Profilowanie aparatu przy użyciu X‑Rite Color Checker [wideoporadnik]

X-Rite Color Checker
X-Rite Color Checker
Jakub Kaźmierczyk

02.06.2012 07:10, aktual.: 23.05.2016 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zarówno na forum, jak i w komentarzach pod ostatnim poradnikiem pojawiły się pytania o tworzenie profilu aparatu. Dziś pokazuję, jak to zrobić w oparciu o X-Rite Color Checker.

Tworzenie profilu aparatu jest bardzo ważne, szczególnie wtedy, gdy barwy na fotografiach muszą być maksymalnie wiernie oddane. Profil aparatu można stworzyć za pomocą Color Checkera i odpowiedniego oprogramowania. Ja w poradniku korzystam z karty firmy X-Rite oraz programu DNG Profile Editor pobranego ze stron Adobe Labs.

Niestety Color Checker nie jest tani, bo kosztuje około 300 zł, ale jeśli kupuje go grupa znajomych fotografów, koszty się podzielą. Pojawiły się również głosy na temat drukowania Color Checkera. Nie warto, bo kolory na pewno nie zostaną oddane tak jak przy użyciu oryginalnego produktu. Mam nadzieję, że poniższy poradnik pozwoli Wam w prosty sposób stworzyć profil aparatu, a Wasze zdjęcia będą jeszcze lepsze!

Zapraszam również na forum.fotoblogia.pl, możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać swoje propozycje tematów.

Profilowanie aparatu przy użyciu X-Rite Color Checker [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)