Świat jak na dłoni, czyli tworzenie małej planety z panoramy 360 stopni [wideoporadnik]

Tworzenie miniaturowych planet to ciekawa odskocznia od codziennej fotografii. Jeśli dużo podróżujemy, możemy zgromadzić serię planet z całego świata.

W czasie wakacji staramy się urozmaicać nasze zdjęcia, przywieźć inne niż wszystkie zdjęcia z urlopowych wojaży. Nic dziwnego — nie chcemy, żeby nasze zdjęcia z ciekawych miejsc wyglądały, jak pierwsze trzy strony Google grafika. Dobrym sposobem na urozmaicenie będzie tworzenie tzw. małych planet.

Nie jest to nic trudnego, a efekty mogą być bardzo ciekawe. Najlepsze efekty uzyskamy mając materiał zdjęciowy, który umożliwi zmontowanie panoramy 360 stopni. Dzięki temu nasza planeta będzie wyglądała najbardziej naturalnie.

W dzisiejszym odcinku:

— jak należy przygotować zdjęcia do małej planety
— jak szybko złożyć panoramę w Photoshopie
— jakich narzędzi należy użyć do stworzenia małej planety
— jak dopracować niedoskonałości

A Wy, robiliście już własne małe planety? Jeśli tak — pochwalcie się nimi w komentarzach. Jeśli nie, to do roboty :)!

Zobacz również: Zachowanie faktury i koloru przy obróbce skóry

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Droga Mleczna sfotografowana w mieście? Dzięki ETTR to możliwe! Zanotuj, zapisz, narysuj, a potem weź aparat Retusz w świecie fotografii, czyli od propagandy po piękną sztukę Frymografia: Opowieści niedojrzałe Wszystko, co musisz wiedzieć zaczynając pracę z Adobe Lightroom [wideoporadnik] Twarz to nie portret! Czyli kilka rad dla portretujących. Synchronizacja błysku z krótkimi czasami naświetlania - jak to działa? [poradnik] Frymografia: Między dwoma biegunami Skopiuj kolorystykę z dowolnego zdjęcia w mniej niż 10 minut [wideoporadnik] 10 rad jak nie popełniać fotograficznych błędów Frymografia: Historii równanie Szczegół czy ogół - co pokazać na zdjęciach Adobe Photoshop CC 2014 - pierwsze 10 dni po aktualizacji Frymografia: Gilotyna przestrzeni Malowanie światłem - na smartfonie i tablecie też się da [poradnik] W czym nosić nasz sprzęt fotograficzny? [poradnik] Analog Efex Pro 2 - analogowe wspomnienia w cyfrowej wersji Jak fotografować krajobrazy i budynki, aby nie wyglądały banalnie [poradnik] Frymografia: co było do udowodnienia Obróbka portretu studyjnego w praktyce [wideoporadnik] Dlaczego warto zajrzeć do swojego rodzinnego albumu? Prosta i przyjemna konwersja do czerni i bieli w Silver Efex Pro 2 [wideoporadnik] Jak poradzić sobie ze stratą całego sprzętu fotograficznego?

Popularne w tym tygodniu:

Jak fotografować psy, aby pokazać ich prawdziwy charakter? [poradnik] Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak dodać kilka kilogramów na zdjęciu, czyli czemu smartfon to nie jest dobry aparat do portretów 7 powodów, dla których warto być fotografem Czy minuta wystarczy, aby nauczyć się czegoś nowego z Photoshopa? Adobe twierdzi, że tak Dlaczego czasami fotografuję za darmo? Jak sprawdzić przebieg migawki w aparacie? Powody, dlaczego warto nagrywać w 4K już teraz LEPSZA FOTOGRAFIA LEPSZY FILM Wizjer optyczny czy elektroniczny? Tak to widzimy