Turyści i zabytki sfotografowani z pokładu autobusu wycieczkowego

Ross Paxton wykonał cykl zdjęć turystów w autobusach, które mają podkreślić nasz stosunek do otaczającego środowiska.

Ten artykuł ma 2 strony:

Ross Paxton dorastał w Whitby, nadmorskim miasteczku w północnej Anglii, które jest popularne wśród turystów. Kilka lat temu odwiedził swoje miasteczko rodzinne pracując nad innym projektem, kiedy postanowił wdrapać się na autobus żeby wykonać zdjęcie. W tle zobaczył ruiny Whitby Abbey, a na pierwszym planie turystów zamrożonych w czasie, patrzących przed siebie, jak mówi fotograf “w stronę przyszłości”.

Fotografowi bardzo przypadło do gustu to co zobaczył i przez kolejne trzy lata odtwarzał tę kompozycję w autobusach turystycznych w Wielkiej Brytanii. W ten sposób powstał cykl zdjęć pt. “A General History of Timeless Landscapes” (Ogólna historia ponadczasowych krajobrazów), który jest podróżą fotografa po podróżach innych ludzi.

Do wykonania projektu Paxton używał wielkoformatowego aparatu Ebony 45S, który pozwalał mu schować się za aparatem i być częścią turystycznego doświadczenia. Fotograf robił pętlę autobusem patrząc ciągle przez aparat i szukając najlepszych kadrów. Przy drugim przejeździe wykonywał zdjęcie, na którym stare kościoły i inne zabytki opowiadają historię ludzkiej relacji z przeszłością. Kilka razy Paxton wykonywał też zdjęcia na łodziach i w tramwajach.

Pracując z małym budżetem Paxton nie miał czasu na przebywanie w jednym miejscu dłużej i czuł się jak inni turyści łapiąc jedynie szybki ogląd miejsca, którego nigdy wcześniej nie widział. Jak sam pisze “Chciałbym myśleć, że ten cykl podkreśla nasze połączenie ze środowiskiem. Ludzie patrzący na te zdjęcia robią dokładnie to, co ludzie na zdjęciach. Próbują ocenić otaczające środowisko. To jakby patrzeć w lustro.”

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

rosspaxton.photoshelter.com/portfolio

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Leica Oscar Barnack Award 2011 - znamy wyniki konkursu Niesamowite odkrycie Amerykanów: Rzadkie zdjęcie uśmiechniętej Indianki z XIX wieku Kalifornia w podczerwieni oddaje klimat plakatów z lat 70. Polski fotograf podbił Chiny. Zobacz China International Press Photo Contest [galeria] Wzruszające zdjęcia z pokoi poległych żołnierzy Justine Tjallinks opowiada historię albinizmu w swoim projekcie „Jeweled” Ponad 20 000 mil i 158 miejsc w USA, aby sfotografować parkingi przy autostradach Czyste, piękne niebo na zdjęciach z konkursu The World at Night Kozy i owce okazują się bardzo wdzięcznymi modelami Noc spadających gwiazd - najlepsze filmy z Internetu Finałowe zdjęcia zwierząt z tego konkursu rozbawią cię do łez Kampania Gucci zrealizowana bez fotografów. Modele robili zdjęcia sobie sami

Popularne w tym tygodniu:

W jego ogrodzie zamieszkały myszy. Dał im dom i robi piękne zdjęcia Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 530 tys. złotych dla 77-letniego fotografa. To dopiero coś! Marusia, czyli uśmiechnięty pies-ratownik. Zobacz ją w akcji Przejmujący obraz. Grupa gepardów przeprawia się przez rwącą rzekę Miłość nie wyklucza. Ta sesja kobiet z niepełnosprawnościami wzrusza Gość lub fotograf - nigdy 2 w 1. Młodzi chcieli oszczędzić i ostro się przeliczyli Pasjonat ujął niesamowite zdarzenie kosmiczne. Wszystko widać jak na dłoni Nie chce się wierzyć, że ktoś opuścił te domy. W Skandynawii jest ich pełno Najlepsze zdjęcia astronomiczne minionego roku. Pierwsze miejsce jest zaskoczeniem Jak zmieniło się World Trade Center przez ostatnie 20 lat? Widać to na tym filmie Zamki, które musisz odwiedzić. Ich zdjęcia nie pozwalają zwlekać