Oto najlepsze zdjęcia przyrodnicze z Europy. Zobaczcie fotografie zwycięzców konkursu GDT European Wildlife Photographer of the Year 2017

Oto najlepsze zdjęcia przyrodnicze z Europy. Zobaczcie fotografie zwycięzców konkursu GDT European Wildlife Photographer of the Year 2017

Konkurs GDT European Wildlife Photographer of the Year jest organizowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Fotografów Przyrody już od 17 lat. Co roku jury wybiera najlepszych europejskich twórców, którzy starają się pokazać to, co najlepsze. Do tegorocznej edycji napłynęło prawie 18 tys. zgłoszeń z 31 krajów. W tym konkursie fotografowie zmagali się w 8 kategoriach głównych oraz 2 młodzieżowych.
Konkurs GDT European Wildlife Photographer of the Year jest organizowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Fotografów Przyrody już od 17 lat. Co roku jury wybiera najlepszych europejskich twórców, którzy starają się pokazać to, co najlepsze. Do tegorocznej edycji napłynęło prawie 18 tys. zgłoszeń z 31 krajów. W tym konkursie fotografowie zmagali się w 8 kategoriach głównych oraz 2 młodzieżowych.
Źródło zdjęć: © © Britta Jaschinky / I miejsce w kat. GDT European Wildlife Photographer of the Year 2017 / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Marcin Watemborski
03.11.2017 13:18, aktualizacja: 05.11.2017 13:04

Ostatnio prezentujemy wam zdjęcia z konkursów fotograficznych ogólnoświatowych i regionalnych. Tym razem przyszedł czas na europejskie współzawodnictwo – GDT European Wildlife Photographer of the Year 2017. Selekcja zdjęć naprawdę zachwyca. Zobaczcie, jak cudowna jest natura w obiektywach fotografów z sąsiednich krajów.

W tym roku miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Selekcja jury była zdecydowanie utrudniona przez bardzo wysoki poziom prac. W związku z czym pojawił się problem z wyłonieniem zwycięzcy. Postanowiono wybrać ich dwóch – najlepsi okazali się: Britty Jechinski oraz Erlend Haarberg.
W tym roku miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Selekcja jury była zdecydowanie utrudniona przez bardzo wysoki poziom prac. W związku z czym pojawił się problem z wyłonieniem zwycięzcy. Postanowiono wybrać ich dwóch – najlepsi okazali się: Britty Jechinski oraz Erlend Haarberg.© © Erlend Haarberg / I miejsce w kat. GDT European Wildlife Photographer of the Year 2017 / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Oboje fotografów zaprezentowało kompletnie inny styl zdjęć oraz inne podejście do tematu dzikiej przyrody. Jury wspomina w swoim werdykcie, że prace obojga laureatów cechowały się ogromną wrażliwością oraz pokazały prawdziwą siłę natury. Nagrody pieniężne dla Britty i Erlenda wyniosły po 3000 euro.
Oboje fotografów zaprezentowało kompletnie inny styl zdjęć oraz inne podejście do tematu dzikiej przyrody. Jury wspomina w swoim werdykcie, że prace obojga laureatów cechowały się ogromną wrażliwością oraz pokazały prawdziwą siłę natury. Nagrody pieniężne dla Britty i Erlenda wyniosły po 3000 euro.© © Klaus Tamm / I miejsce w kat. Ptaki / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Niestety w tegorocznej selekcji jurorów zabrakło polskich nazwisk. Oprócz wyróżnienia zwycięzców głównych kategorii, zostało wymienionych kilkudziesięciu fotografów, którzy na pewno poczuli się zmotywowani do wzięcia udziału w kolejnej edycji.
Niestety w tegorocznej selekcji jurorów zabrakło polskich nazwisk. Oprócz wyróżnienia zwycięzców głównych kategorii, zostało wymienionych kilkudziesięciu fotografów, którzy na pewno poczuli się zmotywowani do wzięcia udziału w kolejnej edycji.© © Renato Granieri / II miejsce w kat. Ptaki / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Więcej informacji o konkursie znajdziecie na jego stronie internetowej.
Więcej informacji o konkursie znajdziecie na jego stronie internetowej.© © Sven Začek / III miejsce w kat. Ptaki / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Sarah Skinner / I miejsce w kat. Ssaki / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Andrew Forsyth / II miejsce w kat. Ssaki / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © André Gilden / wyróżnienie w kat. Ssaki / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Cristobal Serrano / I miejsce w kat. Zwierzęta / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Brian Rasmussen / II miejsce w kat. Zwierzęta / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Theo Bosboom / I miejsce w kat. Rośliny i Grzyby / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Csaba Daróczi / II miejsce w kat. Rośliny i Grzyby / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Theo Bosboom / I miejsce w kat. Krajobrazy / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Heike Odermatt / II miejsce w kat. Krajobrazy / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Greg Lecoeur / I miejsce w kat. Podwodny Świat / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Jordi Benitez Castells / II miejsce w kat. Podwodny Świat / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Carsten Ott / I miejsce w kat. Natura i Ludzie / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Espen Bergersen / II miejsce w kat. Natura i Ludzie / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Horst Eberhöfer / wyróżnienie w kat. Natura i Ludzie / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Konrad Funk / I miejsce w kat. Studio Natury / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Balint Vincze / II miejsce w kat. Studio Natury/ [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Florence Dabeno / wyróżnienie w kat. Studio Natury / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Carlos Perez Naval / I miejsce w kat. młodzieżowej do lat 14 / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Obraz
© © Simon Johnsen / I miejsce w kat. młodzieżowej 1517 lat / [www.gdtfoto.de](https://www.gdtfoto.de/seiten/gdteuropeanwildlifephotographeroftheyearresults2017.html)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)