Trochę biżuterii nie zaszkodzi - oto limitowana, złota edycja Trioplan 100mm f/2.8

Meyer-Optik Goerlitz zaprezentował obiektyw Tripolan 100 mm f/2.8 w dwóch limitowanych edycjach - pozłacanej i tytanowej.

Trioplan 100mm f/2.8

Trioplan 100mm f/2.8

Limitowana edycja obiektywu Tripolan 100 mm f/2.8 jest dostępna na zamówienie i powstała w związku ze stuletnią rocznicą powstania tego szkła. Firma zamierza wyprodukować 100 sztuk wersji tytanowej i zaledwie 10 pozłacanych.

Wersja, która ma obudowę wykonaną z anodowanego tytanu, jest bardziej wytrzymała od aluminiowego odpowiednika, jednocześnie jest równie wytrzymała na wysokie temperatury i korozję. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci dostają obiektyw, który zużywa się w bardzo małym stopniu, co sprawi, że będzie służył przez lata.

Budowa optyczna obiektywu Trioplan 100mm f/2.8 to 3 elementy, w 3 grupach, poza tym oferuje 15-listkową przysłonę ze specjalną powłoką. Obiektyw jest dostępny z mocowaniami M42, Canon, Nikon, Fuji X, Sony E oraz Mikro Cztery Trzecie.

Limitowane wersje obiektywów nigdy nie należały do tanich, wersja tytanowa będzie dostępna w cenie 2499 euro, natomiast wersja pozłacana 3499 euro.

Zobacz również: Sony A77 Mark II - test

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Wypadek ciężarówki. Fotograf ledwo uszedł z życiem Do czego przydawałby się Photoshop w prawdziwym życiu? Fotograf uratował 6-latka dzięki dronowi Imatag - niewidoczny znak wodny, który pozwala śledzić zdjęcia w sieci Sony A7R - Czy na pewno tylko do zdjęć? Żywe zdjęcia, które zostały stworzone za pomocą glonów Nowy algorytm MIT zbada jak bardzo Twoje zdjęcia zapadają w pamięć Schyłek Peerelu Lata 80. w zdjęciach z agencji FORUM Psy szkolone na bycie fotografami studyjnymi Earth Mosaic - fotograficzna mozaika na Dzień Ziemi Fotograf na porodówce: piękna pamiątka czy dziwna moda? Pyłek w obiektywie to nic! Jak się okazuje – stłuczona soczewka też

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf ukrywał się w lesie i podglądał zabawy małych niedźwiadków Photoshop skończył 30 lat. Zobacz jak wyglądała jego pierwsza wersja Piękna przyjaźń staruszki i jej psa utrwalona na zdjęciach Dziewczyna sfingowała sesję na Bali. Zrobiła zdjęcia w sklepie Ikea Zarabiają na kotach. Za jeden post można dostać 60 tysięcy złotych W USA kobieta podszywała się pod fotografkę dziecięcą, by porwać niemowlę Odnaleziono tajemniczy album. Był pełny zdjęć jednej kobiety i znanych osób Dla sławy na Instagramie zrobią wszystko. Śmieje się z nich cały świat Zobacz, jak działają systemy laserowej neutralizacji dronów Selfie-turystyka. Czy potrafimy podróżować bez robienia zdjęć?