Jak obrabiać pliki RAW?

Edycja plików RAW dla początkujących

Prawie codziennie widzę ludzi fotografujących lustrzankami, bezlusterkowcami czy zaawansowanymi kompaktami, które mają możliwość fotografowania w plikach RAW, ale większość z nich tej możliwości nie wykorzystuje - bo nie wiedzą co z tym potem ...

dawno temu

Wywoływanie RAWów w Adobe Lightroom

RAW vs JPG: Kiedy i dlaczego warto fotografować w RAW-ach?

Wprowadzenie do wiedzy tajemnej o RAW-ach - tylko to, co musisz wiedzieć. Co właściwie zawiera RAW i kiedy warto, a kiedy nie warto robić RAW-ów. Co się dzieje ze zdjęciem gdy wczytujesz je do Lightrooma? Dlaczego jest takie frustrujące 'pyk'?

dawno temu

Zdjęcia w formacie RAW niebawem na iOS?

Już niedługo użytkownicy smartfonów i tabletów Apple będą mogli cieszyć się plikami RAW. iOS 10 będzie wspierał surowe pliki RAW, które przez wielu są postrzegane jako cyfrowy negatyw.

dawno temu

Zestaw Nik Collection udostępniony całkowicie za darmo

Po decyzji o rozwoju Google Photos i Snapseeda, gigant medialny uczynił kolejny ukłon w stronę fotografów. Udostępnił bowiem zestaw wtyczek do Photoshopa i Lightrooma – Nik Collection – całkowicie za darmo.

dawno temu

Capture One 9 - wideorecenzja nowych funkcji

Capture One to jeden z najpopularniejszych programów do edycji plików RAW, a także najlepsza aplikacja do zaawansowanego tetheringu. Co nowego znajdziemy w najnowszej wersji?

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie