"The Man’s Stare” 1 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

"The Man’s Stare” 1 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017 (© Moin Ahmed, Bangladesz)

LensCulture Street Photography Awards 2017 - wspaniała różnorodność fotografii ulicznej

Przyznano nagrody w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017. Uznani jurorzy z całego świata wyróżnili najlepsze fotografie uliczne.

Po raz trzeci przyznano nagrody LensCulture Street Photography Awards. Jurorami w tym konkursie są między innymi wydawcy ze znanych magazynów jak The Washington Post, National Geographic Magazine oraz fotograf Jacob Aue Sobol z agencji Magnum.

Cykle

Nagrody zostały przyznane zarówno za zdjęcia pojedyncze jak i za cykle. Zgłoszone prace pochodzą ze 187 krajów, więc jury miało naprawdę szerokie spektrum tematów i technik.

Z cyklu - ”OutofBreath” 1 miejsce w kategorii cykl w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

Pierwszą nagrodę za cykl zdjęć otrzymał Hakan Simsek za cykl "Out of Breath", który opowiada o swojej sytuacji jako dziecka tureckich imigrantów w Belgii. Autor przez zdjęcia chce dowiedzieć się czegoś o sobie i miejscu do którego przynależy.

Z cyklu”Fragments” 2 miejsce w kategorii cykl w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017
Z cyklu "LaNostalgia” 3 miejsce w kategorii cykl w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

Zdjęcia pojedyncze

Pierwsze miejsce w kategorii zdjęć pojedynczych zajął Moin Ahmed z Bangladeszu za zdjęcie “The Man’s Stare”, pokazuje ciekawą sytuację ze stacji kolejowej. Początkowo zwracamy uwagę na dziwnie ustawiony parasol jednak po chwili dostrzegamy spojrzenie pasażera, które jest tematem zdjęcia.

"TheMan’s Stare” 1 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

“TheLittleOnions” 2 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017
“DogFun” 3 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

“Cieszę się patrząc na te wszystkie prace i byłem zaskoczony i zachwycony różnorodnością zgłoszonych zdjęć, które rzeczywiście pokazały różne podejście do fotografii ulicznej. Zdjęcia zgłoszone do konkursu poszerzają granice definjujące gatunek, co dało jurorom szansę na dyskusję czym jest fotografia uliczna, a czym nie.”

Molly Roberts, Senior Photography Editor, National Geographic Magazine

Jurors Picks

Warto także przejrzeć kategorię Jurors Picks, w której każdy z jurorów mógł docenić jednego fotografa, który poza wyróżnieniem otrzymał także stypendium w postaci gotówki. Pełną galerię zdjęć możecie obejrzeć na stronie www.lensculture.com.

"MissDakar". Z cyklu ”BreakTime” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
"Amazon B-Side" kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
"Out Of Place" kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
“The Girls of Mogadishu Are Heading Back to the Beach” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
“Un-Organ” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
"050310-030717” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017

Źródło: www.lensculture.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Niezwykłe światła na niebie w Norwegii. To nie była zorza polarna Najdłuższy timelapse z kosmosu pokazuje aż 2 pełne okrążenia wokół Ziemi Zobacz jak Europejczycy przekraczają drogi w projekcie Poike Stompsa Gwiezdne smugi, mgła, wulkany, spadający meteor i 270 zdjęć w jednym Zdjęcia tego psa sprawią, że twój dzień będzie lepszy Dron pozwala temu fotografowi zobaczyć kształty, które tworzą fale rozbijające się na plaży Starość połączyła na nowo matkę i syna w projekcie fotograficznym Co się stanie z rolką filmu zgubionego w Nowym Jorku? [wideo] Świetne ujęcia zrobione iPhone?em [galeria] Nie każdy, kto ma lustrzankę, robi dobre zdjęcia [galeria] Fotografowie, którzy robią karierę dzięki Instagramowi Jakie są „Kobiety” w albumie Andrzeja „Fetisha” Frankowskiego?

Popularne w tym tygodniu:

Arek Podniesiński sfotografował radziecką tarczę antyrakietową Duga Urocze zdjęcia psa i fretki. Są najlepszymi przyjaciółmi Bajkowy świat dzieciństwa na zdjęciach Iwony Podlasińskiej Genialna sesja zdjęciowa tancerzy i ich pupili Od 10 lat szuka porzuconych fortepianów i fotografuje ich piękno Nic tu nie jest takie, jak się wydaje. Poznaj świat abstrakcji Aditya Aryanto Christian Vizl: czarno-białe fotografie głębin oceanów Comedy Wildlife Photography Awards 2019. Najśmieszniejsze zdjęcie roku wybrane! Zobacz, jak inne kraje świętowały z nami 100-lecie niepodległości Red Bull Illume Image Quest 2019: Zdjęcia półfinalistów zachwycają Halloween 2019. Jak wykorzystać motyw meksykańskiej czaszki na zdjęciach II wojna światowa: Europa kiedyś i dziś na zdjęciach