Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8

Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8

Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8
Marcin Falana
11.06.2017 08:29, aktualizacja: 26.07.2022 18:28

Jak pokazuje doświadczenie wielu fotografów, czasem warto przyjrzeć się bliżej obiektywom, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak śmieci. Fotograf Mathieu Stern znalazł na pchlim targu bardzo ciekawy obiektyw warty 200 euro, który kupił za 20 euro. Będziecie zaskoczeni efektami, jakie nim osiągnął.

Targi ze starociami mogą czasem być źródłem bardzo ciekawych odkryć. W ostatnim czasie pisaliśmy o Leice M2 za 5 dolarów. Taką okazję trudno przebić, ale zawsze warto przyjrzeć się obiektywom dostępnym na targach staroci.

Obraz
© © Mathieu Stern

Kolejnym przykładem takiego znaleziska jest obiektyw Tamron 90 mm f/2.8, który fotograf Mathieu Stern znalazł na targu ze starociami w pudełku z innymi szkłami i nieczystościami! Mathieu nie zraził się tym, ani, jak mu się na początku wydawało, wygórowaną ceną od gburowatego sprzedawcy.

Tamron 90 mm f/2.8
Tamron 90 mm f/2.8

Gdy już miał zrezygnować z kupna intrygującego kształtem obiektywu, sprawdził jego cenę na eBayu. Odkrył, że podobne szkła są warte 200 euro, więc postanowił zaryzykować 20 euro. Po jego wyczyszczeniu okazało się, że obiektyw jest w bardzo dobrym stanie, a Mathieu był zdumiony jakością obrazu, jaką daje. Po podpięciu do aparatu przez przejściówkę wykonał kilka portretów i filmików.

I Found a TREASURE in a Dirty Box : Tamron 90mm f:2.5

Zerknijcie na krótki, animowany filmik opisujący całą historię i pokazujący, na co stać ten ciekawy obiektyw, który poza pięknymi portretami oferuje także funkcję makro. Jak widać, czasem warto przyjrzeć się bliżej, jakie skarby kryją się na targach ze starociami.

Obraz
© © Mathieu Stern
Obraz
© © Mathieu Stern
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)