Zobacz najlepsze panoramy z konkursu EPSON International Pano Awards

Zobacz najlepsze panoramy z konkursu EPSON International Pano Awards
Źródło zdjęć: © © COLIN SILLERUD / I miejsce w kat. "Epson Digital Art" / [thepanoawards.com](https://thepanoawards.com/2018winnersgallery/)
Monika Homan

29.11.2018 13:58, aktual.: 29.11.2018 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znamy zwycięzców konkursu EPSON International Pano Awards 2018. Co roku fotografowie zgłaszają do niego tysiące zdjęć panoramicznych, które skupiają się na krajobrazie lub architekturze. Zobaczcie najlepsze prace tego roku.

EPSON International Pano Awards to największy konkurs poświęcony sztuce fotografii panoramicznej. Konkurs został założony w 2009 roku przez australijskiego fotografa krajobrazu Davida Evansa. Podstawowym wymogiem dotyczącym zgłaszanych zdjęć jest zachowanie ich panoramicznego formatu, co oznacza że proporcje boków musza mieć stosunek przynajmniej 2:1

Obraz
© © VESELIN ATANASOV / I miejsce w kat. "Open" i "Krajobraz" / [thepanoawards.com](https://thepanoawards.com/2018winnersgallery/)

Całkowita pula nagród w EPSON International Pano Awards 2018 przekracza 50 000 dolarów, z czego 20 000 to gotówka. Spośród prawie 5 tysięcy zgłoszeń, jury wybrało zwycięzców w kategorii otwartej oraz dla amatorów. Każda z nich podzielona była na "Krajobraz" i "Architekturę". Wybrany został również zwycięzca w kategorii "VR/360". Poza podziałem przewidziane były również nagrody specjalne.

Obraz
© © NATHANIEL MERZ / I miejsce w amatorskiej kat. "Krajobraz" / [thepanoawards.com](https://thepanoawards.com/2018winnersgallery/)

Pierwsze miejsce w EPSON International Pano Awards 2018 zajął włoski fotograf Veselin Atanasov za zdjęcie "Czesanie Słońca" wykonane w Toskanii, we Włoszech. Zdjęcie to wygrało też w kategorii otwartej "Krajobraz". W konkursie amatorskim zwyciężył Nathaniel Merz z Koreii Południowej.

Wśród najlepszych 50 zdjęć w otwartej kategorii "Architektura" znalazło się zdjęcie Andrzeja Bocheńskiego.

Obraz
© © ANDRZEJ BOCHEŃSKI / wyróżnienie w otwartej kat. "Architektura" / [thepanoawards.com](https://thepanoawards.com/2018winnersgallery/)

Prezentujemy zwycięskie prace, a jeśli chcecie zobaczyć resztę wyróżnionych zdjęć odsyłam was na stronę internetową konkursu.

Obraz
© © STEFAN THALER / Nagroda specjalna /[thepanoawards.com](https://thepanoawards.com/2018winnersgallery/)
Obraz
© © ANASTASIA WOOLMINGTON / I miejsce w kat. "Nagroda Carolyn Mitchum" / [thepanoawards.com](https://thepanoawards.com/2018winnersgallery/)
Obraz
© © DAVID THOMPSON / Nagroda specjalna / [thepanoawards.com](https://thepanoawards.com/2018winnersgallery/)

[photo position="undefined"]134913[/photo]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także