10 nowych funkcji Instagrama, czyli półkę wyżej

Kto nie marzył o Instagramie jako aplikacji all-in-one? Swobodnej i rozbudowanej edycji zdjęć prosto z poziomu aplikacji? I stało się. Wraz z wtorkową aktualizacją, Instagram zaprezentował użytkownikom 10 całkiem nowych funkcji,

Edycja filtra

Edycja filtra (© M. Szewczuwianiec)

Nowe funkcje w Instagramie pojawiły się jednocześnie użytkownikom iOS i Androida. Możliwości edycyjne można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to możliwość regulacji intensywności standardowego filtra. Uruchomimy to poprzez jego ponowne stuknięcie.
W tym samym miejscu znajdziemy też zarządzanie ramkami.

Druga to zupełnie nowa zakładka narzędzia. Po tapnięciu w ikonę klucza znajdziemy tam funkcje znane dotąd jedynie z bardziej rozbudowanych aplikacji, takie jak wyostrzanie, nasycenie czy temperatura zdjęcie. Każdą z nich można, niezależnie od filtrów, dostosowywać poprzez suwak.

Panel "Narzędzia"

Instagramowy toolbar po raz pierwszy drgnął nieznacznie w marcu gdy aplikacja udostępniła Luks, który umożliwia zapanownie nad ekspozycją zdjęcia. Ale to jeszcze nie było to. Dopiero szeroki wachlarz możliwości edycyjnych zdaje się stawiać Instagrama na tej samej półce co aplikacje typu Camera+ czy VSCOcam. Jest to znacząca zmiana dla aplikacji, która do tej pory kojarzona była z maksymalnie uproszczoną edycją zdjęcia poprzez proste nałożenie filtra.

Edycja funkcji

Pełna lista nowych funkcji to:
— dostosowanie (wyrównanie i przycięcie zdjęcia)
— jaskrawość
— kontrast
— ciepłota
— nasycenie
— prześwietlenia
— niedoświetlenia
— winieta
— pochylenie (tilt-shift)
— wyostrzanie

Pozostaje pytanie: To be a photo geek, or not to be?

Zobacz również: Lightroom Mobile - test

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Wojciech Grzędziński wydaje album o Afganistanie. Można wesprzeć jego inicjatywę Te same miejsca z Antwerpii 100 lat temu i współcześnie na jednym filmie Algorytm, który potrafi naśladować styl najlepszych fotografów Photoshopowe wpadki miesiąca [maj] Co autor miał na myśli? Bezsensowne aparaty znanych firm Quantuum i Multifoto otwierają wypożyczalnię sprzętu studyjnego Kulisy podwodnej sesji: 2 modelki, 7 nurków i wielki wrak statku Pół żartem, pół serio o tym, jak rozpoznać prawdziwie zawodowego fotografa Kto jest królem autofokusu? Najlepsze bezlusterkowce kontra Nikon D4S Nowe wykończenie Leiki Monochrom i obiektyw Leica 90mm f/4 Patent na patent Wybraliśmy zwycięzcę konkursu fotograficznego "Moje miasto się zieleni"! Vivian Maier - Clark Kent w spódnicy 50 Nokii Lumia 1020, Nowy Jork i efekt "bullet-time" Reklama Bentleya nagrana... iPhonem i obrobiona na iPadzie Pomysł na fotograficzną zabawę: ciążowy film poklaktowy Vivian Maier made in Poland? Wystawa zdjęć Bolesława Augustisa na Fotofestiwalu w Łodzi Sony RX100 III, czyli do trzech razy sztuka Reklamy modowe wydają się nieszkodliwe. Do czasu... 60 sekund, które zmienią Twój pogląd na kobiece piękno w fotografii Photoshopowe wpadki miesiąca [kwiecień] Nowy, ale "stary" amator Samsunga, czyli NX3000 Fotorelacja z gali przyznania nagród Grand Press Photo 2014 „Po co robić zdjęcia, jeśli nikt ich nie zobaczy?” i dlaczego warto obejrzeć film „Szukając Vivian Maier”?

Popularne w tym tygodniu:

Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej VSCO Mobile Presets 01 (MP1) - 58 mobilnych filtrów symulujących analogowy efekt Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii