Nasze fotograficzne inspiracje

Kim był Carl Gauss? Na pewno znasz jego nazwisko z Photoshopa

Każdy z nas kiedyś widział rozmyte zdjęcie. Do większości cyfrowych zdjęć używa się opcji ”rozmycie gaussowskie”. Sama nazwa pochodzi od nazwiska Carla Gaussa, ale jeśli myślicie, że to on stworzył algorytm, jesteście w błędzie, bo zmarł w 1855 roku.

2 tygodnie temu

Cytaty fotografów, które warto znać

Jak robić zdjęcia ultrafioletowe? Tego nie widzi ludzkie oko

Don Komarechka, o którym pisaliśmy już kilkukrotnie w kontekście kreatywnej fotografii makro, postanowił przenieść swoją sztukę na wyższy poziom. Dzięki użyciu specjalnego aparatu bada to, co jest dla nas niewidoczne – wzory ukryte w ultrafiolecie.

2 tygodnie temu

Fotografka pokazuje piękno macierzyństwa z całego świata

Bez względu na to, o jakim miejscu na świecie mówimy, macierzyństwo jest zawsze wyjątkowe. Fotografka Mihaela Noroc podróżuje po różnych krajach i fotografuje kobiety, by pokazać, jak ważną rolę odgrywają. To jej osobiste podziękowanie.

4 tygodnie temu

Są ze sobą 72 lata. Uczcili to piękną sesją zdjęciową

Czas jest największym darem, jaki można ofiarować drugiej osobie. Wiedzą o tym doskonale ci staruszkowie, którzy są razem od 72 lat. Mimo tego czasu, wciąż darzą się ogromnym uczuciem, co widać doskonale na pamiątkowej sesji, którą niedawno zrobili.

4 tygodnie temu

Fotomontaż czy genialne oko? Doskonałe prace Simena Johana

Simen Johan jest artystą z Nowego Jorku. W swoich pracach koncentruje się na pięknie przyrody i przekazywaniu odbiorcom różnych emocji przez zwierzęta. Obrazy Johana zapadają na długo w pamięć nie tylko ze względu na przekaz, ale również techniczną ...

4 tygodnie temu

Historyczne zdjęcia duchów. Czy dzisiaj ktoś w nie wierzy?

Muzeum Magii i Czarodziejstwa Buckland w Cleveland to wyjątkowe miejsce. Jest pełne różnych artefaktów związanych z okultyzmem i spirytyzmem. Najnowsza wystawa jest pełna zdjęć duchów". Czy aby na pewno wszystkie da się wyjaśnić w racjonalny sposób?

4 tygodnie temu

Niesamowity mural zrobiony… myjką ciśnieniową na podjeździe

Kreatywność nie zna granic. Ron Burkett z Alabamy (USA) postanowił zabawić się trochę na kwarantannie i zacząć rysować. Do realizacji swojej twórczości wykorzystuje myjkę ciśnieniową, a jego płótnem jest betonowy podjazd. Wszystko nagrywa z drona i ...

4 tygodnie temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie