Błyskawiczna poprawa kolorystyki skóry [wideoporadnik]

Zielonkawy zafarb na skórze to coś, co przyprawia mnie o białą gorączkę. Na szczęście jest sposób, żeby się go pozbyć w zaledwie kilka sekund.

Często fotografujemy w bardzo różnych warunkach, nierzadko przy sztucznym oświetleniu — ledowym, jarzeniowym, żarowym. Niekiedy te różne rodzaje oświetlenia są ze sobą wymieszane, co powoduje że skóra wygląda bardzo nieciekawie. Najlepszym sposobem byłoby stworzenie odpowiedniego profilu do naszego aparatu, ale nie każdy ma taką możliwość, poza tym wierzcie mi - nie zawsze jest to lekarstwo na wszystkie bolączki kolorystyczne. Bardzo często, niezależnie od użytego aparatu mam problem z kolorystyką skóry, która wygląda miejscami na burozieloną. Teoretycznie powinniśmy bez problemy skorygować to suwakiem tinty, jednak często zdjęcie zaczyna wyglądać jeszcze gorzej niż bez jakiejkolwiek obróbki.

W dzisiejszym poradniku pokażę Wam bardzo szybki sposób na uporanie się z tym problemem, który bardzo często wykorzystuję. Jeśli nie znaliście tego sposobu, od teraz Wasze problemy powinny odejść w zapomnienie, a kolorystyka na zdjęciach będzie znacznie lepsza. Dajcie znać co sądzicie o tej metodzie!

Zobacz również: Szybki sposób kopiowania kolorystki zdjęć

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Przepis na zdjęcie - pół na pół Zdjęcia ze smakiem, czyli domowa fotografia kulinarna [poradnik] Obiektyw tilt-shift do miniatur za 100 zł, czyli fotograficzny recykling Fotografia produktowa - jak zacząć? Organizujemy domowe studio [poradnik] Frymografia: Poskramiać i podsycać Jak cię widzą, tak cię piszą - przegląd szablonów Wordpress na portfolio fotografa Mój przepis na zdjęcie - papuga Zaznaczanie nieostrości w Adobe Photoshop CC 2014 - jak sprawdza się nowe narzędzie? [wideoporadnik] Włączamy lampy i robimy zdjęcia! Kilka sposobów na oświetlenie portretowe w studio 7 niedrogich obiektywów, które warto mieć Idealny aparat na wyjazd. Subiektywnie o sprzęcie po powrocie z Dubaju Kompletujemy sprzęt studyjny - od czego zacząć, żeby nie stracić fortuny? Mój przepis na zdjęcie - księżyc z wielokrotną ekspozycją Fotografowie opowiadają, jak się reklamować, aby zdobywać klientów Stypendia i granty, czyli jak sfinansować swój projekt fotograficzny Podstawy światła błyskowego. Jakiego typu lampy wybrać? Frymografia: Trzeba zapłacić Jak zrobić własny film hyperlapse bez tony drogiego sprzętu? Świat jak na dłoni, czyli tworzenie małej planety z panoramy 360 stopni [wideoporadnik] Droga Mleczna sfotografowana w mieście? Dzięki ETTR to możliwe! Zanotuj, zapisz, narysuj, a potem weź aparat Retusz w świecie fotografii, czyli od propagandy po piękną sztukę

Popularne w tym tygodniu:

6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach? Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Pełna klatka, APS-C, a może coś jeszcze? Jaki format matrycy wybierasz i dlaczego?