Epson International Pano Awards 2017 - zobaczcie niesamowite zdjęcia panoramiczne z całego świata

Wśród wyróżnionych w konkursie fotografii panoramicznych Epson International Pano Awards 2017 znalazł się także nasz rodak. Pula nagród wynosiła aż 50 000 dolarów, czyli ponad 200 tys. złotych.

© Jesus M. Garcia / Epson International Pano Awards

Poznajcie zwycięzców tegorocznej, ósmej już edycji konkursu fotograficzny Epson International Pano Awards. Skupia się on na fotografii panoramicznej z całego świata i jest największym tego typu konkursem.

"Good Morning Damian Shan." Fotograf roku oraz zwycięzca w kat. Nature / Landscape. Zdjęcie zostało wykonane w Chinach w prowincji Guangxi, gdzie biegnie rzeka Li. Panorama została sklejona z kilku zdjęć pionowych.

Do tegorocznego konkursu Epson International Pano Awards zgłoszono 5377 zdjęć z aż 71 krajów, a udział w nim wzięło 1322 fotografów. Mieli oni do dyspozycji 5 kategorii, kilka nagród specjalnych i nagrodę główną. Całkowita pula nagród to 50 000 dolarów z czego aż 22 000 to gotówka dla fotografów.

"Toledo City Foggy Night" Pierwsza 10 w kat. Open Built Environment / Architecture, Toledo, Hiszpania.

Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak - Wojciech Kruczynski, który wykonał niesamowite zdjęcie zorzy polarnej na Islandii.

"Eye of Stdokksnes" Pierwsze miejsce w kat. Carolyn Mitchum Award.
"Incoming" Zwycięzca w kat. Amateur Nature / Landscape, zdjęcie zostało wykonane w Windamere w Nowej Południowej Walii w Australii.
"Ten Huts" Zwycięzca w kat. Amateur Award Winner - Built Environment / Architecture, Zdjęcie to 100 sekundowa ekspozycja domków na wybrzezu Essex w Wielkiej Brytanii.
"Flysh" Drugie miejsce w kat., Epson Digital Art Prize, Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Zumaia, Hiszpania
"Engulfed" Pierwsza 10 w kat. Open Built Environment / Architecture. Centrum Dubaju.
"Stranger Things" Nagroda kuratora, Pierwsza 10 w kat., Amateur Nature / Landscapes. Światła samochodu podświetlają pnie zasnute mgłą, Boeun, Korea Południowa
"Poseidon Awakens" Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Tellaro, La Spezia, Włochy.
"Flying Shanghai" Zwycięzca w kat. Built Environment / Architecture, Zdjęcie lotnicze o najwyższej rozdzielczosci, Szanghaj, Chiny
"Consumer" Trzecie miejsce w kat. Epson Digital Art Prize i pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Dolina Śmierci, Kalifornia

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

"Abyss" Pierwsza 10 w kat. Amateur Built Environment / Architecture, Shoalstone, Brixham, Devon, Anglia
"Downtown San Francisco" Pierwsza 10 w kat. Open Built Environment / Architecture, San Francisco, USA.
"Mystic Mountain" Pierwsza 10 w kat. Amateur Nature / Landscapes, Utah, USA.
"Rainbow over Monument Valley" Pierwsza 10 w kat. Amateur Nature / Landscapes, Monument Valley, Arizona, USA.
"Autumn View" Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes. Wisp Bled Island znajduje się na środku jeziora Bled w Słowenii.
"Across The Universe" Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Kalifornia.

Źródło: thepanoawards.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Warszawa okiem obcokrajowca. Kelly Hudson odwiedziła stolicę Polski Świetliki, długa ekspozycja i kreatywne efekty Inspiracja dla ślubnych fotografów San Francisco zmieniło się w miasto duchów. Na ulicach nie ma nikogo Wyimaginowany świat sztucznych budynków w projekcie ”Facades” Zachariego Gaudrillot-Roya Jak fotografować Księżyc? Poświęć 2 minuty i poznaj łatwy sposób Genialny montaż, dynamiczny dźwięk i wspaniałe zdjęcia - takiego Nowego Jorku jeszcze nie znacie Pilot Boeinga, który nie rozstaje się z aparatem. Jego zdjęcia są niesamowite Oto zwycięzcy pierwszego konkursu fotografii techniką mokrego kolodionu Podróżnik w czasie uchwycony na fotografii z 1940 roku? Lewitujące portrety pełne gracji Przepiękne świetliki w japońskim lesie. Wyglądają jak z bajki

Popularne w tym tygodniu:

Gwiazda spadała prosto do wulkanu. To zdjęcie zapada w pamięć Jest prawdziwym panem czasu. Ten artysta wie, jak wykorzystać zwolnione tempo Tak się kręci filmy na weselach! Ten przelot dronem to jedno ujęcie Kruk biorący kąpiel mrówkową. Taki widok zdarza się ekstremalnie rzadko Cztery oberwania chmury na jednym zdjęciu. Wyglądają jak mistyczne drzewo Wyjątkowe zdjęcia ślubne z psami w rolach głównych Jak wyglądało zaćmienie Słońca z kosmosu? Widać to na zachwycającym filmie Dziwne fale z gałęzi sfotografowane w niemieckim lesie. Skąd się tam wzięły? Gdy usłyszysz ten dźwięk, lepiej uciekaj. Oto, jak brzmi gorejąca lawa Genialne zdjęcie zaćmienia Słońca. Fotograf zrobił je dokładnie tak, jak zaplanował Orki pokazały piękne zachowanie. Udało się uchwycić je z drona Tajemnicza kolekcja w Grodzisku Mazowieckim. Dzisiaj niszczeje zapomniana przez świat