Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba

Nowozelandzki fotograf Tom Mackintosh sfotografował niebo w nocy w okolicach przedmieść Auckland, gdzie występuje duże zanieczyszczenie światłem. Następnie podczas obróbki zastosował nową funkcję, którą ostatnio wprowadziło Adobe, zobaczcie co osiągnął.

Nowa funkcja usuwania mgły „dehaze" znajduje także zastosowanie w fotografii nocnej nieba. Nowozelandzki fotograf Tom Mackintosh wykonał ciekawy eksperyment. Sfotografował niebo w nocy w okolicach przedmieść Auckland, gdzie zanieczyszczenie światłem ma duży wpływ na to co widać na niebie.

Aktualizacja Adobe CC — sprawdzamy co nowego w wydaniu 2015

W ostatnich dniach Adobe wprowadziło aktualizację swoich produktów. Sprawdziliśmy czy nowości rzeczywiście dużo wnoszą do pracy fotografa.

Po wykonaniu zdjęć lustrzanką Canona z obiektywem 24–70 mm f/2.8 przy czułości ISO 3200, ogniskowej 24 mm i przysłonie f/2.8 otrzymał plik RAW jak poniżej.

Następnie fotograf zastosował swoją standardową obróbkę zdjęć: korekcję tonów, szumu, koloru i wyostrzenia. Efekt możecie zobaczyć poniżej. Trzeba przyznać, że zdjęcie prezentuje się naprawdę dobrze — widać wyraźnie Drogę Mleczną, a kolory są dużo bardziej efektowne i kontrastowe.

© Tom Mackintosh

Zobaczcie jednak co się stało, gdy Tom przesuną suwak „dehaze" na wartość +74. Zdjęcie jest wyraźne, jednocześnie wygląda nadal dość naturalnie.

© Tom Mackintosh

Zobacz również: Dodawanie nocnego charakteru do zdjęć dziennych w Adobe Photoshop

Ten przykład zachęca do eksperymentowania z funkcją „dehaze", która może być pomocna przy obróbce zdjęć nocnych w miejscach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie światłem jak chociażby miasta.

Żródło: Petapixel

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Tak przesyłano zdjęcia prasowe w latach 70. Nikon Coolpix P900 z 83-krotnym zoomem, którym można podglądać księżyc Jak powstało zdjęcie na tapetę Windowsa 10? Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA Vincent Van Gogh na zdjęciu z 1887 roku Jak wyglądałoby prawdziwe życie bohaterów biurowych zdjęć stockowych? Fotografia w służbie natury, czyli pierwsze 21 dni pszczoły 86 milionów publicznych zdjęć wykorzystanych do filmów poklatkowych Olympus dokumentuje nowe schorzenie właścicieli lustrzanek Oczekiwania kontra rzeczywistość w życiu początkującego fotografa [wideo] Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem Animacje przedstawiające działanie matrycy CMOS i CCD Zgubiony w Londynie aparat odnalazł się po powrocie do Krakowa Fotofestiwal pokazuje zdjęcia, czyli jak zostać fotografem w czterech krokach [cz.1] Lista płac - ile i na co trzeba rzeczywiście wydać, aby móc pracować jako fotograf? Fotograficzna „wyrzutnia rakietowa”, czyli Olympus Air i obiektyw 300 mm Tak w rzeczywistości wygląda stabilizacja matrycy w Olympusie OM-D E-M5 Mark II Cześć, jestem Fotografem! Film, który pokazuje lot orła w dół z najwyższego budynku świata Eksperci próbują swoich sił w programie Photoshop 1.0 Ten unikalny film poklatkowy sprawi, że naprawdę poczujecie klimat Austrii Aktorzy promują nowy film w formie ironicznych zdjęć stockowych 100 lat fotografii w jednym miejscu. Kolekcja 600 aparatów warta 35 tys. dolarów na sprzedaż

Popularne w tym tygodniu:

Canon wypuszcza nową kolekcję ubrań specjalnie dla entuzjastów fotografii 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Zaplanuj fotograficzną wyprawę z PhotoPills. Teraz także na Androidzie Czy Sony przestanie sprzedawać matryce innym firmom fotograficznym? Jak w praktyce radzi sobie Sigma USB Dock z back i front focusem? Holga 120N: zmartwychwstanie Sesja z dziećmi to nic trudnego? Jesteście w ogromnym błędzie