Duża aktualizacja Adobe Creative Cloud 2015

Duża aktualizacja Adobe Creative Cloud 2015
Marcin Falana

17.06.2015 10:35, aktual.: 26.07.2022 19:34

Adobe poinformowało o dużej aktualizacji usługi Creative Cloud, wprowadzono wiele nowych funkcji w całej rodzinie programów. Krótko opiszemy te najbardziej interesujące fotografów. Tymczasem Jakub Kaźmierczyk już pobrał aktualizacje i na dniach przygotuje wideoporadnik opisujący w praktyce działanie nowych funkcji.

Dehaze, czyli usuwanie mgły

W programach Photoshop CC (w trybie Camera RAW) oraz Lightroom CC pojawił się nowy suwak Dehaze, który będzie pozwalał na usuwanie lub dodawanie efektu mgły. Zerknijcie na filmik demo Adobe poniżej.

Easily adjust atmospheric haze in Lightroom CC. | Adobe Creative Cloud

Suwaki Black and White

W Lightroomie CC zastosowano nowe suwaki, które przy funkcjach graduated filter, radial filter i pędzlu adjustment brush pozwalają na większą kontrolę jasnych i ciemnych części zdjęcia podczas ich edycji.

Realistyczne rozmycie

Wykonywanie rozmytych zdjęć w Photoshpoie będzie jeszcze bardziej realistyczne dzięki nowym możliwościom tej funkcji. Teraz będziemy mogli dodawać monochromatyczny lub kolorowy szum do zdjęcie w celu lepszego dopasowania rozmycia jakie dają obiektywy. Funkcja pozwala także na redukcję bandingu. Poniżej klip Adobe pokazujący działanie tej funkcji.

Get creative with new blur effects in Photoshop CC. | Adobe Creative Cloud

Pędzle znacznie przyspieszają

Pędzel Healing Brush, Spot Healing Brush i narzędzia Patch będą teraz wykorzystywać nowy silnik Adobe Mercury Graphics, który ma pozwolić na znaczne przyspieszenie tych funkcji. Pędzel Healing Brush ma działać w czasie rzeczywistym, a Spot Healing Brush i Patch przyspieszą 120x w porównaniu z CS6.

Content-Aware w panoramach

Nowe zastosowanie funkcji Content-Aware pozwala na uzupełnienie brakujących rogów panoram składanych z wielu zdjęć.

Ulepszone funkcje Content-Aware Move i Content-Aware Extend

Nowe rozwiązania dotyczą także funkcji Content-Aware Move i Content-Aware Extend. Pozwalają one na dostosowanie skali i obracanie przenoszonych obiektów i dostosowanie obszaru, który rozciągamy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)