Oto najlepszy jesienny portret, który nagrodziliśmy obiektywem Tamron

Na konkurs „Jesienny portret" zgłosiliście blisko 1000 fotografii. Wybór nie był łatwy, ale ostatecznie nagrodziliśmy jedną osobę, która otrzyma obiektyw Tamron 16–300 mm F/3.5–6.3 Di II VC PZD MACRO. Przyznaliśmy także 3 dodatkowe nagrody.

Zwycięzca konkursu „Jesienny portret"

Zwycięzca konkursu „Jesienny portret" (© Natalia Żygłowicz)

Przez ostatnie dni w składzie Krzysztof Basel, Jakub Kaźmierczyk i Marcin Watemborski przejrzeliśmy wszystkie zgłoszone fotografie. Poszukiwaliśmy zdjęcia, które trafnie nawiązuje do głównego tematu konkursu „Jesienny portret". Wśród wysłanych zdjęć odnaleźliśmy trochę fotografii, które prezentowały wysoki poziom, jednak zupełnie nie realizowały tematu zadania konkursowego. Ważnymi aspektami ocenianych zdjęć były także jakość techniczna, kolorystyka czy kompozycja, ale również emocje i uczucia. Po obradach wybraliśmy 4 zdjęcia, z czego jedno spodobało nam się szczególnie.

Główna nagroda

Zwycięzcą konkursu „Jesienny portret" jednogłośnie zostało wybrana fotografia Natalii Żygłowicz. Fotografia przede wszystkim trafnie nawiązuje do głównego tematu konkursu, ale jest też intrygujące, kryje w sobie ciekawą historię. Zdjęcie zatrzymało nasz wzrok na dłużej i zastanawialiśmy się o czym myśli kobieta na zdjęciu, gdzie się znajduje i co sprawiło, że tam zawędrowała. Lubimy także delikatne, naturalne barwy oraz styl tej fotografii. Czuć tu melancholijny, jesienny klimat.

W nagrodę Natalia Żygłowicz otrzyma obiektyw Tamron 16–300 mm F/3.5–6.3 Di II VC PZD MACRO o wartości 2299 zł..

Wyróżnienia

Oprócz nagrody głównej wybranym uczestnikom przyznaliśmy nagrody dodatkowe w postaci akcesoriów fotograficznych o wartości 50 zł ( 3 torby do aparatu). Oto wyróżnione fotografie:

Michał Wrombel

Marceli Chrzuszcz

Anna Węglarz

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.12.2015 - 15.01.2016 Prezentacja książki Marcina Dobasa i mikołajkowe spotkania z marką Olympus Pełnoklatkowy bezulsterkowec Nikona, Samsunga i bliższa współpraca między koncernami? Nowości Fomei: wyzwalacze radiowe oraz wytrzymałe kufry dla wymagających Poznaj sekrety fotografów ślubnych na zimowym kursie w Mikołajkach Legendarny producent aparatów Mamiya wykupiony przez Phase One Nikon przejmuje dział foto Samsunga i zamierza ostro konkurować z Sony? GIMP w wersji 2.9.2 - co nowego w darmowym edytorze zdjęć? Nowości w Adobe Photoshop CC: duże zmiany w interfejsie, przystosowanie do funkcji dotyku Capture One 9 - co zmieniło się w najnowszej wersja konkurenta Adobe? Pracownica agencji reklamowej usłyszała zarzut za wykorzystanie zdjęcia ofiary ZOMO Legendarna Holga zamyka fabrykę. Czy to koniec ery lomografii? Przedświąteczny prezent w Biedronce - One by Wacom M wraca do sprzedaży Black Friday i Fujifilm - podwójny cashback do końca miesiąca Warte uwagi: kup korpus Canon EOS 5DS lub 5DS R i zgarnij walizkę World Press Photo zmienia zasady zgłaszania zdjęć oraz ich oceny Możecie mieć VSCO Film tylko za połowę ceny Canon Europe ogłosił finalistów konkursu na ikoniczne zdjęcie. Polak wśród laureatów Canon walczy z nielegalnym napływem sprzętu tego producenta Oto najlepsze natychmiastowe hasło dla Instaxa Napięcie, zmysłowość oraz cielesna ekspresja. Oto najlepsze fotografie teatralne w Polsce Wyniki konkursu „Pokaż swoją drogę". Zobacz, kto wygrał cenne nagrody od firmy Asus Tamron rozdaje prezenty klientom w świątecznej promocji

Popularne w tym tygodniu:

Lightroom w końcu będzie szybszy! Adobe wysłuchało próśb użytkowników Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec Nikon patentuje obiektyw 35 mm f/2 do aparatów z zakrzywioną matrycą Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni się i to na lepsze! Uwaga na przegrzewające się baterie Nikona Problemów z migawkami Nikona D750 ciąg dalszy. Firma wzywa do następnych napraw Marka Bowens przestaje istnieć – to już potwierdzona informacja Zostań redaktorem WP Fotoblogia - poszukujemy współpracownika Bowens w likwidacji. Koniec legendarnej marki? Znamy stanowisko polskiego dystrybutora Bieszczadzka przygoda - warsztaty fotograficzne z testami obiektywów Irix "Warsaw On Air" - album fotografii lotniczych Warszawy Macieja Margasa cenną pamiątką dla księcia Williama i księżnej Kate Podczas festiwalu Landskrona Foto 2017 zobaczymy prace Polaka – Kacpra Kowalskiego