Poradniki dla początkujących

5 błędów w fotografii portretowej, które łatwo naprawić

Fotografia portretowa rządzi się swoimi prawami. Czasem idealna ostrość nie jest najważniejsza, a światło, które poszło nie tak, jak chcieliście, może stać się zaletą. Zobaczcie prosty sposób na uniknięcie lub naprawienie powszechnych błędów.

4 dni temu

3 proste sposoby na kreatywną podstawkę do instaxów [zrób to sam]

Jak dobrze robić czarno-białe zdjęcia?

Fotografia czarno-biała jest często uznawana za wyraz artystyczny, albo taką, która koncentruje uwagę odbiorcy bardziej na treści niż formie. To estetyka, która wbrew pozorom nie jest łatwa do opanowania, a zrobienie dobrego czarno-białego zdjęcia ...

4 dni temu

Jesteś początkujący? Tych pytań unikaj

Mówi się, że kto pyta, nie błądzi. Na początku przygody z fotografią dociekliwość jest bardzo istotna, jednak sztuką jest zadawać właściwe pytania.

2 miesiące temu

10 rzeczy, które musisz zrobić dzień przed sesją

Zdarzyło ci się zapomnieć o czymś oczywistym? A może masz przed sobą ważne zlecenie i chcesz się upewnić czy na pewno o wszystkim pamiętałeś? Skorzystaj z poniższej listy i sprawdź, co musisz zrobić dzień przed sesją fotograficzną.

2 miesiące temu

Najlepsze książki do nauki fotografii według Karola

Jednym z najlepszych sposobów na naukę fotografii jest oglądanie książek. Ze swojej biblioteczki wybrałem ponad dwadzieścia książek, których najczęściej używam w pracy ze studentami. Pobierając "Spis lektur Karola", otrzymujesz zbiór legendarnych ...

2 miesiące temu

Instagram i hashtagi. Jak to w końcu ogarnąć

Nie do końca rozumiesz, o co chodzi z tymi słowami zaczynającymi się od "#"? Wiesz, że dzięki odpowiednio dobranym hashtagom możesz zdobyć nowych followersów, ale jak to zrobić?

2 miesiące temu

3 proste kroki do zadowolenia klienta

Wchodząc na rynek usług fotograficznych, musisz nie tylko nadal rozwijać swoje umiejętności robienia zdjęć, ale również nauczyć się jak obchodzić się z klientem.

2 miesiące temu

Jak pracować z modelką? 10 szybkich rad

W naszej pracy przeważnie działamy z ludźmi. Zadbanie o odpowiednią atmosferę i luz na zdjęciach to bardzo ważna umiejętność. Nie wiesz jak zacząć? Zastanawiasz się, co zrobić, by sesja przebiegła bez problemu? Zapraszam cię do przeczytania moich ...

3 miesiące temu

Najbardziej wpływowi ludzie świata fotografii i ich porady

Tylor Jackson był w zeszłym tygodniu na wyprawie Sony Kando, gdzie spotkał wielu influencerów fotograficznego światka. Każdy z nich ma unikatowe podejście do obrazowania i własną filozofię życia. Ich rady pomogą ci ukierunkować swoją twórczość.

3 miesiące temu

Zanim spłuczesz się na nowym sprzęcie, naucz się patrzeć

Wydaje ci się, że jak kupisz nowy aparat, poziom twoich zdjęć znacząco się podniesie? Niby wiesz, że to nie sprzęt robi zdjęcie, ale jednak… Na pewno gdybyś miał najnowszy korpus Sony A7R IV albo Nikon Z7, to byłoby łatwiej.

3 miesiące temu

Może wystarczy być "Fotografem OK"?

Martwisz się, że nie postujesz codziennie na Instagramie, nie ogarnąłeś jeszcze całości swojej strony internetowej, a Facebook firmowy wygląda, jak osiedle w Bornem–Sulinowie porzucone przez Armię Radziecką?

3 miesiące temu

Jak chronić aparat w upale? Kilka prostych trików na lato

Wysokie temperatury dają się we znaki fotografom pracującym w terenie. Wszędzie, poza klimatyzowanym studiem, upał może mieć wpływ na pracę aparatu. Poniżej znajdziecie kilka rad, jak zniwelować skutki gorąca.

4 miesiące temu

Tani fotograf na wesele. Czy warto?

Koszty organizacji wesela sięgają czasem astronomicznych kwot. Parom młodym zależy na tym, żeby goście świetnie się bawili, a wesele wyglądało jak z Pinteresta. Budżet jednak nie jest z gumy i wśród wszystkich wydatków, wiele osób szuka ...

4 miesiące temu

Jak zacząć fotografować?

Dla wielu to pytanie wydaje się banalne. Niby wystarczy wziąć aparat i działać. Tu zaczynają się pojawiać kolejne pytania: Jaki aparat? Co fotografować? Jak robić zdjęcia? Jeśli myślicie o rozpoczęciu przygody z fotografią, a nie wiecie jak, ...

3 miesiące temu

Dlaczego zawodzisz jako fotograf?

Masz fajne, spójne portfolio; wyćwiczyłeś technikę robienia zdjęć i jesteś kreatywnym artystą. Wciąż jednak coś nie gra i bycie zawodowym fotografem ci nie wychodzi. Zastanawiałeś się, dlaczego? Z mojego doświadczenia wynika, że są 3 ważne sprawy, ...

3 miesiące temu

Fotograf: rzemieślnik czy artysta?

Co decyduje do której kategorii należysz? Umiejętności, posiadany, sprzęt, a może doświadczenie? Czy można być jednocześnie artystą i rzemieślnikiem?

4 miesiące temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie