Tamron SP 85 mm f/1.8 i 90 mm f/2.8 Macro - nowe, stabilizowane obiektywy do pełnej klatki

Seria obiektywów Tamron SP wyróżnia się nie tylko wzornictwem, ale i właściwościami optycznymi. Producent wprowadza do swojej oferty dwa nowe szkła Tamron SP 85 mm f/1.8 i 90 mm f/2.8 Macro oraz narzędzie, dzięki któremu zaktualizujecie oprogramowanie i zoptymalizujecie działanie obiektywów.

Tamron SP 85 mm f/1.8 i 90 mm f/2.8 Macro

Tamron SP 85 mm f/1.8 i 90 mm f/2.8 Macro

Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD (Model F016)

Pierwszy z prezentowanych przez Tamrona obiektywów to portretówka z ogniskową 85 mm i przysłoną f/1.8. Jest to pierwszy na świecie obiektyw o takich parametrach wzbogacony o silnik optycznej stabilizacji obrazu. Dodatkowo zastosowano w nim soczewkę LD oraz dwie XLD, poprawiające właściwości dyspersyjne. Na górną soczewkę została naniesiona powłoka fluorowa celem ochrony przed kondensacją i odpychania substancji powodujących rozmazywanie. Obiektyw został uszczelniony, dzięki czemu ma być odporny na wilgoć.

Dane techniczne: Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD
Model F016
Ogniskowa 85 mm
Kąt widzenia dla matrycy FF 28° 33'
Konstrukcja optyczna 13 elementów w 9 grupach
Minimalna odległość ostrzenia 0.8 m
Maksymalny współczynnik powiększenia 1:7.2
Rozmiar filtra 67 mm
Maksymalna średnica 84,8 mm
Długość 91,3 mm (Canon); 88,8 mm (Nikon)
Waga 700 g (Canon); 660 g (Nikon)
Listki przysłony 9
Maksymalna wartość przysłony f/16
Stabilizacja obrazu 3,5 EV
Wyposażenie standardowe Osłona obiektywu, dekielki
Dostępne mocowania Canon, Nikon, Sony (bez wbudowanego systemu VC

Oficjalne zdjęcia przykładowe:

Tamron SP 90 mm f/2.8 Di MACRO VC USD (Model F017)

Drugą nowością jest szkło przeznaczone do fotografii makro o ogniskowej 90 mm i przysłonie f/2.8. Stabilizacja obrazu w tym obiektywie opiera się na technologii System XY-Shift. Poprawiono również działanie szybkości autofokusa przez zastosowanie silnika USD. Podobnie jak pierwszy z prezentowanych obiektywów, ten również został uszczelniony, a górna soczewka została pokrywa powłoką fluorową.Obiektyw ma być dostępny w marcu w cenie ok. 649 dolarów.

Dane techniczne obiektywu Tamron SP 90 mm f/2.8 Di MACRO VC USD
Model F017
Ogniskowa 90 mm
Kąt widzenia dla matrycy FF 27° 2'
Konstrukcja optyczna 14 elementów w 11 grupach
Minimalna odległość ostrzenia 0.3 m
Maksymalny współczynnik powiększenia 1:1
Rozmiar filtra 62 mm
Maksymalna średnica 79 mm
Długość 117,1 mm (Canon); 114,6 mm (Nikon)
Waga 610 g (Canon); 600 g (Nikon)
Listki przysłony 9
Maksymalna wartość przysłony f/32
Stabilizacja obrazu 3,5 EV
Wyposażenie standardowe Osłona obiektywu, dekielki
Dostępne mocowania Canon, Nikon, Sony (bez wbudowanego systemu VC

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Tamron Tap-in Console

Trzecie na liście nowości Tamrona jest urządzenie przeznaczone do optymalizacji działania obiektywów. Tamron Tap-in Console ma formę nakładki podpiętej za pomocą kabla USB do komputera, do której wpinamy obiektyw. Za jego obsługę odpowiada oprogramowanie Tamron-Tap Utility.

Urządzenie umożliwi użytkownikom samodzielne operacje związane z poprawieniem funkcjonalności obiektywów. Nie będzie już konieczne odsyłanie produktów każdorazowo do serwisu.

Możliwości Tamron Tap-in Capsule:

  • Aktualizowanie oprogramowania wybranych obiektywów
  • Regulacja AF
  • Ręczne dostosowanie regulacji ostrości (tylko dla obiektywów wyposażonych w opcję full-time manual)
  • Wprowadzenie limitera ostrości
  • Regulacja stabilizacji obrazu (tylko dla obiektywów VC)
  • Zapisywanie ustawień do pliku (tworzenie profilu)

Aktualnie kompatybilne obiektywy:

  • SP 85mm F/1.8 Di VC USD (Model F016)
  • SP 90mm F/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD (Model F017)
  • SP 45mm F/1.8 Di VC USD (Model F013)
  • SP 35mm F/1.8 Di VC USD (Model F012)

Urządzenie ma być kompatybilne z mocowaniami Nikon, Canon oraz Sony.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

5 aparatów, które mogą przywrócić Canona do czasów świetności Voigtländer - stałoogniskowe szkła nie tylko do Sony A7 Canon PowerShot SX720 HS – najmniejszy kompakt Canona z 40-krotnym zoomem Canon PowerShot G7 X Mark II – ergonomia, szybkość i nowy procesor DIGIC 7 Canon EOS 80D i dodatkowe akcesoria - delikatna ewolucja Pentax K-1 - długo oczekiwana lustrzanka z pełną klatką 36,4 Mpix w cenie 2000 euro FlatCam - innowacyjny pomysł na nowoczesny aparat bez obiektywu Ikona radzieckiej Rosji stanie w szranki z legendą – Zenit powraca i chce zdetronizować Leicę Filmy 4K i 60 kl./s zamknięte w sferycznej kamerze Sphericam 2 ZY Optics wypuściło nową wersję obiektywu Speedmaster 35 mm f/0.95 Wyciekły zdjęcia aparatu, na który czekamy od lat. Tak ma wyglądać pełnoklatkowy Pentax K-1 Przetestuj sprzęt Fujifilm w tym model X-Pro2 w czasie fotoekspedycji do Indii i Nepalu Pierwszy adapter do Sony A7, który dodaje AF do manualnych obiektywów Olympus SH-3 z nagrywaniem w 4K zapowiedziany w Japonii SLR Magic zapowiada nową linię obiektywów anamorficznych Średnioformatowy bezlusterkowiec ze 100-megapikselową matrycą Nowe obiektywy dla filmowców Samyang Xeen: 14 mm T3.1 oraz 35 mm T1.5 Prynt - spraw, aby telefon drukował zdjęcia jak Polaroid G Master - nowa linia obiektywów premium do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony Nowe funkcje w aparacie Fujifilm X-T1 dzięki aktualizacji oprogramowania Sony A6300 - 7 najważniejszych faktów o nowym bezlusterkowcu Panasonic Lumix GX8 - stabilizacja i jakość w pełnej krasie Seagate pozwany za wadliwe dyski. Zastanówcie się nad alternatywami YN360 - specyfikacja tańszego odpowiednika Ice Light

Popularne w tym tygodniu:

Reflex I to nowy aparat na kliszę rodem z XXI wieku Clear Outex Cover to tanie fotografowanie pod wodą Zebrali od ludzi już 15 milionów dolarów i nie zamierzają na tym poprzestać. Peak Design chce wydać nowe paski i klipsy Panasonic Lumix G9 - nowy bezlusterkowiec dla wymagających fotografów Panasonic Leica DG Elmarit 200mm f/2.8 Power OIS - teleobiektyw do zadań specjalnych Tamron 100-400 mm f/4.5-6.3 Di VC USD - znamy cenę oraz dostępność Benro Slim, iFoto oraz GoPlus - nowe, solidne statywy dla każdego