Błyskawiczna selekcja zdjęć wybranych przez klienta w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Błyskawiczna selekcja zdjęć wybranych przez klienta w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Błyskawiczna selekcja zdjęć wybranych przez klienta w Adobe Lightroom [wideoporadnik]
Jakub Kaźmierczyk
19.09.2013 14:00, aktualizacja: 26.07.2022 20:09

Wysyłacie zdjęcia klientowi do wyboru, następnie dostajecie w mailu listę kilkudziesięciu czy kilkuset numerków. Co zrobić, żeby nie spędzić wieczności na ich ponownym tagowaniu?

Gdy pracuje się z klientami, zarówno indywidualnymi, jak i instytucjonalnymi, jednym z ostatnich kroków jest wybór zdjęć do albumu czy zaawansowanej obróbki. Przy fotografii ślubnej często wysyłamy klientom paczkę obrobionych np. 200 zdjęć, z których oni wybierają 40 do albumu. Zazwyczaj dostajemy listę zapisaną maczkiem w postaci numerków poszczególnych fotografii. Wyszukanie ich w kolekcji i ponowne otagowanie jest zwykle czasochłonne.

[solr id="fotoblogia-pl-79806" excerpt="0" image="1" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1395,efekt-retro-w-5-minut-przy-uzyciu-darmowego-gimpa-wideoporadnik" _mphoto="lead-79806-251x168-3b67ae551c073.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3124[/block]

Także w innych sytuacjach często wysyłamy tzw. prevki do klienta do wyboru, czyli np. wszystkie pomniejszone zdjęcia bez selekcji, aby zdecydował, które mają zostać poddane bardziej zaawansowanej obróbce. Wtedy często wybieramy nie spośród 200, tylko tysiąca czy jeszcze większej liczby zdjęć. Odnalezienie pożądanych w tradycyjny sposób może zająć nawet pół dnia.

Dostałem od Was dużo pytań, jak wyselekcjonować zdjęcia wybrane przez klienta. Jest na to sposób. Bardzo prosty sposób. Więcej w poniższym filmie.

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Błyskawiczna selekcja zdjęć wybranych przez klienta w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)