Studyjne oświetlenie na sesji zdjęciowej w Alpach przy -20°C

Myśleliście, że wasze ostatnie zamówienie fotograficzne było wymagające? Przecież nie fotografowaliście na szczycie ośnieżonej góry w Alpach przy -20° C, z zacinającym wiatrem, mgłą i opadami śniegu. Tak właśnie wyglądała sesja, którą wykonał Michael Muller.

Jak pisze w wywiadzie dla bloga Profoto Michael Muller: “Klient chciał zdjęcia w identycznym stylu jak reklamy samochodów. Chcieli czyste, super perfekcyjne obrazy z niebieskim niebem i szczytami gór. Jako, że to marka dla poważnych sportowców, ważne było także, żeby było widać wyzwanie. Nie mogliśmy ułatwić sobie życia. Musieliśmy wspiąć się wysoko i robić zdjęcia prawdziwym sportowcom, którzy robili prawdziwe rzeczy.”

Jak powiedzieli tak zrobili. Michael z ekipą spakowali sprzęt i wybrali się do Pontresina w szwajcarskich Alpach.

“Pogoda była zmienna i daleka od idealnej. W jednaj chwili była burza śnieżna, za chwilę mgła z widocznością do 20 m. Mieliśmy tylko krótkie chwile, gdy niebo było czyste i mogliśmy robić zdjęcia. Z trzech dni zdjęciowych mieliśmy tylko 5 godzin, w czasie których warto było fotografować.” - pisze fotograf.

Michael i jego ekipa musieli pracować szybko i wykorzystywać nadarzające się okazje. Lampy ustawiano szybko z dala od zawodników, żeby nie były widoczne w kadrze. Lampy stojące najdalej wyposażono w reflektory TeleZoom, które nadają się idealnie do rzucania światła na większe odległości. Bliżej stojące lampy miały założone reflektory Zoom, które umożliwiają dostosowanie kształtu światła tak, żeby nie obejmowało śniegu, który bardzo mocno odbija światło.

Żeby zwiększyć żywotność baterii lamp Profoto B1 ekipa kupiła w supermarkecie plastikowe torby termoizolacyjne, które w połączeniu z ocieplaczami do butów narciarskich zdały egzamin.

Zobacz również: Prosty sposób wykonania mobilnego i elastycznego slidera na wakacyjne wypady

bloga Profoto

www.kme-studios.com/michael_mueller

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Hipnotyzujące kinografiki 4K uchwycone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 50 megapikseli w aparacie Hasselbada Genialne zdjęcie ISS na tle Słońca wygląda jak z "Gwiezdnych Wojen" Wildlife Photographer of the Year 2018 - zobacz najlepsze zdjęcia z konkursu Świąteczny mural Banksy'ego porusza temat bezdomności Bajeczny gwiazdozbiór w nowej serii Annie Leibovitz [galeria] Andre D. Wagner - współczesna fotografia uliczna z Brooklynu na negatywie Nowy Jork, jakiego jeszcze nie widzieliście. To najlepszy timelapse, jaki oglądaliśmy Konkurs fotograficzny ZIMA - znamy zwycięzców! Znamy zwycięzców czwartej edycji konkursu Portret Prawdziwy Niewidzialny człowiek z Pekinu [galeria] Kolorowa jesień i dziesiątka dzieci sfotografowanych przez matkę

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Sejm zablokowany przez Strajk Kobiet. Policja zatrzymuje protestujących Paweł Barański: "Status relacji z moim krajem: to skomplikowane" Niesamowite formacje utworzone z tysięcy szpaków. Niebo było czarne Ptaki, jakich nie znacie. Ich piękno ukazał Tim Flach Listopad "Miesiącem adopcji starszych zwierząt". Te zdjęcia zachęcaja do działania! Najzabawniejsze zdjęcia zwierzaków domowych. Konkurs wygrał ten "pies stróżujący" Najpiękniejsze opuszczone kościoły Europy na zdjęciach Francisa Mesleta Angelina Jolie wyreżyseruje film o legendzie fotografii wojennej Donie McCullinie Francuski fotograf stworzył mapę Marsa. Wszystko wykonał z Ziemi Gigantyczna kula ognia rozświetliła niebo nad oceanem Sentymentalna podróż do przeszłości. Artystka odwiedziła miejsca ze zdjeć ojca