Fotodiox DLX Stretch to adapter i pierścień makro w jednym

Fotodiox DLX Stretch to sprytny adapter, który poza możliwością podpięcia różnych obiektywów do popularnych bezlusterkowców pełni także funkcję pierścienia makro.

Producent akcesoriów fotograficznych Fotodiox zaprezentował nową, bardzo ciekawą serię adapterów do bezlusterkowców. Fotodiox Pro DLX Stretch pozwala nie tylko na podpięcie różnych obiektywów do systemów Sony E, Fujifilm X i Mikro Cztery Trzecie, ale także na wykorzystanie go jako pierścienia makro, który można przesuwać, dzięki czemu możemy sterować odległością obiektywu od matrycy i powiększeniem.

W czasach analogowych, gdy nie miałem obiektywu dedykowanego do makro, pierścienie makro były i nadal są świetnym rozwiązaniem, które może go zastąpić. Przykręcamy je po prostu między obiektywem i mocowaniem w aparacie. Im więcej pierścieni przykręcimy, tym większe powiększenie powinniśmy uzyskać, oczywiście w pewnych granicach. Na identycznej zasadzie działa Fotodiox Pro DLX Stretch i do tego pozwala na podpięcie do bezlusterkowców obiektywów z mocowaniami Canon EF, Canon FD, Contax/Yasica, Leica R, Minolta MD, Nikon F, Olympus OM, Pentax K.

Kolejną ciekawostką w adapterach Fotodiox Pro DLX Stretch jest interesujące mocowanie filtrów za pomocą magnesów wewnątrz adaptera. Dedykowane filtry ND4, ND8 i ND16 w specjalnym, skórzanym etui są w zestawie z adapterem. Poza tym adapter oferuje pierścień przysłony, więc jeżeli korzystacie z obiektywu bez takiego pierścienia, jest to kolejna zaleta. Fotodiox Pro DLX Stretch to wydatek około 520 zł, co nie jest małą sumą jak na manualny adapter, ale funkcja makro i filtry ND trochę to wynagradzają.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Sprzęt:

Joby Gorillapod Go-Go ? mobilny statyw dla mobilnych urządzeń Nowy Panasonic ? prawie jak lustrzanka Limitowane wersje dwóch modeli Pentaxa Dla zainteresowanych: zdjęcia z Pentaxa K-m Plotki: Sony A1R z 35 megapikselami na pełnoklatkowej matrycy Jak kupić nowego bezlusterkowca za 440 zł? Ostatnie filmy Polaroida wysłane do sklepu w USA Cosina prezentuje trzy nowe obiektywy Voigtlander - dwa do Sony E i jeden do Leiki M Lowepro FreeLine BP 350 AW to nowy plecak dla wszechstronnych fotografów Tallyn Laptop Deck, czyli jak zamontować laptopa na statywie Zalaminuj swoje odbitki - GBC QuickStart Lady Gaga w muzeum. Razem z Polaroidem

Popularne w tym tygodniu:

Sony FE 35 mm f/1.4 G Master nareszcie jest! Czekaliśmy na niego od lat Używany sprzęt fotograficzny: Co ludzie kupowali najchętniej w 2020 roku? Sprzęt nie ma znaczenia? Oto cała prawda na ten temat Nowe prawo dt. latania dronami w Unii Europejskiej. Wszystkie muszą być zarejestrowane Obiektywy Sigmy z mocowaniem RF i Z powstaną? To możliwe! Nikon kończy z międzynarodowym systemem gwarancji na rzecz lokalnych oddziałów Airpeak: Wiemy, jak będzie wyglądał dron Sony Nikon D5600 wychodzi z oferty. Był najlepiej sprzedającą się lustrzanką EZCal to aplikacja, która automatycznie skalibruje ekran Nowe obostrzenia w Japonii wpłyną na produkcję Nikona. Canon również zagrożony OM Digital Solutions Corporation zastępuje Olympusa. To finalizacja umowy Czerwone jest szybsze? Poznaj wyjątkową edycję obiektywu TTArtisan 50 mm f/0.95