Epson International Pano Awards 2017 - zobaczcie niesamowite zdjęcia panoramiczne z całego świata

Wśród wyróżnionych w konkursie fotografii panoramicznych Epson International Pano Awards 2017 znalazł się także nasz rodak. Pula nagród wynosiła aż 50 000 dolarów, czyli ponad 200 tys. złotych.

© Jesus M. Garcia / Epson International Pano Awards

Poznajcie zwycięzców tegorocznej, ósmej już edycji konkursu fotograficzny Epson International Pano Awards. Skupia się on na fotografii panoramicznej z całego świata i jest największym tego typu konkursem.

"Good Morning Damian Shan." Fotograf roku oraz zwycięzca w kat. Nature / Landscape. Zdjęcie zostało wykonane w Chinach w prowincji Guangxi, gdzie biegnie rzeka Li. Panorama została sklejona z kilku zdjęć pionowych.

Do tegorocznego konkursu Epson International Pano Awards zgłoszono 5377 zdjęć z aż 71 krajów, a udział w nim wzięło 1322 fotografów. Mieli oni do dyspozycji 5 kategorii, kilka nagród specjalnych i nagrodę główną. Całkowita pula nagród to 50 000 dolarów z czego aż 22 000 to gotówka dla fotografów.

"Toledo City Foggy Night" Pierwsza 10 w kat. Open Built Environment / Architecture, Toledo, Hiszpania.

Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak - Wojciech Kruczynski, który wykonał niesamowite zdjęcie zorzy polarnej na Islandii.

"Eye of Stdokksnes" Pierwsze miejsce w kat. Carolyn Mitchum Award.
"Incoming" Zwycięzca w kat. Amateur Nature / Landscape, zdjęcie zostało wykonane w Windamere w Nowej Południowej Walii w Australii.
"Ten Huts" Zwycięzca w kat. Amateur Award Winner - Built Environment / Architecture, Zdjęcie to 100 sekundowa ekspozycja domków na wybrzezu Essex w Wielkiej Brytanii.
"Flysh" Drugie miejsce w kat., Epson Digital Art Prize, Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Zumaia, Hiszpania
"Engulfed" Pierwsza 10 w kat. Open Built Environment / Architecture. Centrum Dubaju.
"Stranger Things" Nagroda kuratora, Pierwsza 10 w kat., Amateur Nature / Landscapes. Światła samochodu podświetlają pnie zasnute mgłą, Boeun, Korea Południowa
"Poseidon Awakens" Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Tellaro, La Spezia, Włochy.
"Flying Shanghai" Zwycięzca w kat. Built Environment / Architecture, Zdjęcie lotnicze o najwyższej rozdzielczosci, Szanghaj, Chiny
"Consumer" Trzecie miejsce w kat. Epson Digital Art Prize i pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Dolina Śmierci, Kalifornia

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

"Abyss" Pierwsza 10 w kat. Amateur Built Environment / Architecture, Shoalstone, Brixham, Devon, Anglia
"Downtown San Francisco" Pierwsza 10 w kat. Open Built Environment / Architecture, San Francisco, USA.
"Mystic Mountain" Pierwsza 10 w kat. Amateur Nature / Landscapes, Utah, USA.
"Rainbow over Monument Valley" Pierwsza 10 w kat. Amateur Nature / Landscapes, Monument Valley, Arizona, USA.
"Autumn View" Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes. Wisp Bled Island znajduje się na środku jeziora Bled w Słowenii.
"Across The Universe" Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Kalifornia.

Źródło: thepanoawards.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

FotoGeA.com - z nosem w gwiazdach Tri Setyo Widodo zamyka cudowny mały świat w dopracowanych kadrach Fotograf przedstawił ciążę swojej żony za pośrednictwem aparatów. Wyszło świetnie! Paweł Uchorczak sfotografował piękno krokusów w Tatrach Stigma. Dokument fotograficzny Adama Lacha, który zmieni nasze nastawienie do Romów? [wywiad] Klucz lecących ptaków ułożył się w kształt… lecącego ptaka! Orzeźwiające lądowanie w wodzie ? galeria "Brzydkie" portrety - nowy kierunek w fotografii portretowej? [galeria] Nagroda im. Krzysztofa Millera 2019: Alessio Paduano laureatem II edycji Czarnogóra 4x4 - 4 minuty w 4K “New York in Black & White” - minimalistyczne zdjęcia Jasona Petersona Tomek Albin pokazuje, o co naprawdę chodzi w fotografii reklamowej

Popularne w tym tygodniu:

To zdjęcie robi wrażenie. Tłumy Amerykanów na koncercie Polaka Tata krokodyl dorobił się setki dzieci. Urządził im przejażdżkę na grzbiecie Ogromny Księżyc nad teleskopem. Polak uchwycił go w obserwatorium pod Toruniem Babcia "Balenciaga" wymiata. Supermodelki mogą zbierać szczęki z podłogi Miliardy świetlików rozświetliły noc. Cały las jarzył się na żółto-zielono Genialne wynalazki Tesli. Naukowiec miał wkład w fotografię Miał robić zdjęcia paszportowe Ukraińcom. Fotograf świadomie podjął inną decyzję Srebrny Glob zakwitł na czerwono. Oto krwawe zaćmienie Księżyca Kwiatowego All About Photo 2022. Poruszający portret wojenny zdobywa I miejsce Fotograf polował na zorzę polarną. Uchwycił trzy zjawiska za jednym zamachem Świat filmu z klocków LEGO. Artysta odtworzył kultowe sceny przy użyciu figurek Byli naukowcami Hitlera. Po wojnie pracowali dla USA