Poradniki dla początkujących

Kalibracja monitora za pomocą X-Rite i1 Display 2

Jak radzić sobie z krytycyzmem w sieci?

Jak radzić sobie z przyjmowaniem krytyki; czym jest konstruktywna krytyka, a czym zwykły hejt? Ani od jednego, ani od drugiego w sieci nie uciekniemy. Dlatego warto wiedzieć, jak do tych zjawisk podchodzić.

2 dni temu

Czego potrzeba w domowej ciemni fotograficznej?

Ciemnia fotograficzna to zaciemniona przestrzeń, wykorzystywana w fotografii głównie do robienia odbitek. Wykorzystuje się do tego odczynniki chemiczne, kuwety, powiększalnik i specjalne suszarki. Domową ciemnię można bez problemu zorganizować w ...

4 dni temu

Jak zrobić cień w Photoshopie

Z tego artykułu dowiesz się jak w szybki i prosty sposób dodać efektu cienia w programie do obróbki graficznej Adobe Photoshop. To prostsze niż myślisz.

5 dni temu

Jak wybrać obiektyw?

Wybór najlepszego obiektywu to skomplikowana sprawa. W zależności od tego, co fotografujecie i jakiego systemu używacie, będzie się to różniło. Portreciści cenią sobie przeważnie dłuższe ogniskowe, natomiast miłośnicy krajobrazu lubią obiektywy ...

5 dni temu

Co to jest telekonwerter?

Telekonwerter pozwala powiększyć zbliżenie, jakie oferuje obiektyw. Jest to zazwyczaj kilka soczewek w obudowie z bagnetem, które mocujemy między aparatem, a obiektywem albo na obiektywie.

6 dni temu

Jak układać dłonie na zdjęciach portretowych?

Podczas robienia sesji portretowej większość z nas koncentruje się na twarzy naszego bohatera – ustach, oczach, mimice. Gdy robimy szersze kadry, nagle okazuje się, że mamy świetną minę, ale nie wiem, jak ustawić ręce modela. Dzięki temu poradnikowi ...

6 dni temu

Jak usunąć ogrodzenie ze zdjęcia? Jest na to prosty sposób

Zdarza ci się, że masz fajny kadr, ale przeszkadza ci płot? Jak się okazuje – wcale nie musisz bardzo kombinować, by go usunąć. W tym filmiku zobaczysz bardzo prostą technikę, chociaż wymagającą czasu. Efekt jest po prostu świetny.

tydzień temu

Jak zmienić dpi zdjęcia

Co to jest dpi i dlaczego jest tak ważne, kiedy chcemy wydrukować zdjęcie? Jak w prosty sposób zwiększyć dpi w programie graficznym i uniknąć kiepskiej jakości wydruku? Tego dowiesz się z poniższego poradnika.

tydzień temu

Czego możesz się nauczyć ze swoich zdjęć?

Sięgamy po coraz to nowe szkolenia i inwestujemy pieniądze w nowy sprzęt. Oglądamy prace innych fotografów zastanawiając się jak robić takie zdjęcia jak oni. Tymczasem ogromna dawka wiedzy to nasze portfolio. Wystarczy tylko uważnie mu się przyjrzeć.

3 tygodnie temu

Fotografia Analogowa Cz. III: Jaki film wybrać?

Fotografia tradycyjna, opiera się na tradycyjnych materiałach światłoczułych. Estetyka zdjęć – ich kolor, ostrość i kontrastowość zależą w dużej mierze od filmu. Jeśli chcecie wiedzieć, jaki film wybrać, zapraszam do lektury poniższego tekstu.

tydzień temu

Fotografia Analogowa Cz. II: Wybór odpowiedniego formatu i aparatu

Jeśli już wiesz, dlaczego warto robić zdjęcia technikami tradycyjnymi, czas wybrać odpowiedni format dla siebie oraz pierwszy aparat. Spokojnie, nie będzie to takie trudne, dzięki ekspertom, których poprosiłem o pomoc. Ci goście mieli w rękach ...

3 tygodnie temu

Fotografia Analogowa Cz. I: Dlaczego warto fotografować na filmie?

Fotografia tradycyjna stałą się w ostatnich latach ponownie bardzo popularna. Dla niektórych to moda, dla innych odskocznia od fotografii cyfrowej, a jeszcze inni uważają, że to narzędzie ich artystycznego wyrazu. Skoro mamy doskonałe aparaty ...

4 tygodnie temu

Jak wyczarować świąteczne zdjęcie za kilka złotych?

Do stworzenia bożonarodzeniowej atmosfery na zdjęciach, nie trzeba wiele. Podpowiem, jak stworzyć klimatyczny obrazek, który można z powodzeniem wykorzystać w świątecznym poście w mediach społecznościowych, a nawet wysłać jako kartkę z życzeniami.

miesiąc temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie