Mike Olbinski pokazał cały cykl życia tornada na jednym filmie poklatkowym

Mike Olbinski pokazał cały cykl życia tornada na jednym filmie poklatkowym

Mike Olbinski pokazał cały cykl życia tornada na jednym filmie poklatkowym
Źródło zdjęć: © © Mike Olbinski / [Vimeo](https://vimeo.com/271027966)
Monika Homan
22.05.2018 09:45, aktualizacja: 22.05.2018 11:45

Być w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie – to często powtarzana zasada udanego zdjęcia. Mike Olbinski dodał do tego swoje umiejętności i doświadczenie. Tak powstał film poklatkowy, który ukazuje cały cykl życia tornada.

Na co dzień Mike Olbiński fotografuje śluby. Jesienią, zimą i wiosną robi też zdjęcia rodzinne. Co robi, kiedy nadchodzi lato? Ugania się za burzami. W jego portfolio znajdziecie świetne zdjęcia, pełne rodzinnego ciepła i miłości. Znajdziecie też zapierające dech w piersi ujęcia tornad, burz i innych zjawisk pogodowych.

Sezon pościgów w 2018 roku był dla Mike'a trudny. Wiele wypraw zakończyło się fiaskiem. 1 maja okazał się jednak szczęśliwym dniem. Zapowiadała się świetna okazja na fotografowanie superkomórki. Mike zaczął pościg w pobliżu Russell w Kansas. Tam zobaczył burzę i pojechał za nią na południe. Struktura burzowa była obiecująca, więc fotograf podążał za nią jeszcze dalej. Kiedy dotarł do Culver City usłyszał syreny ostrzegające przed tornadem. Słychać je na początku filmu. To, co działo się później widać na timelapsie.

To był niesamowity moment. Miałem szczęście, że udało mi się uchwycić cały cykl życia tornada.
Obraz
© © Mike Olbinski / [Vimeo](https://vimeo.com/271027966)

Potem trąba powietrzna zniknęła w deszczu, by powrócić jako klinowe tornado o sile EF3 – kiedy wiatr wieje z prędkością od 201 do 266 km/h. Masywna trąba powietrzna, o szerokości prawie kilometra, szczęśliwie ominęła miasto. Pomimo wielu zniszczeń, tego dnia nikt nie został ranny.

Mieszkając w Arizonie przez całe życie, uczysz się doceniać niezwykłe zjawiska pogodowe. Zwłaszcza latem, kiedy jest gorąco, z przyjemnością witasz chłodną bryzę po monsunowej burzy.

Do wykonania timelapsa, Mike wykorzystał Canona EOS 5Ds R z obiektywami Canon 11-24 mm f/4L EF USM oraz Canon Canon 50 mm f/1.2 L EF USM. Interwał ustawił na 1 sekundę.

Obraz
© © Mike Olbinski / [Vimeo](https://vimeo.com/271027966)

Na stonie fotografa znajdziecie piękne ujęcia niesamowitych zjawisk pogodowych. Pozostaje tylko czekać, aż Mike połączy wykonywane przez siebie dziedziny fotografii w jedno. Chociaż chyba nie jest to najlepszy pomysł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)