Smakowite kadry konkursu kulinarnego Pink Lady Food Photographer of the Year 2018

Po raz kolejny wyłoniono zwycięzców w prestiżowym konkursie fotografii kulinarnej Pink Lady Food Photographer of the Year. Spośród ponad 8000 zdjęć wybrano najlepsze w 23 kategoriach.

Pink Lady Food Photographer of the Year to konkurs dla miłośników fotografii kulinarnej, który prezentuje nie tylko stylizowane zdjęcia żywności, które znamy z magazynów, ale również przedstawiające tematykę produkcji żywności, czy ochrony praw zwierząt. Od 2011 roku zostało zgłoszonych prawie 40 tysięcy zdjęć z ponad 60 krajów. Nagrodą główną w konkursie jest 5 000 funtów i tytuł Kulinarnego Fotografa Roku Pink Lady. W tym roku przewodniczącym jury został światowej sławy fotograf kulinarny – David Lotus.

W tej edycji konkursu Fotografem Roku został Noor Ahmed Gelal ze zdjęciem "Praying with Food" ("Modlitwa z jedzeniem"). Fotografia przedstawia, zakończenie całodniowego postu w hinduskiej świątyni w Dhace. Tym zdjęciem Noor Gelal zwyciężył również w kategorii "Food for Celebration".

Zwycięzcą w kategorii "Politics of Food" został Polak, Grzegorz Tomasz Karnas ze zdjęciem "Dog Shower" ("Psi prysznic") ukazującym warunki, w jakich transportowane są psy w Wietnamie.

Zobaczcie galerię zwycięskich zdjęć w pozostałych kategoriach:

Bartosz Luczak został natomiast wyróżniony za swoje zdjęcie w kategorii "Bloggerów Kulinarnych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Pink Lady Ford Photographer of the Year

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Warszawa na przedwojennych zdjęciach Willema van de Polla Niesamowite malarskie portrety rodem z Holandii. Ta fotografka jest ich mistrzynią! Jak sfotografowano malowniczą Drogę Mleczną nad Grecją? Iwona Alesandrowicz znosi stygmatyzację przybyszy z innych krajów w projekcie ”Swój obcy” Perseidy 2020: "Noc spadających gwiazd" za nami. Oto wasze zdjęcia Karczeby. Inscenizowany portret dokumentalny Adama Pańczuka Malowanie ognistych śladów przy wodospadach to specjalność Vitora Schiettiego Na tym festiwalu nie można normalnie fotografować. Oto najlepsze zdjęcia z Burning Man Film Riot pokazują, jak się kręci sceny barowych bójek Czym grozi złamanie kwarantanny? To jedna z humorystycznych wizji FotoGeA.com - z nosem w gwiazdach Znamy zwycięzcę World Press Photo 2018. Ronaldo Schemidt został Fotografem Roku

Popularne w tym tygodniu:

Ojciec roku powraca. Te zdjęcia wysyła do swojej partnerki, gdy ta pyta o dzieci Bohaterowie. Ten projekt to hołd dla walczących z COVID-19 Bardzo niepokojące portrety ludzi i ich zwierząt. Tych zdjęć nie da się zapomnieć Rzuciłem wszystko i pojechałem w Bieszczady. Taką fotograficzną podróż polecam każdemu Obiektywy są za drogie? Zrób zatem swoje! Jej wyszło to naprawdę ciekawie Teleskop Hubble'a znowu działa! Przesłał niesamowite zdjęcia 7777 zdjęć przez 21 lat. Mężczyzna pokazał, jak zmieniał się dzień po dniu