Retusz po królewsku – warsztaty postprodukcji zdjęć z House of Retouching i Epson

Autorska metoda profesjonalnej postprodukcji zdjęć opracowana przez House of Retouching będzie tematem warsztatów dla fotografów.

Photo © Jason Bell / House of Retouching portfolio

O mistrzowskiej klasie postprodukcji fotograficznej nie stanowi ilość wykorzystanych filtrów i efektów, lecz takie wykorzystanie oprogramowania, by finalny obraz był jak najbardziej naturalny. Wie o tym zarówno zespół pracowni fotograficznej House of Retouching, jak i członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, która od lat stale korzysta z jego usług.

Podczas trzydniowych (17–19.06) warsztatów, które odbędą się w warszawskim Studio Cukry będzie można zapoznać się z etapami postprodukcji fotograficznej zgodnie ze ścieżką opracowaną przez założycieli House of Retouching — Krzysztofa Gadomskiego i Tomasza Kozakiewicza. Metoda ta opracowana w 2006 r. jest wciąż udoskonalana podczas lat współpracy z najbardziej renomowanymi markami i tytułami prasowymi (Vanity Fair, Vogue, American Express, TK Maxx).

Królewski retusz z Krakowa

Fachowców na światowym poziomie z branży fotograficznej w Polsce nie brakuje. Krakowskie studio House of Retouching retuszuje zdjęcia znanych…

Istotą warsztatów będzie praktyczne przejście pełnego procesu postprodukcji fotograficznej w oparciu o wypracowany przez prowadzących workflow od stworzenia pliku RAW, po wypuszczenie końcowego pliku TIFF. Każdy z uczestników opracowywał będzie wykonane przez siebie (z użyciem przystawki Phase One IQ280) zdjęcie, samodzielnie wybierając preferowany styl kolorystyczny.

Efektem pracy będzie to samo zdjęcie ujęte z różnych punktów widzenia, poddane „naturalnej” i subtelnej postprodukcji zgodnej z metodologią i know-how House of Retouching w tym retuszem metodami niedestrukcyjnymi oraz zespołową metodą pracy nad tym samym obrazem.

Do wydruków rezultatów prac uczestników zajęć, w tym olbrzymich zdjęć wykonywanych na PhaseOne z matrycą 80 Mpix, wykorzystana będzie wielkoformatowa drukarka Epson Stylus Pro 7900. Innym sprzętem wykorzystywanym podczas spotkania będzie nowa drukarka SureColor P800, stanowiąca przystępną alternatywę dla fotografów, pracujących na co dzień z mniejszym formatem rozwiązania.

Zobacz również: Wywoływanie RAWów w Adobe Lightroom

Trzydniowe zajęcia rozpoczynają się w środę 17 czerwca i będą odbywać się codziennie w godzinach od 9.00 do 18.00 w siedzibie fotograficznego Studia Cukry przy ul. Ogrodowej 31 w Warszawie.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie: http://pokochajfotografie.pl/sztuka-postprodukcji/.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Fotorelacja [cz.V] Filmy o fotografii, czyli „Wszyscy jesteśmy fotografami - Kino Letnie Vol. 1" Ruszyła akcja Cashback na aparaty i obiektywy Fujifilm X Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.06. - 15.07.2015 Google Photos - darmowe przechowywanie i katalogowanie zdjęć ze smartfona i nie tylko Zagadka zdjęcia z 1946 roku wciąż czeka na rozwiązanie Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Jedenaście w jednym, czyli fotograficzne szaleństwo Szkoły Filmowej [cz. IV] Shuttout - pieniądze zebrane, serwis do konkursów fotograficznych startuje Szymon Brodziak, Helmut Newton i Frank Horvat na jednej wystawie Wystawa Grand Press Photo 2015 już w czerwcu w Warszawie Dzień dobry, czyli przedstawić się chciałem Co mówił Christopher Morris w trakcie gali wręczenia nagród Grand Press Photo 2015? [galeria] Tablety graficzne One by Wacom wracają do Biedronki już od dziś! Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie 2015. Co ciekawego zobaczymy w tym roku? Rusza VII edycja konkursu fotograficznego Empiku Warsztaty artystycznej fotografii przyrodniczej makro z Arkadiuszem Makowskim Portret - siła prostoty. Nowe warsztaty z Arcadiusem Mauritzem Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05. - 15.06.2015 Kontrowersjne zdjęcia zabijanego na oczach fotografa mężczyzny w RPA Fotofestiwal 2015 - zapowiedź Agata Grzybowska opowiada, jak powstało Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2015 Fotorelacja z Gali 11. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 14 edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska - „WIDOKI. Krajobraz w polskiej fotografii"

Popularne w tym tygodniu:

Zenit powraca i planuje pełnoklatkowego bezlusterkowca! Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie Fotografia nośnikiem historii. Rozmowa z Jakubem Szymczukiem i Jakubem Kuzą