Laureaci Underwater Photo Contest odkrywają przed nami ogrom piękna podwodnych głębin

Underwater Photo Contest to konkurs fotograficzny organizowany przez magazyn Scuba Diving Magazine. To już 13 edycja tego konkursu, który pokazuje piękno podwodnego świata. Jury miało trudne zadanie wybrania najlepszych zdjęć spośród 2500 nadesłanych.

© Eduardo Acevedo

Konkurs jest podzielony na cztery kategorie: Szeroki kąt, Makro, Fotografia Konceptualna oraz Aparat kompaktowy. Poza tym przyznawana jest nagroda główna, która w tym roku powędrowała do Grega Lecoeura za zdjęcie na którym udało mu się uchwycić polujące głuptaki.

Underwater Photo Contest / Nagroda Główna

“W wodach wokół wyspy Noss w Szkocji, byłem otoczony tysiącami głuptaków, które w szalonym tempie polowały na makrele. Ptaki wznosiły się dziesięć, piętnaście metrów na wodę, po czym pikowały osiągając prędkość około stu kilometrów na godzinę. Żeby złapać swój posiłek nurkują nawet na głębokość piętnastu metrów. Słyszałem ich odgłosy, gdy przebijały taflę wody i pojawiały się tuż przed moim aparatem.”

Greg Lecoeur
Underwater Photo Contest / 1 miejsce w kat. Szeroki Kąt

Więcej zdjęć z ciekawymi opisami znajdziecie na stronie konkursu - www.scubadiving.com

Underwater Photo Contest / 2 miejsce w kat. Szeroki Kąt
Underwater Photo Contest / 3 miejsce w kat. Szeroki Kąt
Underwater Photo Contest / 1 miejsce w kat. Aparat Kompaktowy
Underwater Photo Contest / 1 miejsce w kat. Makro
Underwater Photo Contest / 2 miejsce w kat. Aparat Kompaktowy
Underwater Photo Contest / 3 miejsce w kat. Aparat Kompaktowy
Underwater Photo Contest / 3 miejsce w kat. Makro
Underwater Photo Contest / 1 miejsce w kat. Fotografia Konceptualna
Underwater Photo Contest / 2 miejsce w kat. Fotografia Konceptualna

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Underwater Photo Contest / 3 miejsce w kat. Fotografia Konceptualna
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Prace tego fotografa zainspirują cię do podróży Fotografowanie wielkim formatem to nie tylko jakość obrazu, ale również cudowne doświadczenie Piotr Czerski: Za większością zdjęć kryje się ryzyko, trud, a nawet cierpienie Superbohaterowie w sytuacjach w jakich nie widzieliście ich wcześniej Reuters - najlepsze zdjęcia z kwietnia Peter Lavery przez 50 lat dokumentował magiczne życie cyrkowców Photoshopowe wpadki miesiąca - styczeń [galeria] Fotograf wykorzystał 2 tony odpadów elektronicznych, by pokazać znaczenie recyklingu Rozmawialiśmy z Karoliną Jonderko, laureatką konkursu Grand Press Photo 2016 Zdjęcie dnia: Norylsk? Modor? Nie! To obraz Jaworzna po zmroku Zapomniane piękno podkarpackich cerkwi na zdjęciach Natalii Sobańskiej Amerykański sen, czyli przepiękne wschody i zachody słońca nad Chicago

Popularne w tym tygodniu:

Polak znalazł na pustyni wrak. Samolot znajdował się tam od 70 lat Najlepsze zdjęcia ślubne 2021 roku. Ten konkurs pokazuje trendy w reportażu i sesjach Agencja Reutera wybrała najlepsze zdjęcia 2021 roku. Oto kilka z nich "Afgańska dziewczyna" uciekła z Afganistanu. Dostała azyl we Włoszech Kadry, które ogrzeją najzimniejsze serce. Oto najlepsze zdjęcia psów 2021 roku Niezwykłe zdjęcia pokazują, jaka naprawdę jest natura – piękna i niebezpieczna Hasselblad Masters 2021. Poznaj najlepszych fotografów według Szwedów Wiewiórki poczuły zimę. Te zdjęcia poprawią ci humor! Całkowite zaćmienie Słońca. Było je widać na Antarktydzie Curiosity wysyła ładne pocztówki z Marsa. Czerwona Planeta coraz przyjaźniejsza Znalazł się w piekle wojny. Kangur pomagał mu przetrwać Fotografka pokazała psie niebo. Pełno w nim uśmiechu i smaczków