Starsza pani szła ulicą. Jedno zdjęcie zmieniło ją w ikonę mody

Dobre rzeczy zdarzają się dobrym ludziom. Potwierdzeniem tego powiedzenia jest to, co spotkało panią Lyn Slater, profesor z Uniwersytetu Fordham, która swoim niesamowitym stylem przyciągnęła uwagę jednego z dziennikarzy. To, co stało się później, zmieniło jej życie.

© Lyn Slater / Instagram

Często widzimy zdjęcia różnych sławnych ludzi w kolorowych pismach – przeważnie towarzyszą temu dramaty, lecz w tym przypadku – nie było ani sławnej osoby, ani szukania sensacji. Pewnego dnia Lyn Slater szła na spotkanie z przyjacielem na zewnątrz Lincoln Center, w którym odbywał się Nowojorski Tydzień Mody.


Kobieta absolutnie nie miała pojęcia, że będzie to dzień, który odmieni jej życie. Nagle otoczyło ją kółko zagranicznych dziennikarzy, biorąc ją za jedną z ikon świata mody, które zjechały się na znane wydarzenie. Pojawił się również tłum ludzi, podziwiających styl starszej pani. Ta przełomowa chwila sprawiła, że 63-letnia kobieta stała się ”Przypadkową Ikoną” (ang. Accidental Icon), a jej blog o tej nazwie zaczął zyskiwać nowych obserwujących.

Wszystko stało się przez to, że kobieta ma niesamowite wyczucie stylu. Neguje ona podejście do kwestii ubierania się zgodnie z wiekiem, narzucone przez przemysł odzieżowy. Uważa ona, że człowiek powinien ubierać się tak, by czuł się dobrze ze sobą.

Obecnie kobieta współpracuje z agencją modelingową Elite London oraz jest ambasadorką takich marek odzieżowych, jak Mango czy Uniqlo. Karierę Lyn Slater możecie obserwować na jej Instagramie oraz blogu.
Zobacz również: Przykładowa obróbka zdjęcia typu fashionPodziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek CROZ to minimalistyczny aparat, który sam poskładasz Ten rig z w połączeniu z 6 Panasonikami GX80 pozwolił na nagranie wideo 360 w 12K Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia Dzięki naukowcom z Lund fotografia przekroczyła prędkość światła Czy Souvid Datta dopuścił się plagiatu zdjęcia Mary Ellen Mark? ”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych Potrzebujesz sprzętu fotograficznego? Wypożycz go od innego fotografa za pośrednictwem KitSplit Canon 300 mm f/1.8 - ten potwór naprawdę istnieje Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Historyczne fotografie zdradzają, jak wyglądali światowi przywódcy, zanim zostali politykami System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens Znane osoby też uwielbiają robić selfie. Oto jak wyglądały takie zdjęcia, zanim pojawiły się smartfony Tornado w 360 stopniach i 4K przybliży Was do potęgi natury BatchPhoto Espresso – wgraj zdjęcie i obrób je online Photo Pod, czyli osobisty namiot dla fotografa w plenerze Zobaczcie, co potrafi obiektyw z ringiem Canon EF-S 35 mm f/2.8 Macro IS STM Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Nubrella - składana parasolka dla fotografów. Czy to ma sens? Zawsze patrz, gdzie zostawiasz aparat, bo może to się skończyć naprawdę źle Co się stanie, kiedy piorun uderzy w drona?

Popularne w tym tygodniu:

Canon EF 200 mm f/1.8 - ta armata jest znana również jako "Oko Saurona" Kamerka GoPro odbiła pocisk snajperski i uratowała życie dziennikarzowi Zdjęcia "druhen" tej panny młodej pokazują siłę prawdziwej przyjaźni Czy iPhone może mierzyć się z profesjonalną kamerą Arri Alexa za ponad 300 000 złotych? Prototyp szkła Leica Noctilux-M 50 mm Edition 0.95 może być wasz za 25 tysięcy dolarów Budżetowy aparat wielkoformatowy 8 x 10 już niedługo trafi do sprzedaży Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu Ulepszony algorytm koloryzujący coraz lepiej radzi sobie z czarno-białymi zdjęciami Legendarny aparat Leica M2 za 5 dolarów Sony IMX382 to malutka matryca, która może nagrywać i śledzić z prędkością 1000 kl./s