Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik]

Miasto nocą zawsze pokazuje zupełnie inne oblicze. Jak jednak uchwycić je na zdjęciu i później obrobić, żeby w pełni oddać klimat miejsca?

Nie znam nikogo, kto interesuje się fotografią i nie robiłby choć raz zdjęć nocą. Nic dziwnego, fotografia nocna jest niezwykle wciągająca, szczególnie jeśli mamy możliwość fotografowania nietuzinkowych miejsc.

Pracując w trybie zapisu RAW zdjęcia muszą przejść proces obróbki — surowy format ma ten plus, że zdecydowanie łatwiej się go obrabia, ale również wygląda gorzej w pierwszym zetknięciu. Na szczęście wystarczy kilka minut, żeby nasze zdjęcia nocne zaczęły wyglądać zdecydowanie lepiej. W tym pomoże nam niezastąpiony Lightroom, który znakomicie spełni swoje zadanie, pod warunkiem, że nie będziemy musieli usuwać ze zdjęć bardzo kłopotliwych elementów, czy przestawiać budynków.

Pamiętajcie, żeby w Waszych zdjęciach oddawać klimat danego miejsca, więc bacznie obserwujcie fotografowane sceny i wierzcie mi - obróbka będzie znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza!

W dzisiejszym odcinku pomówimy o:

  • odpowiednim dobraniu balansu bieli
  • usuwaniu nieprzyjemnych zafarbów
  • prostowaniu zdjęć
  • korygowaniu wad obiektywu
  • rozdzielaniu tonów

Zobacz również: Jak dodać wyrazu oczom w portrecie?

  • wyostrzaniu zdjęć

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie) Oddajcie nam analogowość! Adobe Lightroom - jak obrobić jedno zdjęcie na kilka sposobów nie tracąc ustawień? [wideoporadnik] Przepis na zdjęcie - pół na pół Zdjęcia ze smakiem, czyli domowa fotografia kulinarna [poradnik] Nie bój się Lightrooma, czyli jak bezboleśnie opuścić Bridge i Camera RAW Błyskawiczna poprawa kolorystyki skóry [wideoporadnik] Obiektyw tilt-shift do miniatur za 100 zł, czyli fotograficzny recykling

Popularne w tym tygodniu:

Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Karol Nienartowicz: „W zdjęciach zawsze szukam współistnienia pięknej treści i formy" Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów 7 powodów, dla których warto być fotografem Czy minuta wystarczy, aby nauczyć się czegoś nowego z Photoshopa? Adobe twierdzi, że tak Dlaczego czasami fotografuję za darmo? Jak sprawdzić przebieg migawki w aparacie? Powody, dlaczego warto nagrywać w 4K już teraz Wizjer optyczny czy elektroniczny? Tak to widzimy LEPSZA FOTOGRAFIA LEPSZY FILM