Stowarzyszenie Fotoreporterów wybrało Krystiana Maja na Fotoreportera Roku 2017

Stowarzyszenie Fotoreporterów po raz trzeci wybrało najlepszych i najbardziej aktywnych fotoreporterów w kraju. Na największe uznanie zasłużył Krystian Maj, który jest jednym z głównych fotoreporterów FORUM Polskiej Agencji Fotografów.

© Krystian Maj / FORUM Polska Agencja Fotografów

Do tegorocznej edycji plebiscytu na najlepszego polskiego fotoreportera przystąpiło aż 62 fotografów. Mogli oni nadsyłać swoje prace w 7 kategoriach: Fotoreportaż, Portret, Wydarzenia, Polityka, #fotoraportPolska (Życie Codzienne), Sport, Natura i Cywilizacja.

Najlepszym zestaw zdjęć zaprezentował Krystian Maj – fotoreporter z FORUM Polskiej Agencji Fotografów, który zajął również pierwsze miejsce w kategorii ”Wydarzenia”. Maj ma na swoim koncie publikacje w takich tytułach jak: Financial Times, Die Tageszeitung, Wysokie Obcasy oraz SRF. Współpracował on z różnymi agencjami: FORUM, ZUMA, Vice, Reuters oraz AFP.

Nie dziwi fakt, że ten warszawski fotograf potrafi dobrze oddać tematy swoich materiałów. Brał udział m.in. w warsztatach z Maciejem Nabrdalikiem czy Andrzejem Kozirą. Jego zdjęcia były również prezentowane na wystawach z cyklu Grand Press Photo.

W jury konkursu zasiedli: Anna Brzezińska, Joanna Kinowska, Monika Szewczyk, Zbigniew Furman, Marek Knap, Tymon Markowski oraz Cezary Sokołowski. Oczywiście oprócz Fotoreportera Roku 2017 zostali wybrani zwycięzcy poszczególnych kategorii. Dwukrotnie został wyróżniony Bartłomiej Jurecki (Portret, Natura i Cywilizacja), dalej byli: Szymon Barylski (Fotoreportaż), Michał Dyjuk (#fotoraportPolska), Aleksandra Szmigiel oraz Wojciech Grzędziński (Polityka).

Jak co roku zostały również nadane Honorowe Członkostwa oraz Złote Odznaki
”Fotoreporter”. Trafiły one w ręce Chrisa Niedenthala, Adama Hawałeja oraz Anny Musiałównej.

Zobacz również: Tomasz Lazar opowiada o swojej podróży do Aokigahara - japońskiego lasu samobójców

Dodatkowe wyróżnienie zostało przyznane Filipowi Błażejowskiemu za zdjęcie, które rozeszło się po mediach jak świeże bułeczki. Przedstawia ono członków Młodzieży Wszechpolskiej, którzy dotkliwie pobili uczestnika demonstracji KOD-u. To zdjęcie zrobiło naprawdę dużo szumu w swoim czasie i jest ono ”ważne dla opinii publicznej”.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Zdjęcia do paszportu inaczej. Ten fotograf tworzy z nich sztukę Te zdjęcia z początków XX wieku pokazują, jak kiedyś żyli Indianie Rude wcale nie jest wredne! Udowadnia to Brian Dowling na swoich portretach kobiet Omawianie fotografii widzów: #1 Jakub Sosnowski Czy można pokazać portret społeczeństwa fotografując w jednej linii tramwajowej w Łodzi? Zobacz jak powstał widowiskowy poklatkowy film flow motion Przemierzył Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz. Przywiózł wspaniałe kadry Central Park uchwycony w surrealistyczny sposób Zobacz niesamowite emocje na portretach zwierząt [galeria] Te zdjęcia mody z lat 60. dostarczą wam porządnej dawki inspiracji Oto 9-letnia dziewczynka, która jest świetnym fotografem ślubnym Wiktor Franko przypomina: „Sprzęt jest na użytek fotografa, a nie odwrotnie"

Popularne w tym tygodniu:

Wyczucie chwili i dobry humor. Na tym polega fotografia uliczna Anthimosa Ntagasa Znamy nazwiska nominowanych do World Press Photo 2020. Jest wśród nich Tomek Kaczor Filmowiec ukazał ruch gwiazd w zapierającym dech w piersi filmie poklatkowym Znalazł szklane negatywy z kotami sprzed 120 lat i zrobił piękne cyjanotypy Kuba Konwent podbija Jordanię. Były spadochrony, zdjęcia i… pociski! Najlepsze zdjęcia krajobrazowe w konkursie Landscape Photo of the Year 2019 International Landscape Photographer of the Year 2019 – wyniki konkursu Underwater Photogrpher of the Year 2020 – najlepsze zdjęcia podwodne Jak robić dobre zdjęcia na Instagrama? Chris Hernandez zna się na tym doskonale WPO ściągnęło materiał o protestujacych z Hongkongu ze strony SWPA 2020 Genialne iluzje optyczne stworzone bez użycia Photoshopa Świetna gra świateł przeniesie cię w świat hollywoodzkich filmów