Halloween 2019. Jak wykorzystać motyw meksykańskiej czaszki na zdjęciach

Halloween 2019. Jak wykorzystać motyw meksykańskiej czaszki na zdjęciach

Halloween 2019. Jak wykorzystać motyw meksykańskiej czaszki na zdjęciach
Źródło zdjęć: © © [Antti Karppinen](https://anttikarppinen.com/)
Justyna Kocur-Czarny
31.10.2019 09:26, aktualizacja: 31.10.2019 10:29

Calavera, meksykańska czaszka, sugar skull - ozdobiona kwiatami kolorowa ludzka czaszka stała się inspiracją dla wielu sesji zdjęciowych. Antti Karppinen oddał hołd meksykańskiej kulturze tworząc projekt "Warstwy Człowieka".

Dzień Wszystkich Świętych w Meksyku

Na przełomie października i listopada w Meksyku obchodzony jest Dzień Zmarłych. To radosne święto, które poświęcone jest wspomnieniem zmarłych i modlitwie za spokojną podróż ich dusz. Obchody trwają od 31 października do 2 listopada.

Charakterystycznym symbolem tego święta są cukrowe czaszki ozdobione kolorowym lukrem, koralikami i piórami. Zanosi się je na groby jako podarek dla zmarłych.

Meksykańska czaszka - pomysł na sesję

Antti Karppinen, wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach fotograf portretowy i reklamowy, odwiedził Meksyk, gdzie zafascynował się jego kulturą. Po powrocie do domu postanowił wykonać projekt inspirowany ozdobą na ścianę, którą zobaczył w Meksyku. Przedstawiała ona trzy twarze, które wychodziły z siebie niczym rosyjskie matrioszki.

Fotograf postanowił pokazać trzy warstwy tej samej postaci. Do przedstawienia trzech różnych osobowości posłużył się makijażem inspirowanym meksykańską czaszką. Pierwsza, najgłębsza warstwa to zwykła, otwarta, naga osoba. Kolejna mroczna warstwa to maska ochronna mająca chronić wrażliwe wnętrze. W końcu najbardziej zewnętrzna to rodzaj wesołej maski, którą człowiek musi czasem założyć, żeby udawać przed otoczeniem, że wszystko jest w porządku.

Cała sesja razem z makijażem zajęła ekipie tylko 5 godzin. Poniżej możecie zobaczyć, jak stworzenie tego zdjęcia wyglądało zza kulis. Więcej prac Antti'a Karppinena możecie znaleźć na jego stronie internetowej.

Mexico dia de los muertos : Layers of being human

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)