Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba

Zobaczcie co funkcja „dehaze" w Photoshopie robi ze zdjęciami nocnymi nieba
Marcin Falana

29.07.2015 13:50, aktual.: 26.07.2022 19:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowozelandzki fotograf Tom Mackintosh sfotografował niebo w nocy w okolicach przedmieść Auckland, gdzie występuje duże zanieczyszczenie światłem. Następnie podczas obróbki zastosował nową funkcję, którą ostatnio wprowadziło Adobe, zobaczcie co osiągnął.

Nowa funkcja usuwania mgły „dehaze" znajduje także zastosowanie w fotografii nocnej nieba. Nowozelandzki fotograf Tom Mackintosh wykonał ciekawy eksperyment. Sfotografował niebo w nocy w okolicach przedmieść Auckland, gdzie zanieczyszczenie światłem ma duży wpływ na to co widać na niebie.

Po wykonaniu zdjęć lustrzanką Canona z obiektywem 24-70 mm f/2.8 przy czułości ISO 3200, ogniskowej 24 mm i przysłonie f/2.8 otrzymał plik RAW jak poniżej.

Obraz
© © Tom Mackintosh

Następnie fotograf zastosował swoją standardową obróbkę zdjęć: korekcję tonów, szumu, koloru i wyostrzenia. Efekt możecie zobaczyć poniżej. Trzeba przyznać, że zdjęcie prezentuje się naprawdę dobrze - widać wyraźnie Drogę Mleczną, a kolory są dużo bardziej efektowne i kontrastowe.

© Tom Mackintosh
© Tom Mackintosh

Zobaczcie jednak co się stało, gdy Tom przesuną suwak „dehaze" na wartość +74. Zdjęcie jest wyraźne, jednocześnie wygląda nadal dość naturalnie.

© Tom Mackintosh
© Tom Mackintosh

Ten przykład zachęca do eksperymentowania z funkcją „dehaze", która może być pomocna przy obróbce zdjęć nocnych w miejscach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie światłem jak chociażby miasta.

Żródło: Petapixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)