Uchwyć piękny jesienny portret i wygraj obiektyw Tamron 16–300 mm F/3.5–6.3

Uchwyć piękny jesienny portret i wygraj obiektyw Tamron 16–300 mm F/3.5–6.3

Uchwyć piękny jesienny portret i wygraj obiektyw Tamron 16–300 mm F/3.5–6.3
Redakcja Fotoblogia.pl
16.11.2015 13:52, aktualizacja: 26.07.2022 19:26

Jesień za pasem, zbliżamy się do zimy, zatem warto dobrze fotograficznie wykorzystać tę przepiękną porę roku. Aby nieco Was do tego zmotywować zapraszamy do nowego konkursu, którego temat jest „Jesienny portret". Aby motywacja była jeszcze większa nasz partner, firma Tamron, ufundował nagrody. Zdobywaca pierwszego miejsca otrzyma obiektyw Tamron 16–300 mm F/3.5–6.3 Di II VC PZD MACRO o wartości 2299 zł.

Zasady konkursu

Oczywiście ważnymi aspektami zgłaszanych zdjęć jest jakość techniczna, kolorystyka czy kompozycja, ale najważniejsze jest nawiązanie do tematu. Potraktujcie ten konkurs, jako wyzwanie i ciekawe zadanie do sfotografowania. Przedstawcie na swoich zdjęciach głębokie, szczere i pełne emocji portrety ludzi w jesiennym krajobrazie, kolorystyce czy stylizacji. Nawet jeśli aura za oknem nie sprzyja warto być kreatywnym i pomyśleć nad nietypowym podejściem do tego tematu. Oczywiście, możecie też zgłaszać starsze zdjęcia, które pasują do tematu, ale wtedy idziecie na łatwiznę, zamiast poćwiczyć. Jeśli potrzebujecie inspiracji do jesiennych zdjęć to polecamy nasze materiały poradnikowe:

W czasie trwania Konkursu jeden Uczestnik może zgłosić maksimum trzy odrębne prace. Swoje zdjęcia o tematyce „Jesienny portret” należy wysłać w postaci cyfrowej na adres konkurs@fotoblogia.pl podając przy tym imię, nazwisko oraz adres e-mail.

Zwycięzcą konkursu zostanie uczestnik wybrany przez Jury w składzie: Krzysztof Basel, Jakub Kaźmierczyk, Marcin Falana, czyli redakcja Fotoblogia.pl.

Dopuszczalny zakres obróbki prac konkursowych:

  • kadrowanie, wyostrzenia, zmiana nasycenia barw oraz kontrastu, winieta, konwersja do czerni i bieli, sepia.

Zabrania się:

  • techniki HDR, fotomontażu, dodawania podpisów, dodawania filtrów efektowych, używania narzędzi korekcji (stempel, pędzel korygujący itp.), zmiany kolorystyki (np. cross processing).

Jury może zażądać od autora udostępnienia oryginału zdjęcia bez żadnej obróbki w celu późniejszej weryfikacji postanowień regulaminu. Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

Czas trwania konkursu

  • 16-30 listopada 2015 r.

Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie Fotoblogia.pl w terminie do 4.12.2015 r.

Nagrody

Główną nagrodą w konkursie jest obiektyw Tamron 16–300 mm F/3.5–6.3 Di II VC PZD MACRO o wartości 2299 zł.

Obraz

To niezwykle uniwersalne szkło typu mega zoom (przybliżenie optyczne 18,8x) zaprojektowane z myślą o lustrzankach cyfrowych z matrycami APS-C. Nadaje się do wykonywania nie tylko szerokich zdjęć krajobrazowych, ale również pięknych portretów z rozmytym tłem. Świetnie nadaje się dla wszystkich tych, którzy nie chcą zabierać ze sobą całej torby obiektywów, ale mieć jeden na każdą okazję.

Tamron 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD Macro

Silnik ultradźwiękowy PZD umożliwia wyraźnie szybsze i przy tym ciche automatyczne ustawianie ostrości. Stabilizator obrazu VC Tamron (Vibration Compensation) zapewnia w tym obiektywie ostre i nieporuszone obrazy. Dzięki niemu obiektyw ten można stosować przy zdjęciach z ręki lub przy słabym świetle. Konstrukcja obiektywu jest chroniona przed wilgocią, dzięki czemu szkło może być wykorzystywane do wymagających zdjęć na zewnątrz. Co więcej, producent daje aż 5-letnią gwarancję.

Oprócz nagrody głównej wybranym uczestnikom jury przyznana nagrody dodatkowe w postaci akcesoriów fotograficznych o wartości 50 zł ( 3 torby do aparatu).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)