Studyjne oświetlenie na sesji zdjęciowej w Alpach przy -20°C

Myśleliście, że wasze ostatnie zamówienie fotograficzne było wymagające? Przecież nie fotografowaliście na szczycie ośnieżonej góry w Alpach przy -20° C, z zacinającym wiatrem, mgłą i opadami śniegu. Tak właśnie wyglądała sesja, którą wykonał Michael Muller.

Jak pisze w wywiadzie dla bloga Profoto Michael Muller: “Klient chciał zdjęcia w identycznym stylu jak reklamy samochodów. Chcieli czyste, super perfekcyjne obrazy z niebieskim niebem i szczytami gór. Jako, że to marka dla poważnych sportowców, ważne było także, żeby było widać wyzwanie. Nie mogliśmy ułatwić sobie życia. Musieliśmy wspiąć się wysoko i robić zdjęcia prawdziwym sportowcom, którzy robili prawdziwe rzeczy.”

Jak powiedzieli tak zrobili. Michael z ekipą spakowali sprzęt i wybrali się do Pontresina w szwajcarskich Alpach.

“Pogoda była zmienna i daleka od idealnej. W jednaj chwili była burza śnieżna, za chwilę mgła z widocznością do 20 m. Mieliśmy tylko krótkie chwile, gdy niebo było czyste i mogliśmy robić zdjęcia. Z trzech dni zdjęciowych mieliśmy tylko 5 godzin, w czasie których warto było fotografować.” - pisze fotograf.

Michael i jego ekipa musieli pracować szybko i wykorzystywać nadarzające się okazje. Lampy ustawiano szybko z dala od zawodników, żeby nie były widoczne w kadrze. Lampy stojące najdalej wyposażono w reflektory TeleZoom, które nadają się idealnie do rzucania światła na większe odległości. Bliżej stojące lampy miały założone reflektory Zoom, które umożliwiają dostosowanie kształtu światła tak, żeby nie obejmowało śniegu, który bardzo mocno odbija światło.

Żeby zwiększyć żywotność baterii lamp Profoto B1 ekipa kupiła w supermarkecie plastikowe torby termoizolacyjne, które w połączeniu z ocieplaczami do butów narciarskich zdały egzamin.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

bloga Profoto

www.kme-studios.com/michael_mueller

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Młode pokolenie fotografów pokazuje, jak wygląda dorastanie w Europie Wschodniej Chce nagrywać film poklatkowy przez 30 lat. Zaczął 4 lata temu Od roku do 100 lat. Życie człowieka w stu portretach Salvatore Matarazzo bada darwinowskie podobieństwa między ludźmi i zwierzętami w swoim najnowszym ulicznym projekcie Żywa, minimalistyczna architektura z Kopenhagi i Malmo Rude wcale nie jest wredne! Udowadnia to Brian Dowling na swoich portretach kobiet Jak powstało zdjęcie Pawła Uchorczaka z zaćmienia Superksiężyca, które podbiło Internet? Dron pozwala temu fotografowi zobaczyć kształty, które tworzą fale rozbijające się na plaży Księżycowe tęcze na time-lapse'ach w parku narodowym Yosemite [wideo] Borys Nieśpielak i Sławomir Kasper - o rynku galeryjnym w Polsce Słowacka artystka tworzy, by otworzyć widza na coś nowego Jens Lennartsson stworzył najmniejsze mobilne biuro fotograficzne na świecie

Popularne w tym tygodniu:

W jego ogrodzie zamieszkały myszy. Dał im dom i robi piękne zdjęcia Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 530 tys. złotych dla 77-letniego fotografa. To dopiero coś! Marusia, czyli uśmiechnięty pies-ratownik. Zobacz ją w akcji Przejmujący obraz. Grupa gepardów przeprawia się przez rwącą rzekę Gość lub fotograf - nigdy 2 w 1. Młodzi chcieli oszczędzić i ostro się przeliczyli Miłość nie wyklucza. Ta sesja kobiet z niepełnosprawnościami wzrusza Pasjonat ujął niesamowite zdarzenie kosmiczne. Wszystko widać jak na dłoni Nie chce się wierzyć, że ktoś opuścił te domy. W Skandynawii jest ich pełno Najlepsze zdjęcia astronomiczne minionego roku. Pierwsze miejsce jest zaskoczeniem Jak zmieniło się World Trade Center przez ostatnie 20 lat? Widać to na tym filmie Zamki, które musisz odwiedzić. Ich zdjęcia nie pozwalają zwlekać