Poradniki dla początkujących

Interaktywne galerie w Lightroomie - szybko, prosto i przyjemnie

Brendon Barry pokazuje jak zrobić camera obscura w domu

Najbliższe tygodnie upłyną nam wszystkim pod znakiem siedzenia w domu. Warto jest pomyśleć kreatywnie i wykorzystać to, co mamy pod ręką, by trochę pobawić się fotografią. Brandon Barry, specjalista od wielkich formatów, zamienił sypialnię w camera ...

3 dni temu

Ponad 1100 kursów fotograficznych udostępnionych za darmo

Amerykańskie Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów (PPA) dołącza do organizacji, które udostępniają za darmo swoje zasoby. Przez najbliższe 2 tygodnie będziecie mogli korzystać z ponad 1100 kursów on-line kompletnie za darmo!

5 dni temu

Jak dezynfekować aparat, smartfona i studio?

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz choroby COVID-19, warto wziąć pod uwagę nie tylko higienę osobistą oraz środki ochrony, ale również czystość sprzętu fotograficznego, smartfonów i przestrzeni roboczych.

7 dni temu

#ZostańWDomu: 10 rzeczy dla fotografów na kwarantannie

Jak doskonale wiesz – rząd i GIS zalecają obecnie ograniczenie swojej aktywności na zewnątrz do minimum w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Apeluję do ciebie – posłuchajcie i posiedź trochę w domu. W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów, ...

tydzień temu

#ZostańWDomu: Co robić podczas epidemii, będąc fotografem?

Koronawirus SARS-CoV-2 się rozprzestrzenia. W Polsce mamy coraz więcej zakażonych osób i ta liczba będzie rosła – to nieuniknione. Stosując się do zaleceń rządu i GIS-u warto zostać w domu i zminimalizować tym samym ryzyko zakażenia oraz roznoszenie ...

2 tygodnie temu

3 proste zasady, które ułatwią ci pracę w Lightroomie

Adobe Lightroom jest jednym z podstawowych narzędzi wielu fotografów. Mimo rozbudowanych funkcji, praca w tym programie jest dość przyjemna, a może być nawet łatwa. Jeśli będziesz trzymać się tych 3 zasad, twój workflow może przyspieszyć.

miesiąc temu

Naucz się obsługi Adobe Lightroom w 20 minut

Zapraszam cię do obejrzenia 20 minutowego poradnika, w którym pokazuję wszystko to, co najważniejsze: Moduł biblioteki i Develop. Oczywiście jest to skrót i Lightroom ma znacznie więcej możliwości, ale jeżeli dopiero zaczynasz z Lightroomem i chcesz ...

miesiąc temu

Jak dodać czcionkę do Photoshopa

Standardowy zestaw dostępnych czcionek nie zawsze zawiera takie, które nam odpowiadają. Poniższy poradnik wyjaśni jak w prosty u szybki sposób zainstalować krój, który nam odpowiada w programie Adobe Photoshop.

2 miesiące temu

Jak zmienić rozmiar zdjęcia za pomocą Photoshopa?

Dziś mamy dla was prosty poradnik jak powiększyć zdjęcie lub dowolny obraz w programie Adobe Photoshop. Zmiana rozmiaru tym sposobem jest bardzo prosta i nie powinna zająć dłużej niż kilka minut.

2 miesiące temu

Tryb manualny – profesjonalizm czy przeżytek. Kiedy go używać?

Każdy, ale to każdy fotograf słyszał, że musi używać trybu manualnego. Czy w dobie postępującej technologii naprawdę świadczy o profesjonalizmie? Czy może to po prostu utrudnianie sobie życia? Pomyśl, gdy następnym razem najdzie cię na ustawienie ...

2 miesiące temu

Wymarzone miejsca na sesję zdjęciową - czy istnieją?

Jeśli fotografujesz w terenie, to na pewno miejsce wykonania sesji zdjęciowej ma dla ciebie duże znaczenie. Często poświęcamy godziny na to, żeby znaleźć odpowiednie, innym razem marzymy, żeby gdzieś pojechać.

miesiąc temu

Jak przegrać zdjęcia z aparatu na komputer?

Przesyłanie plików z aparatu na komputer to podstawowa rzecz, którą trzeba zrobić gdy używamy aparatów cyfrowych. Na szczęście jest to banalnie proste. Poniżej opisałam trzy najpopularniejsze metody przegrywania zdjęć.

2 miesiące temu

Jak pozbyć się czerwonych oczu na zdjęciach?

Czerwone plamy na źrenicach były kiedyś zmorą fotografujących. Dziś technika poszła do przodu i problem występuje znacznie rzadziej. Wyjaśnimy w jakich sytuacjach efekt czerwonych oczu może się pojawić i jak się go pozbyć.

2 miesiące temu

Jak wyostrzyć zdjęcie w Photoshopie?

Zdarza się, że zdjęcie, które zrobimy nie jest idealnie ostre. Czasami można je jeszcze uratować. Wystarczy dosłownie chwila pracy w programie do obróbki graficznej.

2 miesiące temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie