Staranne krajobrazy Xaviera Jamonet

Xavier Jamonet to francuski fotograf specjalizujący się w krajobrazie. Zapraszamy do galerii jego zdjęć, które przyciągają uwagę kompozycją i miejscami, w których zostały wykonane.

“(…) moja pasja do fotografii i natury jest właściwie nierozłączna. Początkowo byłem zafascynowany fotografią makro, a używany wtedy Canon EOS 300D dał mi nowe możliwości fotograficzne. (…) Z czasem zaangażowałem się w fotografowanię krajobrazu, na którą poświęcam większość swojego wolnego czasu.”

“Alpy są moją ucieczką, kocham możliwość podziwiania, a czasami sfotografowania ulotnych chwil (…)”

Xavier Jamonet zaczynał od fotografii analogowej, korzystał głównie z negatywów Velvia. Teraz fotografuje Canonem EOS 5D, który według niego daje większy komfort jeżeli chodzi o fotografowanie i przetwarzanie obrazów, dając jednocześnie jakość zbliżoną do małoobrazkowego negatywu.

Zachęcamy też do obejrzenia portfolio Xaviera na 500px.com/XavierJamonet

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

https://500px.com/XavierJamonet

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Zdjęcia Marilyn Monroe w ciąży były ukrywane przed mediami. Teraz wyszły na jaw Andrew Skowron pokazuje okrucieństwo wobec zwierząt. Jego zdjęcia wywołują płacz [18+] Fascynujący świat przyrody na zdjęciach finalistów GDT Nature Photographer of the Year 2013 [galeria] Zdjęcie jak z filmu science fiction. Trudno uwierzyć, że jest prawdziwe Dobry przykład na to, jak bardzo światło może zmienić nasze portrety Artur Gutowski sfotografował „Rohingya" - jedną z najbardziej prześladowanych mniejszości na świecie 11 Polaków nominowanych do Sony World Photography Awards 2010! Projekt "Acta est" ukazuje oblicze dorastania w rosyjskich ośrodkach resocjalizacyjnych Polski fotograf podbił Chiny. Zobacz China International Press Photo Contest [galeria] Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Mroźne krainy, które zachwycają swoją różnorodnością na zdjęciach Davida Merrona Polscy fotografowie śpiewają "Imagine", by podnieść na duchu kolegów po fachu

Popularne w tym tygodniu:

7777 zdjęć przez 21 lat. Mężczyzna pokazał, jak zmieniał się dzień po dniu Sezon burzowy sprzyja kreatywności. Oto najlepsze zdjęcia naszych czytelników Dostrzeżesz na tym zdjęciu sowę? Idealnie wpasowała się w drzewo Trzy dni bezsilności: Historia zdjęcia umierającej Omayry Sánchez Zarabiają na bólu jej matki. Getty Images na celowniku oburzonej kobiety Znajduje się 10 miliardów lat świetlnych od nas. Teleskop Hubble’a ujął odległą galaktykę Wykazaliście się wprawnym okiem! Prezentujemy wasze zdjęcia burz Co widział Buzz Aldrin? Dzięki internaucie mamy na to pogląd Obiektywy są za drogie? Zrób zatem swoje! Jej wyszło to naprawdę ciekawie Teleskop Hubble'a znowu działa! Przesłał niesamowite zdjęcia Nasz czytelnik stworzył panoramy 360 stopni z Księżyca. Są przepiękne! Agencja Reutera pokazała "brzydkie" zdjęcie sztangistki. Chiny są oburzone