Zrób porządek w zdjęciach, czyli efektywne katalogowanie w Lightroomie [wideoporadnik]

Zrób porządek w zdjęciach, czyli efektywne katalogowanie w Lightroomie [wideoporadnik]

Lightroom 4.4
Lightroom 4.4
Jakub Kaźmierczyk
04.07.2013 13:00, aktualizacja: 26.07.2022 20:13

Zaczęły się wakacje. To okres, w którym będziemy robić mnóstwo zdjęć. Jak radzić sobie z ich segregowaniem i katalogowaniem?

W ostatnich komentarzach pytaliście o katalogowanie zdjęć. To rzeczywiście temat na czasie, szczególnie w sezonie urlopowym, który właśnie ruszył. Robimy tysiące zdjęć, z których tylko część poddamy dalszej obróbce. Do tego znalezienie konkretnej fotografii graniczy z cudem. Dzięki odpowiedniemu opisowi zdjęć czy kolekcji błyskawicznie dotrzemy do interesujących nas obrazów. Wystarczy poświęcić chwilę po zaimportowaniu zdjęć, a zaprocentuje to w przyszłości. Bajecznie prosta opcja geotagowania jeszcze bardziej usprawni pracę w Lightroomie.

[solr id="fotoblogia-pl-72539" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1560,narzedzia-korekcji-skory-w-gimpie-tez-sie-da-wideoporadnik" _mphoto="lead-72539-252x168-02a29aa95a5b3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3001[/block]

Mnóstwo możliwości oznaczania zdjęć: zaczynając od flag, przez gwiazdki i etykiety, na danych IPTC kończąc. Wszystkie te elementy pozwolą w niepowtarzalny sposób opisać zrobione zdjęcia, dzięki czemu będzie je można szybko znaleźć.

Dzisiejszy poradnik będzie dłuższy niż zwykle, ale temat tego wymaga. Do zobaczenia!

Zrób porządek w zdjęciach, czyli efektywne katalogowanie w Lightroomie [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)