Piękno rozkwitających kwiatów w filmie poklatkowym. Zobaczcie, jak powstał

Filmowiec Jamie Scott z okazji nadejścia wiosny postanowił nagrać film poklatkowy, w którym pokazuje nam cud natury – rozkwitające kwiaty. Stworzenie tak płynnych przejść w animacji to nie lada sztuka. Wiemy, jak osiągnąć ten efekt.

Nowe dzieło Jamiego Scotta, ”Spring”, to kontynuacja poprzedniego filmiku ”Fall”, który pokazywał zmiany, jakie przechodzi natura z nadejściem jesieni. Filmowiec nie koncentrował się tylko na pojedynczym ujęciu, lecz stworzył całą ich serię z licznymi zbliżeniami, by jak najlepiej oddać charakter przyrody.

Wspaniałe kadry, połączone z muzyką klasyczną oraz aparatem na sliderze dla zachowania stabilnego ciągłego ruchu, dały cudowny efekt. Film ”Spring” został całkowicie nagrany przy użyciu aparatu Canon EOS 5D Mark II ze stałką 24 mm oraz sliderem Dynamic Perception Stage One. Dane zajęły łącznie aż 8 TB.

Pierwszym z problemów, jakim Scott musiał stawić czoła, były ruchy roślin podczas rozkwitania. Jego założeniem było utrzymanie płytkiej głębi ostrości, lecz nie było to takie proste. Ustawił on rośliny w kierunku światła tak, by padało od boku. Pojawił się kolejny problem, bo rośliny wyginały się w jego kierunku, ponieważ służyło ono również do wzmocnienia wzrostu. Ostatecznym rozwiązaniem okazało się ustawienie światła bezpośrednio nad kwiatami.

Oczywiście odpowiednie oświetlenie nie było jedynym problemem. Okazała się nim również perspektywa. Kiedy Jamie ustawił całą scenę, zwrócił uwagę, że rośliny najkorzystniej wyglądają od góry, co wiązało się ze specyficznym układem slidera.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Na szczęście Jamie Scott jest doświadczony w tym, co robi i poradził sobie celująco. Jeśli chcecie zobaczyć inne jego dzieła, odwiedźcie jego stronę internetową.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Znamy zwycięzców konkursu PDN Photo Annual. Troje Polaków wyróżnionych Androgyniczna modelka robi karierę w świecie mody zarówno jako mężczyzna oraz kobieta Oto, co się dzieje, kiedy spec od efektów specjalnych chce sprzedać samochód Milimetry od śmierci, czyli przerażająca historia Clinta Malarchuka

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!