Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce

Uwielbiamy takie historie. Często, gdy kupujemy aparaty na bazarku albo w innych miejscach, sprzedawca nie zna historii sprzętu. Ba, często go nawet nie sprawdzi, co w niektórych przypadkach jest ogromnym plusem. Oto tajemnica, która kryła się w komorze ładowania filmu.

Kati Dimoff z Portland w stanie Oregon przekonała się na własnej skórze, jak zaskakujące mogą być zakupy w sklepach charytatywnych. Właściwie można ją określić jako poszukiwaczkę skarbów – Kati chętnie chodzi na aukcje charytatywne i szuka zapomnianych aparatów. Na początku 2017 roku kobieta kupiła aparat Argus C2, w którym była rolka Kodachrome, a na niej… niepublikowane zdjęcia z erupcji Góry Św. Heleny z 1980 roku. Aparat był produkowany w latach 1938 – 1942 w Illinois.

Za każdym razem, kiedy jestem w południowo-wschodniej części Portland, biegnę do sklepu charytatywnego na Grand Ave i sprawdzam czy ich aparaty tradycyjne nie mają w środku zamkniętego filmu. Jeśli taki znajdę, kupuję go i zanoszę do Blue Moon Camera and Machine w okolicy Św. Jana, by wywołać rolkę.

Kati Dimoff

Po wywołaniu zdjęć z tajemniczej rolki, oczom Kati ukazały się obrazy pełne tumanów dymu przelatującego nad Portland. Erupcja wulkanu nastąpiła 18 maja 1980 roku, zabijając aż 57 osób oraz powodując straty wycenione na 1,1 miliarda dolarów.

Niektóre zdjęcia pokazują Górę Św. Heleny z dystansu z malutkimi chmurami pyłu z początku erupcji. W tle znajduje się most, więc musiałby być wykonane z autostrady numer 30.

Kati Dimoff

Po opublikowaniu zdjęć z rolki w lokalnej gazecie - ”The Oregonian” - zgłosił się Melvin Purvis, który stwierdził, że aparat należał do jego starszej babci. Na zdjęciach była jego żona, jego babcia, jego syn i on. Babcia i matka mężczyzny już nie żyją, więc odnalezienie ostatniego zdjęcia, na którym wszyscy są razem, było dla niego bardzo emocjonalne.

Zobacz również: Bajkowy świat Magdaleny Wasiczek

— Nie jestem człowiekiem religijnym, aczkolwiek ta sytuacja daje do myślenia… - wspomina Melvin.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Niesamowity rig do obiektywu Nikkor 800 mm powstał z wózka na meble Latające lampy błyskowe to genialny sposób wykorzystania dronów To wcale nie Kodak opracował pierwszy automatyczny aparat! Einstein był pierwszy Nowy patent Microsoftu zadziwił rynek sposobem wyginania matryc W tej szwajcarskiej wiosce turyści nie mogą fotografować, ponieważ… inni mogliby być zazdrośni Po pierwsze - rzemiosło, czyli o pokorze w fotografowaniu Mimo tego, że dzielą ich tysiące kilometrów, udało im się zrobić wspólne zdjęcie Nowe zdjęcia Jowisza ujawniają, że na jego powierzchni występują burze Autofokus w Sony A9 jest naprawdę niesamowity! Oto przykładowy film ”Jednooki musztardowy potwór”, czyli jak wydrukować aparat średnioformatowy na drukarce 3D

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie