Adaptery do systemu Leica SL - więcej obiektywów i możliwość podłączenia mikrofonu i słuchawek

Leica SL to pełnoklatkowy bezlusterkowiec, zaprezentowany w zeszłym roku. Jest to pierwszy korpus w nowym systemie SL, który nie oferuje jeszcze wielu obiektywów więc trudno się dziwić, że Leica daje możliwość podpięcia swoich innych szkieł.

Użytkownicy systemu Lecia SL dostali możliwość podpięcia do swoich korpusów obiektywów od średnioformatowego systemu Leica S. Adapter Leica S-Adapter L pozwala na korzystanie z 16 obiektywów sytemu S.

Leica S-Adapter L

Nie rozszerza to dostępnych ogniskowych do systemu SL, które pokrywają zoomy 24–90 mm f/2.8–4 i 90–280 mm f/2.8–4., jednak może poprawić jasność i daje dostęp do obiektywów z centralną migawką. Skorzystają użytkownicy średnioformatowego systemu, bo nie będą musieli dublować optyki do systemu SL.

Leica S-Adapter L

Drugą nowością od Leiki jest adapter Leica AA-SCL4. Adapter mocujemy w złączu USB i do dyspozycji mamy dwa złącza 3,5 mm jack. Dzięki takiemu zabiegowi podczas filmowania Leicą SL operator może mieć podłączony mikrofon i słuchawki.

Leica AA-SCL4
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Praktica DCZ 8.2 ? nowy aparat kompaktowy Fujinon XF 16-55 mm F2,8 – jasny, uniwersalny i uszczelniany zoom Spot i przykładowy film nakręcony Sony A55 Dell UltraSharp 27 to ich pierwszy monitor 4K z HDR i Adobe RGB Plotki - Canon 60D czy 7D ? Pixel King - bezprzewodowy wyzwalacz do lamp w systemie Canon e-TTL Leica M-A - analogowy dalmierz we współczesnym wydaniu Sigma A 24 mm f/1.4 DG HSM – szeroki kąt do pełnej klatki Olympus SP-565 UZ ? szerokokątny zoom 20x Nikon planuje wejść na rynek aparatów EVIL Casio Exilim EX-Z350 - 100 gramów w kieszeni Tetenal Magic-Box, czyli kompletny zestaw do wywołania 1 rolki filmu

Popularne w tym tygodniu:

720 milionów straty. Czy Nikon z tego wyjdzie? Sony FE 35 mm f/1.4 G Master nareszcie jest! Czekaliśmy na niego od lat Obiektywy Sigmy z mocowaniem RF i Z powstaną? To możliwe! Sony zajawia nowy aparat. Co zobaczymy 26 stycznia? Airpeak: Wiemy, jak będzie wyglądał dron Sony Nikon D5600 wychodzi z oferty. Był najlepiej sprzedającą się lustrzanką Canon EOS R5 to najpopularniejszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec w Japonii Użytkownicy Nikona mają problemy przez Brexit. Na sprzęt poczekają dłużej Fotograficzne ASMR, czyli załóż słuchawki i rozkoszuj się dźwiękiem migawki Nowe obostrzenia w Japonii wpłyną na produkcję Nikona. Canon również zagrożony Czerwone jest szybsze? Poznaj wyjątkową edycję obiektywu TTArtisan 50 mm f/0.95 Irix 45 mm f/1.4 Dragonfly to najjaśniejszy obiektyw do systemu Fujifilm GFX