Holga.pl - nowe miejsce dla fascynatów fotografii lo-fi

© holgapolska.pl

© holgapolska.pl

„Plastic is fantastic” - mówią twórcy nowego serwisu Holga.pl. Ich nie pociąga najnowszy dopracowany Canon czy Nikon, tylko technicznie prymitywne aparaty fotograficzne, takie jak Holga, Łomo, Diana, SuperSampler czy Zenit.

Legendarne Lomo LC-A+ w nowej wersji

Serwis Holga.pl został stworzony przez trójkę przyjaciół zafascynowanych estetyką lo-fi. To niezależny i niekomercyjny projekt na pograniczu serwisu fotograficznego i wydawniczego oraz portalu społecznościowego. Twórcy chcą zintegrować osoby zakochane w zdjęciach wykonywanych takimi aparatami jak Holga, Łomo czy Diana. 

Jak sugeruje nazwa serwisu, jest on w głównej mierze poświęcony Holdze — legendarnemu chińskiemu aparatowi średnioformatowemu obecnemu na rynkach całego świata już od ponad trzydziestu lat. Dlaczego Holga? Zdjęcia zrobione Holgą – przez swoją techniczną niedoskonałość i niepewność co do ostatecznego kształtu, jaki przybierze obraz – zdają się mieć specyficzną aurę. Otacza ona przedmioty i osoby na fotografii, niejako wyrywając je z codzienności i odkrywając ich inny wymiar. Niekiedy nadaje im tchnącej wiecznością powagi, niekiedy onirycznej zmysłowości, niekiedy zaś – dziecięcej radości i świeżości. Na stronach www.holga.pl możemy przeczytać: "Fotografia Holgą nosi niezatarte piętno: Ciebie, świata przed obiektywem i wreszcie – niej samej. Jest subiektywna i tego nie ukrywa. Dlatego właśnie jest uczciwa. I fascynująca".


Holga Case, czyli 9 prawdziwych filtrów do iPhone’a

Twórcy serwisu zapraszają wszystkich fotografów do poholgowania sobie razem z nimi i stworzenia razem albumu fotograficznego. Nie ma żadnych reguł, poza kilkoma słowami inspiracji, do których powinny odnosić się zdjęcia. Temat debiutanckiego albumu stanowi zdanie "Patrzenie nigdy nie jest niewinne…". Zdjęcia do projektu można przesyłać do 31 maja 2012 r. na adres mailowy:  holga.pl@gmail.com. Album zostanie stworzony poprzez system Issuu i opublikowany w Sieci.

Wkładem uczestników są zdjęcia, holga.pl zapewnia miejsce w Sieci, inspirację, wybór oraz promocję. Biorący udział w projekcie otrzymają miejsce, w którym ich zdjęcia mogą zyskać pełen wyraz. Twórcy serwisu mają satysfakcję z tworzenia Holgą, przez Holgę i dla Holgi.


Więcej informacji znajdziecie na stronie www.holga.pl

Źródło: Holga.pl

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf, który mówi, że możesz dotykać nieznajomych Roztańczone zdjęcia Katarzyny Banaszek Najzabawniejsi ludzie świata fotografowani przez 6 lat Malowanie światłem z rozmachem i Infiniti Poetyckie psy ze schronisk Z aparatem w środku Wieży Dawida - najwyższego squatu na świecie Niesamowite zdjęcia Drogi Mlecznej nad Oregonem Masajscy wojownicy, słonie i zebry - ślub w stylu wildlife Sentymentalne portrety Claudii Wycisk Wspaniałe czarno-białe zdjęcia architektury Trzecia okładka zagranicznego wydania National Geographic ze zdjęciem Polaka 75-letni bohaterowie sportu Zjednoczone Emiraty Arabskie - genialne miejsce dla fotografa Ludzkie imiona i ludzkie portrety... zwierząt „Postrzyżyny" w obiektywie Polaków docenione w Lens Culture Awards 2014 Dzikie krajobrazy K. R. Whitley'a z zamiłowaniem do sztuki 100 lat kobiecego piękna w 1 minutę Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem Pięć samolotów Airbus A350 w sesji wartej ponad 1,5 miliarda dolarów Happy End - wraki samolotów w bezludnym krajobrazie Niecodzienne portrety modelek w miejscach z których pochodzą Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza Szokujące różnice w posiłkach biednych i bogatych na przestrzeni lat Polacy nagrodzeni w międzynarodowym konkursie ND Awards 2014

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego