Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y

©Jeffrey Lewis Bennett

©Jeffrey Lewis Bennett

Animowane GIF-y przeżywają drugą młodość. Czy mają szansę na wejście również do fotografii ślubnej?

Jeszcze kilka lat temu animowane GIF-y kojarzyły się z niemrawo ruszającymi się obrazkami. Nic dziwnego — dzieliliśmy się nimi głównie w Internecie, a bardziej zaawansowany GIF może ważyć nawet 10 MB (w zależności od wielkości i liczby klatek). Inna sprawa, że po prostu nie było na nie mody.

Dziś animowane GIF-y powracają ze zdwojoną siłą. Szczególnie popularne są kinografiki, czyli obrazki, na których tylko wybrana część jest ruchoma — np. modelka mruga oczami czy kot macha ogonem. O technice wykonania animowanych GIF-ów pisałem w lutym zeszłego roku.

Fotograf Jeffrey Lewis Bennett postanowił wykorzystać tę technikę podczas pracy nad zdjęciami ślubnymi. Muszę przyznać, że tak przygotowane ilustracje robią na mnie wrażenie — może nie chciałbym, żeby wszystkie zdjęcia ślubne miały taką formę, ale z pewnością są miłym uzupełnieniem serii. Trzeba również przyznać, że same zdjęcia są bardzo dobre, nawet pozbawione ruchu, co zasługuje na kolejny plus.

©Jeffrey Lewis Bennett

Technika zrobienia tego typu GIF-ów jest bardzo prosta. Robimy kilka zdjęć seryjnych lub kręcimy krótkie wideo, np. z parą, która trzyma się za ręce, wrzucamy materiał do Photoshopa, obrabiamy jak zwykłe zdjęcie, a następnie zapisujemy plik jako GIF z uwzględnioną animacją. Sam będę musiał tego spróbować.

Czy to nowy trend? To chyba zbyt duże słowo. To z pewnością ciekawe uzupełnienie oferty, które cieszy oko, ale nie wróżę tej technice ogromnego sukcesu, szczególnie na polu fotografii ślubnej. Klienci i tak najczęściej chcą dostać album z pięknie wydrukowanymi zdjęciami, więc GIF będzie musiał pozostać w komputerze. Zobaczcie prace Bennetta na jego stronie internetowej i dajcie znać, co o tym sądzicie!

Zobacz również: Przykładowa obróbka zdjęcia ślubnego

 

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/2013/08/15/wedding-trailblazers_n_3755251.html?1376590267

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1]

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Zobacz, co się dzieje, gdy poprosisz kumpla o edytowanie waszych zdjęć z wakacji Szkło Leiki za 46 tysięcy roztrzaskane w pył. To boli! Niewidomy fotograf i sesja zdjęciowa najnowszej limuzyny Volkswagena Zdjęcie autorstwa Pete'a Souzy z Barackiem Obamą stało się najpopularniejszym tweetem na świecie Twoje zdjęcia mogą trafić na oficjalnego Instagrama Apple. Sposób jest banalny Łazik Curiosity wykonał interesujące zdjęcia chmur na Marsie Kolekcja sprzętu Johna S. Payne’a jest warta około 150 tysięcy dolarów Nikon KeyMission 360 – kamerka, która przetrwa nawet atak tygrysa Kochasz piłkę i koty? Na pewno spodoba ci się ten projekt