Niezwykłe zdjęcia gwiezdnych smug na nocnym niebie

Podziwianie rozgwieżdżonego nieba to nieodłączny element każdego letniego spaceru. Nie jest to jednak łatwy temat do zdjęć. Zobaczcie prace singapurskiego fotografa, który nie tylko sobie z nim radzi, ale też tworzy niesamowite obrazy.

© Justing Ng / www.justinngphoto.com

Autorem tych spektakularnych ujęć jest Justin Ng - singapurski fotograf, który choć dopiero kilka lat temu zaczął zajmować się fotografią, już zdobył niemałą popularność. Ng para się astrofotografią, czyli dziedziną fotografii, której przedmiotem jest sfera niebieska i wszystkie znajdujące się na niej obiekty.

Jednym z elementów charakterystycznych dla astrofotografii jest wydłużony czas ekspozycji. Pozwala on ukazać ruchy gwiazd i Ziemi. Justin, tworząc swoje prace, również posługuje się tą techniką. Później zdjęcia są obrabiane w Photoshopie, aby zyskały trochę kolorów.

Tego typu kadry wymagają od Singapurczyka wiele pracy i cierpliwości. Jak wspomina, w Singapurze warunki do astrofotografii nie są najlepsze. Silne światła miast nie ułatwiają procesu powstawania niesamowitych fotografii. Obejrzyjcie przygotowany przez fotografa time-lapse.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Justin Ng jest zaskakującą postacią. Swoją przygodę z fotografią zaczął niedawno, bo w 2010 roku. Zaczynał jako fotograf ślubny. Kilka miesięcy po tym, jak ruszyła jego strona na Facebooku, był już członkiem kilku znaczących stowarzyszeń fotograficznych, m.in. The Royal Photographic Society. Jego prace zdobywały nagrody w konkursach poświęconych fotografii ślubnej. Jednocześnie Justin zajmował się fotografią sportową: pracował jako oficjalny fotograf wydarzeń sportowych w Singapurze. Potem przyszedł czas na astrofotografię.

Po więcej informacji odsyłam na stronę Justina Ng.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Na zdjęciach Jordana Mattera "Tancerze są wśród nas!" Rosyjscy fotografowie podświetlili zamarznięte jezioro, aby sfotografować samochód Zdjęcia www Sieci #3, czyli subiektywny przegląd ciekawych fotografii tygodnia Bajkowy świat, w którym czas jest długo naświetlany Facreton, dokument młodego fotografa Charliego Shoemakera o niesławnych przedmieściach Kapsztadu Kocie portrety sprzed 100 lat Zdjęcia www Sieci #2, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Hotele niczym po apokalipsie według Samanty VanDeman Maciej Moskwa opowiada, jak w Syrii powstało Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2014 Podwodna sesja z dziećmi w roli głównej? Brzmi jak spore wyzwanie Zdjecia ślubne w konwencji... plakatów filmowych. Najlepsze, jakie widzieliśmy! Duński wydawca, który tworzy najdziwniejsze albumy fotograficzne na świecie Zdjęcia www Sieci #1, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia The road is home - blog młodej fotografki o życiu w drodze Młode żołnierki z izraelskiej armii. Portrety Michała Korty Carousel - nowa aplikacja Dropboxa do obsługi zdjęć Fotograficzna kawiarnia marzeń powstała w Seulu Czarne psy na czarnym tle. Piękne portrety "Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Iran jest bardziej zachodni, niż nam się wydaje? Niezwykły fotoreportaż z Teheranu „Grunt to historia, za którą podąży widz” – Piotr Małecki o tworzeniu fotokastów "Mandale", czyli malowanie światłem na szkle i podświetlanych ramach Taksówkarz, który od 25 lat fotografuje ulice Nowego Jorku

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?! Evija Laivina fotografuje ludzi z dziwnymi ”gadżetami upiększającymi” z eBaya Na pierwszy rzut oka to zdjęcia wspaniałych kwiatów. W rzeczywistości to kompozycje z nagich, ludzkich ciał