Nikon Photo Contest 2014-2015 - Polacy wśród wyróżnionych

Nikon Photo Contest 2014-2015 - Polacy wśród wyróżnionych
Źródło zdjęć: © © Katsuhiro Noguchi, „Kwiaty Fukushimy” / nagroda główna
Marcin Falana

06.07.2015 13:16, aktual.: 26.07.2022 19:33

Firma Nikon ogłosiła wyniki międzynarodowego konkursu Nikon Photo Contest 2014-2015. Nagrodę Główną w kategorii „fotografia” zdobył Katsuhiro Noguchi z Japonii, który został nagrodzony za zdjęcie „Kwiaty Fukushimy”

Obraz
© © Fang Tong, Swimming pool

W kategorii „wideo” - filmów trwających nie dłużej niż 3 minuty - zwyciężył „One” autorstwa Chrisa Rudza z Polski.

Nagrodę w kategorii przedstawiającej temat „Dom” zdobyła natomiast Katarzyna Pawlica, za zdjęcie „Tradycja“.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 89 tysięcy prac. Wyboru tych najlepszych dokonało międzynarodowe jury, składające się z 17 jurorów – znanych fotografów, reżyserów i dyrektorów kreatywnych. Zwycięskie obrazy zostały docenione ze względu na wyjątkowe walory artystyczne oraz wysoką jakość prac. Wśród wyróżnionych nie zabrakło Polaków. Nagrodę Główną w kategorii „wideo” zdobył Chris Rudz. Jego film „One” to wejście w głąb męskiej tożsamości. Obraz pokazuje jej konstrukcję oraz stara się rozłożyć ją na czynniki pierwsze.

Obraz
© © Katarzyna Pawlica „Tradycja” / wyróżnienie w kat. Dom

Katarzyna Pawlica, fotografka ślubna, została natomiast wyróżniona w kategorii obrazującej temat „Dom” za zdjęcie „Tradycja”. Przedstawia ono tradycyjną scenę przedślubną, w której pan młody wkłada pieniądze do buta wybranki.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Prestiżowy konkurs Nikon Photo Contest (NPC), organizowany przez firmę Nikon, po raz pierwszy odbył się w 1969 roku. W ramach konkursu zgłaszane są prace w 4 kategoriach fotograficznych oraz 2 wideo. W tegorocznej edycji konkursu we wszystkich kategoriach przyznano również nagrodę „Pokolenie N” dla 10 uczestników, w wieku poniżej 19 lat. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy chętni – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – niezależnie od wieku, płci, narodowości, czy używanego sprzętu fotograficznego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)