Epson International Pano Awards 2017 - zobaczcie niesamowite zdjęcia panoramiczne z całego świata

Wśród wyróżnionych w konkursie fotografii panoramicznych Epson International Pano Awards 2017 znalazł się także nasz rodak. Pula nagród wynosiła aż 50 000 dolarów, czyli ponad 200 tys. złotych.

© Jesus M. Garcia / Epson International Pano Awards

Poznajcie zwycięzców tegorocznej, ósmej już edycji konkursu fotograficzny Epson International Pano Awards. Skupia się on na fotografii panoramicznej z całego świata i jest największym tego typu konkursem.

"Good Morning Damian Shan." Fotograf roku oraz zwycięzca w kat. Nature / Landscape. Zdjęcie zostało wykonane w Chinach w prowincji Guangxi, gdzie biegnie rzeka Li. Panorama została sklejona z kilku zdjęć pionowych.

Do tegorocznego konkursu Epson International Pano Awards zgłoszono 5377 zdjęć z aż 71 krajów, a udział w nim wzięło 1322 fotografów. Mieli oni do dyspozycji 5 kategorii, kilka nagród specjalnych i nagrodę główną. Całkowita pula nagród to 50 000 dolarów z czego aż 22 000 to gotówka dla fotografów.

"Toledo City Foggy Night" Pierwsza 10 w kat. Open Built Environment / Architecture, Toledo, Hiszpania.

Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak - Wojciech Kruczynski, który wykonał niesamowite zdjęcie zorzy polarnej na Islandii.

"Eye of Stdokksnes" Pierwsze miejsce w kat. Carolyn Mitchum Award.
"Incoming" Zwycięzca w kat. Amateur Nature / Landscape, zdjęcie zostało wykonane w Windamere w Nowej Południowej Walii w Australii.
"Ten Huts" Zwycięzca w kat. Amateur Award Winner - Built Environment / Architecture, Zdjęcie to 100 sekundowa ekspozycja domków na wybrzezu Essex w Wielkiej Brytanii.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

"Flysh" Drugie miejsce w kat., Epson Digital Art Prize, Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Zumaia, Hiszpania
"Engulfed" Pierwsza 10 w kat. Open Built Environment / Architecture. Centrum Dubaju.
"Stranger Things" Nagroda kuratora, Pierwsza 10 w kat., Amateur Nature / Landscapes. Światła samochodu podświetlają pnie zasnute mgłą, Boeun, Korea Południowa
"Poseidon Awakens" Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Tellaro, La Spezia, Włochy.
"Flying Shanghai" Zwycięzca w kat. Built Environment / Architecture, Zdjęcie lotnicze o najwyższej rozdzielczosci, Szanghaj, Chiny
"Consumer" Trzecie miejsce w kat. Epson Digital Art Prize i pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Dolina Śmierci, Kalifornia
"Abyss" Pierwsza 10 w kat. Amateur Built Environment / Architecture, Shoalstone, Brixham, Devon, Anglia
"Downtown San Francisco" Pierwsza 10 w kat. Open Built Environment / Architecture, San Francisco, USA.
"Mystic Mountain" Pierwsza 10 w kat. Amateur Nature / Landscapes, Utah, USA.
"Rainbow over Monument Valley" Pierwsza 10 w kat. Amateur Nature / Landscapes, Monument Valley, Arizona, USA.
"Autumn View" Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes. Wisp Bled Island znajduje się na środku jeziora Bled w Słowenii.
"Across The Universe" Pierwsza 10 w kat. Open Nature / Landscapes, Kalifornia.

Źródło: thepanoawards.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Wielkie przygody małych wiewiórek. Mamy je na zdjęciach Diabelska sesja pod wodą Co się stanie z rolką filmu zgubionego w Nowym Jorku? [wideo] Gwiezdne smugi, mgła, wulkany, spadający meteor i 270 zdjęć w jednym Hiroshima po wybuchu bomby w 1945 roku Timelapse flow-motion zabierze cię w podróż po zakamarkach Singapuru Wspaniałe piękno i różnorodność świata na zdjęciach finalistów 13. edycji konkursu Smithsonian Uliczne rozmowy: Maciek Szczerba Pokazała, jak bardzo kocha fotografię. Zrobiła sesję noworodkową... obiektywu?! Australijczycy zajmują się zwierzętami. Wiele z nich odzyskało siły Surrealistyczny klimat chińskiego wybrzeża na zdjęciach Zhangxiao Jak powstał ten film poklatkowy? [wideo]

Popularne w tym tygodniu:

Najlepszy film o COVID-19, jaki zobaczysz. Nagrało go 3 chłopaków z Wrocławia Odreagowywanie na kwarantannie. Polski duet odtwarza kultowe memy Zdjęcie globusa z maską stało się symbolem pandemii koronawirusa Fotograf z Dąbrowy Górniczej zachęca do zostania w domu. Pokazał pustki w mieście Hiszpanka - historia najbardziej śmiertelnej pandemii XX wieku Elke Vogelsang robi genialne portrety psów, pokazujące ich prawdziwe emocje Luksus podczas kwarantanny. Fotografka zrobiła sesję w wannie pełnej… papieru toaletowego! Koronawirus to nie pierwsza epidemia w Polsce. 57 lat temu szalała ospa Wzruszający projekt, czyli długie pożegnanie z rodzicami. Zdjęcia łapią za serce Pijane słonie z prowincji Junnan, delfiny w Wenecji i inne. Obalamy fake newsa Kwarantanna – dla jednych przymus, dla innych raj. Skejterzy opanowują miasta Poraziła klisze prądem. Na zdjęciach wyszedł niecodzienny efekt