Ricoh Theta S

Aparat fotograficzny
Ricoh Theta S

Ricoh Theta S to udoskonalony projekt obudowy i zgodność z aplikacją Street View. Główne wymiary aparatu wynoszą 44 mm (szer.) x 130 mm (wys.) x 22,9 mm (17,9 mm), wyłączając zespół obiektywów. Soczewki pozostają skonfigurowane jako 7 elementów w 6 grupach.

Ricoh Theta S – informacje ogólne

Ricoh Theta S to wyposażony w dwa obiektywy aparat kompaktowy, który umożliwia wykonywanie fotografii i filmów 360 stopni w Full HD. Dwie matryce CMOS pozwalają na uzyskanie zdjęć w rozdzielczości 14 Mpix. Aparat Ricoh Theta S waży jedynie 135 g, jest poręczny i prosty w obsłudze – na obudowie urządzenia znajdują się trzy przyciski i spust wyzwalacza, a także diody LED informujące o statusie sprzętu. Aparat można wpiąć w statyw lub selfie stick; obsługuje on Wi-Fi (ma szybkie łącze), a ładowanie baterii odbywa się przez port microUSB. Ricoh Theta S ma wejście HDMI, dzięki któremu można przesyłać materiały na żywo.

Ricoh Theta S – możliwości aparatu

Ricoh Theta S to obok Ricoh Theta V oraz Ricoh Theta SC wysokiej klasy aparat kompaktowy marki do robienia realistycznych zdjęć i kręcenia długich filmów do 25 min naprawdę wszędzie. Zaawansowane opcje umożliwiają nagrywanie danych w rozdzielczości Full HD (1920×1080), a film sferyczny wykonujemy bez problemu w jednym ujęciu, możemy go dowolnie przemieszczać, edytować oraz strumieniować na żywo w świetnej rozdzielczości. Ogranicza nas tutaj jedynie typ wyświetlacza bądź poziom powiększenia.

Ricoh Theta S – opcje dodatkowe

Ricoh Theta S automatycznie się wyłączy, gdy niespodziewanie wzrośnie jego wewnętrzna temperatura. Specjalna dedykowana aplikacja aparatu umożliwia dodatkowe sprawdzenie ekspozycji oraz balansu bieli, dzięki czemu zdjęcia będą zwyczajnie lepszej jakości. Prędkość migawki ustawiamy indywidualnie od 1/6400 sekundy do 60 sekund. Urządzenie Ricoh Theta S dysponuje 8 GB pamięci. Jego status prędko sprawdzimy, patrząc na kontrolkę z diodą LED. Możliwości aparatu Ricoh Theta S pozwalają na natychmiastowe publikacje w Google Maps Street View. Wbudowany akumulator litowo-jonowy sprawia, że jego czas pracy to około 260 wykonanych przez urządzenie fotografii.

4.60
10 głosów
Dane techniczne
ProducentRicoh
RodzajAparat kompaktowy
Karty pamięciwewnętrzna 8GB
Maksymalna rozdzielczość5376 x 2688
Liczba pikseli14 Mpix
Rozmiar matycy1/2.3" (6.17 x 4.55 mm)
Rodzaj matrycyCMOS
Czułość ISO100-1600
Światłosiłaf/2
Minimalny czas naświetlania1/8000 s
Maksymalny czas naświetlania60 s
Wymiary44 x 130 x 23 mm
Waga125 g
Zobacz pełną specyfikację

Ricoh Theta S: Podobne aparaty fotograficzne

Ricoh Theta S: newsy, testy i recenzje

Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie