Studyjne oświetlenie na sesji zdjęciowej w Alpach przy -20°C

Myśleliście, że wasze ostatnie zamówienie fotograficzne było wymagające? Przecież nie fotografowaliście na szczycie ośnieżonej góry w Alpach przy -20° C, z zacinającym wiatrem, mgłą i opadami śniegu. Tak właśnie wyglądała sesja, którą wykonał Michael Muller.

Jak pisze w wywiadzie dla bloga Profoto Michael Muller: “Klient chciał zdjęcia w identycznym stylu jak reklamy samochodów. Chcieli czyste, super perfekcyjne obrazy z niebieskim niebem i szczytami gór. Jako, że to marka dla poważnych sportowców, ważne było także, żeby było widać wyzwanie. Nie mogliśmy ułatwić sobie życia. Musieliśmy wspiąć się wysoko i robić zdjęcia prawdziwym sportowcom, którzy robili prawdziwe rzeczy.”

Jak powiedzieli tak zrobili. Michael z ekipą spakowali sprzęt i wybrali się do Pontresina w szwajcarskich Alpach.

“Pogoda była zmienna i daleka od idealnej. W jednaj chwili była burza śnieżna, za chwilę mgła z widocznością do 20 m. Mieliśmy tylko krótkie chwile, gdy niebo było czyste i mogliśmy robić zdjęcia. Z trzech dni zdjęciowych mieliśmy tylko 5 godzin, w czasie których warto było fotografować.” - pisze fotograf.

Michael i jego ekipa musieli pracować szybko i wykorzystywać nadarzające się okazje. Lampy ustawiano szybko z dala od zawodników, żeby nie były widoczne w kadrze. Lampy stojące najdalej wyposażono w reflektory TeleZoom, które nadają się idealnie do rzucania światła na większe odległości. Bliżej stojące lampy miały założone reflektory Zoom, które umożliwiają dostosowanie kształtu światła tak, żeby nie obejmowało śniegu, który bardzo mocno odbija światło.

Żeby zwiększyć żywotność baterii lamp Profoto B1 ekipa kupiła w supermarkecie plastikowe torby termoizolacyjne, które w połączeniu z ocieplaczami do butów narciarskich zdały egzamin.

Zobacz również: Jak zrobić domowy namiot bezcieniowy?

bloga Profoto

www.kme-studios.com/michael_mueller

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Projekt Góral, czyli górskie szlaki i podhalańskie zakamarki okiem Kuby Witosa Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Dzieci z zespołem Downa w wyjątkowej sesji. Zostały bohaterami bajek Disneya Adobe pokazuje, jak maluje się światłem przy wykorzystaniu najnowszej techniki Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Piegi to jego ulubiony akcent ludzkiej urody. Fotografuje je non stop! Nasz czytelnik stworzył panoramy 360 stopni z Księżyca. Są przepiękne! Falcon 9 na polskim niebie: Nasi czytelnicy ujęli rakietę wynoszącą satelity Starlink Kiedyś te zakłady produkowały polskie czołgi i nie tylko. Teraz pozostała po nich ruina GALERIA: Sony World Photography Awards 2009 - ceremonia rozdania nagród Umierający ojciec spełnił swoje ostatnie życzenie i poprowadził córkę do ołtarza Genaro Bardy sfotografował zatłoczone stolice świata w sposób, jakiego nie widzieliście - bez ludzi

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf odtworzył w 3D i ożywił słynne zdjęcie z prof. Zbigniewem Religą Ksiądz święcił psy i koty na Światowy Dzień Zwierząt. Zdjęcia są przekomiczne Koloryzowane historyczne zdjęcia z Holokaustu nadają mu nowego wymiaru Oto pierwsze w historii zdjęcie wykonane aparatem Leica. Ma już 107 lat! Dziewczynka z zespołem Downa została gwiazdą marek odzieżowych. Pozuje już od 2 lat Światowy Dzień Zwierząt: Oto najlepsze zdjęcia waszego autorstwa Pies utknął na balkonie. Próbował uciec od agresywnego właściciela Fotograf ujął piękną scenkę. Ptak wylądował na głowie zdziwionego jelenia Tragedia w Jonestown. Członkowie sekty popełnili zbiorowe samobójstwo Przyroda potrafi być zaskakująca. Wąż pożerał ptaka, a na nim siedziała jaszczurka Ujawnili dane fotografa, choć prosił o anonimowość. Teraz żyje na uchodźctwie Marzyły o nim tysiące. Artysta ożywił zdjęcie z prezentacji Malucha