© Audun Rikardsen / Wildlife Photographer of the Year

Fotografie finalistów Wildlife Photographer of the Year 2016 pokazują zachwycające piękno przyrody

Jury prestiżowego konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2016 wybrało finalistów spośród prawie 50 tys. zgłoszonych fotografii.

Konkurs Wildlife Photographer of the Year doczekał się już 52 edycji. Niedawno organizatorzy udostępnili zdjęcia tegorocznych finalistów, w których napotkacie: ciekawskiego liska, spokojną orkę oraz zdziwioną małpę.

Pierwsze współzawodnictwo z serii WPY odbyło się w 1965 roku. Wtedy wzięło udział tylko 500 fotografów, lecz 50 lat później liczba ta wzrosła aż do 50 tysięcy profesjonalistów oraz amatorów z 95 krajów.

Spektakularne obrazy, które możecie podziwiać w niniejszej galerii, zostały uznane za najlepsze tegoroczne zdjęcia dzikiej przyrody. Fotografowie, którzy je stworzyli, musieli poświęcić sporo czasu na przygotowania, znalezienie odpowiedniego miejsca oraz tematu dla swojej twórczości. Dzięki spostrzegawczemu oku, udało im się zarejestrować coś ulotnego, niepowtarzalnego.

Fotografowie zmagają się w trzech kategoriach: oryginalność, kreatywność oraz techniczna doskonałość. Wyniki konkursu poznamy 18 października, natomiast doroczna wystawa rozpocznie się 21 października w Natural History Museum w Londynie. Jak co roku, nagrodzone zdjęcia zapewne trafią także na wystawy w Polsce.

Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda Grand Prix i 10 000 funtów, autor najlepszego portfolio otrzyma 7500 funtów, a laureaci kategorii od 500 do 1250 funtów. Więcej informacji: www.nhm.ac.uk.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Brian Ferry pokazał, jak wygląda strzyżenie owiec w Appalachach Zwierzęta, które wyglądają jak latające puszyste kulki podbijają internet "Zdjęcie dziecka z pożaru w Grecji" nie powstało teraz. To fotografia z 1988 roku Świetne filmy poklatkowe wykonane przez satelitę pogodowego Zobaczcie, jak wyglądały konkursy piękności w dawnym ZSRR Sławomir Kamiński autorem zdjęcia roku na Grand Press Photo 2019 Wielu Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2017 Szymon Brodziak: „Fotografia mnie nie interesuje" Underwater Photogrpher of the Year 2020 – najlepsze zdjęcia podwodne Świetne zdjęcia, które pokazują, jak wyglądały zabawy dzieci przed tym, jak świat zdominowała współczesna technologia Jeleń na rykowisku na tle podświetlonego drzewa wygląda jak z baśni Płatki śniadaniowe, słodycze i zdjęcia mody. Co mogło się nie udać?

Popularne w tym tygodniu:

Fotografka została mamą dzikich zwierząt. Ufają jej bezgranicznie Jaki pan, taki kram, czyli portrety psów i ich właścicieli autorstwa Alicji Zmysłowskiej Nie uwierzysz, że to widać z Ziemi. Oto najlepsze zdjęcia Drogi Mlecznej Drono-ptak nagrywał robo-żółwia składającego kamero-jaja. Mistrzowskie ujęcia PBS Janine Pendleton odwiedza opuszczone miejsca. Jej zdjęcia napawają grozą Seb Agnew stworzył hiperrealistyczne scenerie używając miniatur Japan Camera Hunter wchodzi na YouTube i ma dla was dawkę doskonałych testów Dyrektor zarządzający World Press Photo Foundation odchodzi ze stanowiska