"The Man’s Stare” 1 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

"The Man’s Stare” 1 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017 (© Moin Ahmed, Bangladesz)

LensCulture Street Photography Awards 2017 - wspaniała różnorodność fotografii ulicznej

Przyznano nagrody w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017. Uznani jurorzy z całego świata wyróżnili najlepsze fotografie uliczne.

Po raz trzeci przyznano nagrody LensCulture Street Photography Awards. Jurorami w tym konkursie są między innymi wydawcy ze znanych magazynów jak The Washington Post, National Geographic Magazine oraz fotograf Jacob Aue Sobol z agencji Magnum.

Cykle

Nagrody zostały przyznane zarówno za zdjęcia pojedyncze jak i za cykle. Zgłoszone prace pochodzą ze 187 krajów, więc jury miało naprawdę szerokie spektrum tematów i technik.

Z cyklu - ”OutofBreath” 1 miejsce w kategorii cykl w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

Pierwszą nagrodę za cykl zdjęć otrzymał Hakan Simsek za cykl "Out of Breath", który opowiada o swojej sytuacji jako dziecka tureckich imigrantów w Belgii. Autor przez zdjęcia chce dowiedzieć się czegoś o sobie i miejscu do którego przynależy.

Z cyklu”Fragments” 2 miejsce w kategorii cykl w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017
Z cyklu "LaNostalgia” 3 miejsce w kategorii cykl w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

Zdjęcia pojedyncze

Pierwsze miejsce w kategorii zdjęć pojedynczych zajął Moin Ahmed z Bangladeszu za zdjęcie “The Man’s Stare”, pokazuje ciekawą sytuację ze stacji kolejowej. Początkowo zwracamy uwagę na dziwnie ustawiony parasol jednak po chwili dostrzegamy spojrzenie pasażera, które jest tematem zdjęcia.

"TheMan’s Stare” 1 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017
“TheLittleOnions” 2 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017
“DogFun” 3 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

“Cieszę się patrząc na te wszystkie prace i byłem zaskoczony i zachwycony różnorodnością zgłoszonych zdjęć, które rzeczywiście pokazały różne podejście do fotografii ulicznej. Zdjęcia zgłoszone do konkursu poszerzają granice definjujące gatunek, co dało jurorom szansę na dyskusję czym jest fotografia uliczna, a czym nie.”

Molly Roberts, Senior Photography Editor, National Geographic Magazine

Jurors Picks

Warto także przejrzeć kategorię Jurors Picks, w której każdy z jurorów mógł docenić jednego fotografa, który poza wyróżnieniem otrzymał także stypendium w postaci gotówki. Pełną galerię zdjęć możecie obejrzeć na stronie www.lensculture.com.

"MissDakar". Z cyklu ”BreakTime” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
"Amazon B-Side" kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
"Out Of Place" kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
“The Girls of Mogadishu Are Heading Back to the Beach” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017

Zobacz również: Oto fotografie natury, która nie przestaje zachwycać

“Un-Organ” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
"050310-030717” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017

Źródło: www.lensculture.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Turyści i zabytki sfotografowani z pokładu autobusu wycieczkowego Stacje metra, które wyglądają jak wrota do innego wymiaru Underwater Photographer of the Year 2018 - niesamowity podwodny świat na wyciągnięcie ręki Fotopokolenia. Mikołaj Rogowski i archiwum dziadka [inspiracja] Fotografka opowiada, jak wyglądałoby życie Barbie i Kena w ZSRR Kiedyś te zakłady produkowały polskie czołgi i nie tylko. Teraz pozostała po nich ruina Www sieci: Parafotomania Sylwetki naszych czytelników: Paweł Jędrusik Najpiękniejsze zdjęcia Ziemi z kosmosu? [galeria] Przepiękna fotografia z zaręczyn. Fotograf szuka pary ze zdjęcia Na tym filmie widać spacer kosmiczny. ISS została nagrana z Ziemi Zachwycająco kolorowy timelapse Los Angeles w rozdzielczości 12K

Popularne w tym tygodniu:

Polacy w finale Fotograficznych Mistrzostw Świata. Nasza reprezentacja nie zawiodła! Pił radioaktywną wodę. Odpadła mu szczęka Starcie jeleni w mroźny poranek. Fotografia na łonie natury Tatry na zdjęciach. Ujęcia o wschodzie i zachodzie słońca Natura jest zachwycająca. Takie sceny widać niezwykle rzadko Wybuch plazmy na Słońcu. Fotograf uchwycił to z własnego podwórka 717 miliardów pikseli. To największa gigapanorama dzieła sztuki, jaką zrobiono Ta fotografia obiegła całe USA. Matka chciała sprzedać swoje dzieci Zorza polarna w obwodzie murmańskim. Istny cud natury Zamienił puste mieszkania w aparaty. Tak powstały piękne dzieła sztuki Zorza polarna dostrzeżona nad Polską. Internauci dzielą się zdjęciami cudu natury Piękna scena na archipelagu Svalbard. Matka Natura potrafi zaskoczyć