Adapter Novoflex SL-EOS daje możliwość podłączenie obiektywów Canona do Leiki SL

Adapter Novoflex SL-EOS daje możliwość podłączenie obiektywów Canona do Leiki SL

Novoflex SL-EOS
Novoflex SL-EOS
Marcin Falana
30.05.2016 11:04, aktualizacja: 26.07.2022 19:02

Novoflex to firma, która produkuje adaptery do wielu systemów. Tym razem użytkownicy korpusów Leica SL otrzymali możliwość podłączenia szkieł Canona.

Leica SL to pełnoklatkowy bezlusterkowiec, który nadąża za profesjonalnymi lustrzankami. Póki co na rynku jest niewiele dedykowanych obiektywów, więc trzeba się wspomagać adapterami do innych systemów Leiki albo zdecydować na adapter Novoflex, który pozwala niektóre obiektywy Canona.

420748981401048904

Novoflex SL-EOS pozwala zamocować do korpusu Leica SL określone obiektywy Canon EF oraz telekonwertery, co więcej - wspiera on wiele funkcji, w tym autofokus. Według producenta adapter obsługuje około trzydziestu obiektywów Canon EF. Przesyła też informacje o ogniskowej i przysłonie do danych EXIF. Poza tym oferuje przełącznik AF/MF, wspiera autofokus, preselekcję przysłony i podgląd głębi ostrości. Adapter nie obsługuje jednak stabilizacji w obiektywach, więc potencjalni użytkownicy muszą się obyć bez tej funkcji.

Adapter Novoflex SL-EOS to nie mały wydatek, bo kosztuje aż 499 euro. Jednak właścicieli korpusu Leica SL powinno być stać na takie rozwiązanie szczególnie, że mogą trochę zaoszczędzić na obiektywach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)