Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 to przełomowy smartfon z interesującym ekranem oraz z dobrymi podzespołami. Urządzenie doskonale sprawdzi się w roli aparatu fotograficznego. Wymiary smartfona wynoszą 148,9 x 68,1 x 8,0 mm, a waga całkowita to 155 g.

Samsung Galaxy S8 – dane ogólne

Samsung Galaxy S8 pojawił się na światowym rynku smartfonów w marcu 2017 roku. Cena modelu od Samsunga w dniu premiery wynosiła 3499 zł. Obecnie można go nabyć w Polsce już od 1899 zł. Sprzęt zapisuje zrobione zdjęcia na karcie pamięci microSD (nawet do 256 GB). Dysponuje litowo-jonowym akumulatorem o pojemności 3000 mAh, co przy średniej intensywności użytkowania smartfona pozwala nam na dzień pracy z urządzeniem.

Samsung Galaxy S8 – matryca i procesor

Koreański producent wyposażył smartfon Samsung Galaxy S8 w matrycę Super AMOLED 12 Mpix w rozmiarze 1/2.55” o maksymalnej rozdzielczości 4032 x 3024. Zastosowany w urządzeniu inteligentnym procesor to Samsung Exynos 8895 (4 rdzenie 2.3 GHz oraz 4 rdzenie 1.7 GHz). Sensor dual-pixel poprawia natomiast uzyskaną ostrość i daje udoskonalone przetwarzanie obrazu.

Samsung Galaxy S8 – zdjęcia i filmy

Samsung Galaxy S8 dysponuje przednim aparatem idealnym do robienia selfie – to 8 Mpix, inteligentny autofokus (ze śledzeniem twarzy i świetną ostrością) oraz światłosiłą równą f/1.7. Tylny aparat Samsunga Galaxy S8 to z kolei 12 Mpix, możliwość kręcenia filmów w jakości 4K, robienia fotografii seryjnych i brak wystawania obiektywu poza obudowę urządzenia. Zdjęcia zapiszemy w formatach RAW oraz JPEG, a wideo nagramy w rozdzielczości UHD przy 30 i 60 fps.

Samsung Galaxy S8 – funkcje ważne dla fotografii

Samsung Galaxy S8 dysponuje optyczną stabilizacją obrazu. Fotografom sprzyja tutaj dodatkowo chociażby funkcja Multi-Frame Image Processing, dzięki której urządzenie robi serię zdjęć, a następnie wybiera najlepsze jakościowo z nich i upiększa je otrzymanymi danymi z serii. Tryb profesjonalny natomiast umożliwia ręczne dobranie najistotniejszych parametrów. Wybiórcze pole ostrości w Samsungu Galaxy S8 pozwala postawić na rozmycie pierwszego bądź drugiego planu na zdjęciu albo też całej fotografii.

Samsung Galaxy S8 – dodatkowe opcje

Projektanci smartfona Samsung Galaxy S8 odrzucili dotychczasowe ograniczenia związane z funkcjami tradycyjnych wyświetlaczy. Zastosowany w tym przypadku ekran Infinity to znacznie pomniejszone ramki telefonu komórkowego, co umożliwia cieszenie się możliwie największym panelem, używanym w całości jako wyświetlacz. 5,8 cala ekranu dotykowego dysponuje rozdzielczością 12 mln pikseli. Smartfon Samsung Galaxy S8 posiada wbudowaną lampę błyskową Dual LED, pozwala na łączność poprzez USB 3.1 oraz niezwykle przydatny moduł Wi-Fi, a także na podłączenie słuchawek do gniazda urządzenia.

Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie