Fotodiox DLX Stretch to adapter i pierścień makro w jednym

Fotodiox DLX Stretch to sprytny adapter, który poza możliwością podpięcia różnych obiektywów do popularnych bezlusterkowców pełni także funkcję pierścienia makro.

Producent akcesoriów fotograficznych Fotodiox zaprezentował nową, bardzo ciekawą serię adapterów do bezlusterkowców. Fotodiox Pro DLX Stretch pozwala nie tylko na podpięcie różnych obiektywów do systemów Sony E, Fujifilm X i Mikro Cztery Trzecie, ale także na wykorzystanie go jako pierścienia makro, który można przesuwać, dzięki czemu możemy sterować odległością obiektywu od matrycy i powiększeniem.

W czasach analogowych, gdy nie miałem obiektywu dedykowanego do makro, pierścienie makro były i nadal są świetnym rozwiązaniem, które może go zastąpić. Przykręcamy je po prostu między obiektywem i mocowaniem w aparacie. Im więcej pierścieni przykręcimy, tym większe powiększenie powinniśmy uzyskać, oczywiście w pewnych granicach. Na identycznej zasadzie działa Fotodiox Pro DLX Stretch i do tego pozwala na podpięcie do bezlusterkowców obiektywów z mocowaniami Canon EF, Canon FD, Contax/Yasica, Leica R, Minolta MD, Nikon F, Olympus OM, Pentax K.

Kolejną ciekawostką w adapterach Fotodiox Pro DLX Stretch jest interesujące mocowanie filtrów za pomocą magnesów wewnątrz adaptera. Dedykowane filtry ND4, ND8 i ND16 w specjalnym, skórzanym etui są w zestawie z adapterem. Poza tym adapter oferuje pierścień przysłony, więc jeżeli korzystacie z obiektywu bez takiego pierścienia, jest to kolejna zaleta. Fotodiox Pro DLX Stretch to wydatek około 520 zł, co nie jest małą sumą jak na manualny adapter, ale funkcja makro i filtry ND trochę to wynagradzają.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Wyciek z danymi Canona EOS 50D Szklano-metalowe naleśniki, czyli najmniejsze obiektywy świata cz.1 Leica M8 za 3000 zł mniej! Uwaga na podrabiane akumulatory do Nikona! DJI trafiło na czarną listę w USA z poważnych powodów. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo Olympus poprawia osiągi flagowych korpusów i prezentuje nowe torby Pentax podniesie ceny obiektywów – i to sporo! Panavision LCND – powstał elektroniczny filtr szary do filmowania Pentax Q - pierwsze próbki bardzo interesujące Cyfrowa ramka. Tym razem z drukarką. Szeroki kąt + makro + shift, czyli Venus Laowa 15 mm f/4 Jasny zoom Tokina 16-28mm F2.8 jeszcze w tym roku?

Popularne w tym tygodniu:

Nikkor Z 400 mm f/2.8 TC VR S – armata za kosmiczne pieniądze jest gotowa! Leica oficjalnie ogłosiła model M11. Jest lepiej, niż oczekiwano Czym różni się Canon EOS R5C od Canona EOS R5? Jest tego sporo!