Jak dodać funkcję „Dehaze” do Lightrooma 6?

W Sieci dostępne są nowe presety, które udostępniają użytkownikom programu Adobe Lightroom 6.1 możliwość korzystania z działającej cuda funkcji „Dehaze".

Prolost Dehaze na 0 oraz +70 stopni.

Prolost Dehaze na 0 oraz +70 stopni. (© Prolost)

Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba

Nowozelandzki fotograf Tom Mackintosh sfotografował niebo w nocy w okolicach przedmieść Auckland, gdzie występuje duże zanieczyszczenie światłem….

W czerwcu tego roku firma Adobe wydała aktualizację dla pakietu Creative Cloud: Photoshop CC (w trybie Camera RAW) oraz Lightroom CC. Nowością, która wzbudza największe zainteresowanie jest funkcja „Dehaze", która odpowiada za pozbycie się zmniejszonej przejrzystości powietrza. Jakub Kaźmierczyk przetestował ją już w swoim wideoporadniku:

Niestety, największymi przegranymi aktualizacji są użytkownicy pudekowej wersji programu Adobe Lightroom 6, którzy niestety są pozbawieni funkcji „Dehaze". Jeśli należysz do tej grupy fotografów to mamy dobre wieści: Prolost opublikowała zestaw presetów, które mają umożliwiać korzystanie z „Dehaze". Jakość tego dodatku możecie sprawdzić sami pobierając za darmo presety oraz obejrzeć filmik z serwisu wearesophoto.com:

Jak podają twórcy presetów, ich produkt nie udaje funkcji „Dehaze", ale działa przy użyciu dokładnie tych samych funkcjonalności.

„Program Adobe Lightroom 6.1 ma te same wnętrzności, co Lightroom 2015.1 (CC), włączając możliwość do wykorzystywania funkcji „Dehaze". Zatem zdjęcie z zastosowaną funkcją „Dehaze" będzie poprawnie obrobione w wersji 6.1 (nawet jak nie ma w programie dostępnego takiego parametru), a preset, który zmienia ustawienia „Dehaze" również będzie działać".

Ze słów twórcy presetu wynika zatem, że funkcja „Dehaze" jest dostępna także w programie Adobe Lightroom 6.1, chociaż najwidoczniej została specjalnie zablokowana. Firma Adobe zapewne chce w ten sposób zachęcić bądź też zmusić użytkowników do przejścia w pakiet w chmurze. Tymczasem, funkcja „Dehaze" może działać w wersji 6.1, nawet jeśli nie widzimy w samym programie jej dedykowanego suwaka.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Pierwszy w Europie Zlot Fujifilm X we wrześniu w Polsce Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.08. - 15.09.2015 TIFF Festiwal 2015 we Wrocławiu - tematem przewodnim „Polska Now!” Adobe Camera Raw 9.1.1 to ostatnia aktualizacja dla Photoshopa CS6 Wystartowała 5. edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo Wygraj udział w warsztatach z Alexem Masim w Krakowie Wacom „Create more” - bezpłatne poradniki dla fotografów i grafików "Prezydentura w obiektywie". 5 lat pracy 5 fotografów w jednej książce Nikon Photo Contest 2014-2015 - Polacy wśród wyróżnionych Bezpłatne Warsztaty Fotografii Podróżniczej Olympus z Marcinem Dobasem Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.07. - 15.08.2015 Certyfikowane e-szkolenia IT: skorzystaj z 80% dofinansowania! Zdjęcia "Praskiej wiosny" J.Koudelki, które przeszły do historii, do zobaczenia w Polsce Relacja z wystawy Steve'a McCurry w Warszawie. Zdjęcia, które trzeba znać Tomasz Lazar i „Children of Siberia” - 18 portretów zesłanych na Sybir na wystawie w Szczecinie Prace finalistów 3. edycji Projektu Przetwórnia do zobaczenia w Krakowie Bezpłatne warsztaty z fotografii sportowej z Jackiem Boneckim Palimpsest - w poszukiwaniu dawnych niemieckich cmentarzy w Polsce Retusz po królewsku – warsztaty postprodukcji zdjęć z House of Retouching i Epson Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Fotorelacja [cz.V] Filmy o fotografii, czyli „Wszyscy jesteśmy fotografami - Kino Letnie Vol. 1" Ruszyła akcja Cashback na aparaty i obiektywy Fujifilm X Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.06. - 15.07.2015 Google Photos - darmowe przechowywanie i katalogowanie zdjęć ze smartfona i nie tylko

Popularne w tym tygodniu:

Harvard opublikował swój kurs fotografii za darmo w Internecie Yolocaust to selfie na szczątkach ofiar holocaustu. Mocna seria zdjęć obnażająca brak szacunku dla ludzkiej tragedii Aparat to nie tylko dobry obrazek na wysokiej czułości! Oto interaktywna mapka, która pomoże znaleźć najlepsze i najchętniej fotografowane miejsca na świecie W tym roku firma Canon świętuje 30-lecie systemu EOS 420 zdjęć z 100-megapikselowej kamery przemysłowej Phase One połączone w jeden obraz nowego kampusu Apple Legendarna firma Hasselblad ląduje w rękach DJI Interesująca koncepcja fotograficznego samochodu przyszłości z własnym dronem Lily miał zrewolucjonizować rynek dronów. Skończył, zanim wszedł do produkcji Kodak Ektachrome: odrodzenie legendarnego slajdu