Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody

Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody

Piękno przyrody w jego najczystszej postaci – właśnie to jest najważniejsze dla organizatorów oraz uczestników konkursu Wildlife Photographer of the Year. Zobaczycie tu przekrój przez cały świat przyrody – od morskich głębin po latające wysoko nad nami wolne ptaki. Fotografowie z 92 krajów zgłosili prawie 50 000 zdjeć, lecz do finału trafiło zaledwie 13 z nich.
Piękno przyrody w jego najczystszej postaci – właśnie to jest najważniejsze dla organizatorów oraz uczestników konkursu Wildlife Photographer of the Year. Zobaczycie tu przekrój przez cały świat przyrody – od morskich głębin po latające wysoko nad nami wolne ptaki. Fotografowie z 92 krajów zgłosili prawie 50 000 zdjeć, lecz do finału trafiło zaledwie 13 z nich.
Źródło zdjęć: © © Klaus Nigge / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Marcin Watemborski
13.09.2017 12:44, aktualizacja: 13.09.2017 14:44

Co roku londyńskie Muzeum Historii Naturalnej organizuje prestiżowe współzawodnictwo dla miłośników dzikiej przyrody – Wildlife Photographer of the Year. Z edycji na edycję poziom rośnie, uczestnicy pokazują coraz lepsze zdjęcia, opowiadające wspaniałe historie zwierząt. Poznajcie szczęśliwą 13 finalistów tegorocznego konkursu.

Jest o co walczyć, bo do wygrania jest ponad 6500 dolarów w gotówce. Fotografowie zmagają się w kilkunastu kategoriach – od portretu po reportaż fotograficzny. Każdy z miłośników dzikiej przyrody znajdzie tam coś dla siebie.  Zanim poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii oraz poznamy Fotografa Roku w dziedzinie dzikiej przyrody minie trochę czasu – oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 17 października.
Jest o co walczyć, bo do wygrania jest ponad 6500 dolarów w gotówce. Fotografowie zmagają się w kilkunastu kategoriach – od portretu po reportaż fotograficzny. Każdy z miłośników dzikiej przyrody znajdzie tam coś dla siebie. Zanim poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii oraz poznamy Fotografa Roku w dziedzinie dzikiej przyrody minie trochę czasu – oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 17 października.© © David Lloyd / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Niestety w tegorocznej selekcji jurorów nie pojawiły się polskie nazwiska, lecz mamy nadzieję, że w kolejnych takowe zobaczymy. Wśród naszych rodaków jest mnóstwo genialnych fotografów zwierząt. Nabór do kolejnej edycji rozpocznie się pod koniec października, więc śmiało – zgłaszajcie swój udział.
Niestety w tegorocznej selekcji jurorów nie pojawiły się polskie nazwiska, lecz mamy nadzieję, że w kolejnych takowe zobaczymy. Wśród naszych rodaków jest mnóstwo genialnych fotografów zwierząt. Nabór do kolejnej edycji rozpocznie się pod koniec października, więc śmiało – zgłaszajcie swój udział.© © Sergey Gorshkov / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie internetowej.
Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie internetowej.© © Justin Hofman / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Obraz
© © Mats Anderson / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Obraz
© © Jack Dykinga / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Obraz
© © Andrey Narchuk / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Obraz
© © Qing Lin / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Obraz
© © Tyohar Kastiel / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Obraz
© © Steve Winter / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Obraz
© © Laura Albiac Vilas / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Obraz
© © Ashleigh Scully / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Obraz
© © Laurent Ballesta / [www.nhm.ac.uk](http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)