Sony A7S nowym królem wideo?

Odkąd zaczęliśmy filmować lustrzankami minęło zaledwie kilka lat. Kiedyś wybór był prosty - Canon, bo nikt inny nie radził sobie z tym tak dobrze. Dziś, rynek wygląda jednak zupełnie inaczej.

Mimo, że to Nikon w modelu D90 jako pierwszy umieścił możliwość filmowania w klasycznej lustrzance, to jednak jego główny konkurent, Canon, szczególnie modelem 5D mark II trafił do bardzo szerokiego grona odbiorców szukających świetnej jakości obrazu połączonej z przyzwoitą ceną.

Od tego czasu minęło jednak kilka lat, rynek jest zdecydowanie bogatszy, a konkurencja coraz silniejsza. To dobry znak, szczególnie dla nas, konsumentów bo w bardzo szybkim tempie dostajemy nowe, coraz lepsze rozwiązania.

Znany z bardzo dokładnych testów wszelkich urządzeń filmujących, portal EOS HD porównał ze sobą kilka popularnych modeli aparatów, w tym Canona 5D mark III, Panasonica GH4, tytułowego Sony A7S, A7R, A6000 oraz dwie kamery — Sony FS100 i Blackmagic Pocket.

Brane pod uwagę były przede wszystkim: zakres dynamiczny, ostrość i praca w trudnych warunkach oświetleniowych. Jak twierdzi EOS HD, Sony A7S to pierwszy aparat, który w niemal każdych warunkach wypada lepiej od swojego głównego konkurenta, czyli Canona 5D mark III. Różnice zobaczycie na poniższym wideo udostępnionym przez EOS HD.

Jak widać, Sony modelami A7 idzie jak burza. A7R ma obecnie jeden z najlepszych na świecie sensorów, A7S rewelacyjnie radzi sobie z trudnymi warunkami oświetleniowymi, nagrywa w 4K, a do tego, jak widać — króluje również w jakości plików wideo. Canon, który do tej pory dobrze radził sobie z konkurencją, dziś ma naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Już nie możemy doczekać się Photokiny - może sytuacja obróci się znów o 180 stopni?

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Nowe ultrazoomy od Canona – PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS Warsztaty z Arkadiuszem Branickim, czyli jak fotografować akt Hyperlapse Barcelona GO! Widzieć, nie widząc – historia niewidomego fotografa Wystartowała 4. edycja konkursu Leica Street Photo Zdjęcie rodzinne z piorunem w tle. Zobaczcie, jak powstało Zdjęcia www Sieci #14, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia O zdrowie trzeba zabiegać - startuje konkurs fotograficzny PZU VIII Fotospacer po zaułkach Śródmieścia Południowego 1. edycja Warsztatów Filmowych Samyang, czyli coś dla filmowców i nie tylko Prix de la Photographie Paris 2014. Polacy wśród nagrodzonych Pentax XG-1 z 52-krotnym zoomem już za miesiąc Najlepsze zdjęcia wykonane z… dronów! "Zawód: fryzjer", dokument o zatrzymanych w czasie zakładach fryzjerskich Radka Polaka Poznajcie ludzi, którzy produkują nasze smartfony w Chinach Zdjęcie z 1920 roku pierwszym selfie w historii? This is now! Zobacz co akurat dzieje się na Instagramie w stolicach świata Photoshopowe wpadki miesiąca [czerwiec] Zdjęcia www Sieci #12, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Polak nagrodzony w prestiżowym konkursie za zdjęcie wykonane 135 m pod ziemią w Wieliczce Magiczne ujęcia dla Nikona. Bez Photoshopa! Świetne zdjęcia prasowe naszych sąsiadów. Oto Belarus Press Photo 2014 Zgłoś swoją inspirację lub temat

Popularne w tym tygodniu:

Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie Pracownicy Bowensa nie dostaną wynagrodzenia za sierpień, muszą pracować za darmo GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku