Zadbaj o detal na zdjęciach, czyli odszumianie i wyostrzanie w pigułce [wideoporadnik]

Mnóstwo osób nie wyostrza i nie odszumia swoich zdjęć. To jednak tylko kilka suwaków, a zdjęcia będą znacznie bardziej szczegółowe w kilka minut.

Obróbka z poziomu zakładki "basic" jest równie ważna, jak korygowanie wad obiektywu, czy wyostrzanie i odszumianie zdjęć. Wiele osób w ogóle nie korzysta z zakładki "detail" - to błąd.

Standardowo Lightroom delikatnie wyostrza zdjęcia i redukuje kolorowy szum, ale każde zdjęcie jest inne i wymaga innych ustawień. Skoro już zrobiliśmy ciekawe zdjęcia, obrobiliśmy je, dlaczego mielibyśmy nie dodać ostatniego szlifu w postaci wyostrzenia? A jeśli zdjęcia zrobiliśmy przy wysokim ISO, w większości sytuacji trzeba będzie je odszumić. Warto nauczyć się operowania tym narzędziem, bo to właśnie dzięki niemu nasze zdjęcia będą idealnie ostre i pozbawione szumu. Pokażę Wam jeszcze jeden trik, ale o tym w poniższym wideo!

Zobacz również: Zachowanie faktury i koloru przy obróbce skóry

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Specjalizacja w jednej dziedzinie fotografii Fotografia krajobrazowa – praktyczne porady dla każdego fotografa [poradnik] Radzimy, jak szybko skorygować wady obiektywu w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik]

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?