Studyjne oświetlenie na sesji zdjęciowej w Alpach przy -20°C

Myśleliście, że wasze ostatnie zamówienie fotograficzne było wymagające? Przecież nie fotografowaliście na szczycie ośnieżonej góry w Alpach przy -20° C, z zacinającym wiatrem, mgłą i opadami śniegu. Tak właśnie wyglądała sesja, którą wykonał Michael Muller.

Jak pisze w wywiadzie dla bloga Profoto Michael Muller: “Klient chciał zdjęcia w identycznym stylu jak reklamy samochodów. Chcieli czyste, super perfekcyjne obrazy z niebieskim niebem i szczytami gór. Jako, że to marka dla poważnych sportowców, ważne było także, żeby było widać wyzwanie. Nie mogliśmy ułatwić sobie życia. Musieliśmy wspiąć się wysoko i robić zdjęcia prawdziwym sportowcom, którzy robili prawdziwe rzeczy.”

Jak powiedzieli tak zrobili. Michael z ekipą spakowali sprzęt i wybrali się do Pontresina w szwajcarskich Alpach.

“Pogoda była zmienna i daleka od idealnej. W jednaj chwili była burza śnieżna, za chwilę mgła z widocznością do 20 m. Mieliśmy tylko krótkie chwile, gdy niebo było czyste i mogliśmy robić zdjęcia. Z trzech dni zdjęciowych mieliśmy tylko 5 godzin, w czasie których warto było fotografować.” - pisze fotograf.

Michael i jego ekipa musieli pracować szybko i wykorzystywać nadarzające się okazje. Lampy ustawiano szybko z dala od zawodników, żeby nie były widoczne w kadrze. Lampy stojące najdalej wyposażono w reflektory TeleZoom, które nadają się idealnie do rzucania światła na większe odległości. Bliżej stojące lampy miały założone reflektory Zoom, które umożliwiają dostosowanie kształtu światła tak, żeby nie obejmowało śniegu, który bardzo mocno odbija światło.

Żeby zwiększyć żywotność baterii lamp Profoto B1 ekipa kupiła w supermarkecie plastikowe torby termoizolacyjne, które w połączeniu z ocieplaczami do butów narciarskich zdały egzamin.

Zobacz również: Jak zrobić domowy namiot bezcieniowy?

bloga Profoto

www.kme-studios.com/michael_mueller

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Moneyface - fotograficzna zabawa z banknotami [galeria] Haiti: Z obiektywem w piekle cz. I Są cztery i są identyczne. Piękna zdjęcia czworaczek z Kanady Te psiaki nie wstydzą się być sobą. Oto ich najgłupsze miny Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 06 Jak sfotografować ciągnący się ser, czyli wiercenie w pizzy [wideo] Oniryczne podwodne portrety autorstwa Morgana Halasa Arek Rataj wśród finalistów konkursu Smithsonian Photo Contest 2016 „One day young" - cykl naturalnych portretów matek z noworodkami Młodzi finaliści konkursu „World Wildlife Day Photography Competition" i ich świetne zdjęcia przyrody Tajemnicza "Bawarska dziewczyna" na fotografiach Marcela Sieberta "Świat według lensa" - niecodzienne portrety autorstwa Maury Ładosz z wykorzystaniem Lensbaby

Popularne w tym tygodniu:

Australijczycy zajmują się zwierzętami. Wiele z nich odzyskało siły "Strefy wolne od LGBT", czyli nasza rzeczywistość w obiektywie młodego Polaka World Photographic Cup 2020: Polska drużyna wśród 10 najlepszych Uciekła z miasta, mieszka w samochodzie i robi zdjęcia. Tak trzeba żyć! Monochrome Photography Awards 2019: wielu Polaków wśród wyróżnionych Paryskie muzea udostępniły ponad 100 000 historycznych zdjęć za darmo Projekt #NoBeautyInPlastic: Katastrofę ekologiczną fundujemy sobie sami Dawid Hemke to polski Joker. Zobacz, jak genialnie odtworzył tę postać Historyczne zdjęcia z ZSRR odnalezione w opuszczonym domu Co się dzieje z choinkami po świętach? Fotograf pokazał to na zdjęciach Psy to dostojne zwierzęta. Alexander Khokhlov udowodnił to na zdjęciach Fearless Photographers: najlepsi fotografowie ślubni na świecie wybrani