Fujifilm instax mini 8

Aparat fotograficzny
Fujifilm instax mini 8

Fujifilm Instax Mini 8 to aparat analogowy przeznaczony do fotografii natychmiastowej. Jego cechą charakterystyczną jest charakterystyczny design, a także prostota obsługi.

Premiera aparatu Fujifilm Instax Mini 8 odbyła się 2012 roku, a od tego czasu model doczekał się kontynuacji w postaci zaprezentowanego w 2017 roku Instaxa Mini 9.

Fujifilm Instax Mini 8 – obudowa

Obudowa aparatu Fujifilm Instax Mini 8 została wykonana z tworzywa sztucznego, a całość waży 307 g. Wzornictwo konstrukcji nawiązuje do stylistyki lat 90. W obudowie znajduje się komora na dwie baterie typu AA, które pozwolą na wykonanie ok. 100 zdjęć.

Model Instax Mini 8 pojawił się w kilku wariantach kolorystycznych: czarnym, białym, różowym, żółtym i niebieskim.

Fujifilm Instax Mini 8 – obsługa

Aparat Fujifilm Instax Mini 8 służy do fotografii natychmiastowej, dlatego w celu używania sprzętu niezbędne są wkłady-zdjęcia o rozmiarze 54x86 mm. Po uruchomieniu aparatu, ustawieniu obiektywu i trybu, a następnie naciśnięciu spustu migawki, zdjęcie wysuwane jest przez otwór umieszczony w górnej części obudowy.

Sprzęt ten został wyposażony w automatycznie wysuwający się obiektyw Fujinon o ogniskowej 60 mm, a także lampę błyskową z trybem automatycznym. Fujifilm Instax Mini 8 obsługuje cztery podstawowe tryby fotografowania w tym trzy do robienia zdjęć na zewnątrz przy różnej pogodzie i jeden do wewnątrz. Dodatkowo możemy też wybrać tryb Hi-Key do mocnego naświetlenia zdjęć.

Fujifilm Instax Mini 8 – dla kogo?

Aparat Fujifilm Instax Mini 8 to kompakt pozwalający na natychmiastowe uzyskanie niewielkich zdjęć, dlatego taki sprzęt jest dobrą propozycją na specjalne okazje czy imprezy. Może się sprawdzić również jako atrakcja dla dzieci i młodzieży.

Fujifilm Instax Mini 8 – cena

W czasie premiery cena Fujifilm Instax Mini 8 wynosiła ok. 350 zł.

3.55
5 głosów

Fujifilm instax mini 8: newsy, testy i recenzje

Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie