Leica łączy siły z Huawei. Razem chcą „odrodzić świat wizualny"

Na rynku smartfonów fotograficznych co chwilę wybucha nowe zamieszanie. Tym razem jednak nie chodzi o nową technologię (a przynajmniej jeszcze nic o tym nie wiemy), a o połączenie sił niemieckiej legendy – firmy Leica oraz producenta telefonów – Huawei.

Leica M

Leica M (© JK)

Jeśli obserwujecie na bieżąco rynek smartfonów fotograficznych – na pewno zauważyliście zamieszania, które non stop pojawiają się odnośnie różnych tematów – jeśli nie mówimy o dwóch aparatach z tyłu telefonu, to dowiadujemy się o nawiązywaniu ciekawych partnerstw i rozwiązań.

Czy technologia podwójnego aparatu zmieni rynek smartfonów fotograficznych?

Plotki, plotkami, ale to naprawdę się dzieje. Zapewne już niedługo będziemy mogli się przekonać jak w praktyce sprawdzą się podwójne aparaty w…

Tym razem chińska firma Huawei poinformowała, że podejmie długoterminowe technologiczne partnerstwo z Leicą po to, by „odkryć na nowo fotografię mobilną”. Celem obu firm jest „odrodzenie świata wizualnego”.

Zawsze starannie dobieramy naszych partnerów. Dzięki współpracy z Leica będziemy mogli zaoferować naszym klientom produkty łączące w sobie najlepsze technologie pochodzące od dwóch największych ekspertów w swoich dziedzinach. Firma Leica jest legendą w świecie fotografii, żaden inny producent nie zrewolucjonizował tej branży tak, jak ona. Produkty Leica są klasą samą w sobie i cieszymy się, że dzięki nowej jakości fotografii smartfonowej będziemy mogli wspólnie dostarczać konsumentom niezapomniane wrażenia.

Richard Yu, Huawei

W 2012 roku Huawei był trzecim największym producentem smartonów, trzy lata później został pierwszą chińską firmą, która sprzedała ponad 100 milionów urządzeń w ciągu roku.

Współpraca obu firm będzie obejmowała badania, rozwój produktów, ich projektowanie oraz inżynierię, a także obszar marketingu i dystrybucji detalicznej.

Strategiczny sojusz między Huawei i Leica Camera to przykład efektywnej pracy nad rozwojem technologicznym dwóch szybko rozwijających się i aktywnych na całym świecie marek. Partnerstwo z Huawei oferuje Leica Camera doskonałą okazję do zaprezentowania swojego doświadczenia w zupełnie nowym segmencie produktów oraz odkrycia nowego obszaru biznesu w sektorze urządzeń mobilnych. Wspólnie tworzone urządzenia będą miały znaczący wkład w świat fotografii i otworzą Leica drogi do nowych odbiorców oraz obszarów zastosowania.

Oliver Kaltner, Leica

Zobacz również: 13 aparatów cyfrowych, które pamięta każdy fotograf

Póki co nie mamy informacji jaki typ produktów będzie dzieckiem tej współpracy, ale z tego, co powiedział Kaltner wynika, że Leica wykorzysta swoje nowe rozwiązania w smartfonach Huawei, i pewnie wcale nie chodzi tylko o optykę.

Obie firmy informują, że więcej powiedzą wraz z postępem prac. Mamy nadzieję, że współpraca będzie polegała na czymś więcej, niż tylko dostarczaniu komponentów do budowy aparatów lub obiektywów w smartfonach Huawei.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Konferencja naukowa „Manipulacja w fotografii” Charytatywny album World Street Photography, czyli jak nieść pomoc przez fotografię Powrót Michała Buddabara w wystawie „Bezmoc” Muzeum Współczesne we Wrocławiu zaprezentuje prace Pawła Frenczaka na wystawie „noir – somewhere – nowhere” Associated Press wycofuje prace Daniela Ochoa de Olza z World Press Photo. Przyznano nową nagrodę w kategorii „Ludzie” Jakimi aparatmi powstały zwycięskie fotografie World Press Photo 2016? Natura z perspektywy, której sam nie zobaczysz. Oto najlepsze fotografie świata wykonane pod wodą Konurs „Sfotografuj wiersz – zwierszuj fotografię” odmieni Wrocław Dlaczego zdjęcie Warrena Richardsona zostało fotografią roku World Press Photo 2016? Znamy wyniki World Press Photo 2015. Oto najlepsze fotografie prasowe minionego roku 3-osiowa stabilizacja i czujniki AF na matrycy do smartfonów. Takie rzeczy to tylko w Sony Fotografowanie telefonem może być sztuką – poznajcie zwycięzców Mobile Photography Awards 2015 10. urodziny Domu Spotkań z Historią i wystawa fotograficzna Uwaga na ostatnią aktualizację Creative Cloud dla Mac Google zamyka Picasę na rzecz Google Photos Instagram planuje wprowadzenie znaczącej aktualizacji. Co będzie następne? Warsztaty Camera Adventure z Jackiem Boneckim Nagrodzone prace w konkursie LensCulture Exposure Awards 2015. Dominika Gęsicka wśród finalistów Aktualizacja oprogramowania do wersji 4.00 w Fujifilm X-E2 zmienia go w X-E2S Aktualizacja Instagrama pozwala na prowadzenie jednocześnie wielu kont Zobacz zdjęcia, które wygrały w National Geographic Kids Photo Contest 2015 Nowa matryca Panasonic ma 100 razy lepszą dynamikę, niż tradycyjny sensor CMOS Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.02.2016 - 15.03.2016

Popularne w tym tygodniu:

Lightroom w końcu będzie szybszy! Adobe wysłuchało próśb użytkowników Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec Nikon patentuje obiektyw 35 mm f/2 do aparatów z zakrzywioną matrycą Nikon D850 - zwiastun aparatu, na który wszyscy czekają Problemów z migawkami Nikona D750 ciąg dalszy. Firma wzywa do następnych napraw Marka Bowens przestaje istnieć – to już potwierdzona informacja Zostań redaktorem WP Fotoblogia - poszukujemy współpracownika Bowens w likwidacji. Koniec legendarnej marki? Znamy stanowisko polskiego dystrybutora "Warsaw On Air" - album fotografii lotniczych Warszawy Macieja Margasa cenną pamiątką dla księcia Williama i księżnej Kate Podczas festiwalu Landskrona Foto 2017 zobaczymy prace Polaka – Kacpra Kowalskiego