"The Man’s Stare” 1 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

"The Man’s Stare” 1 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017 (© Moin Ahmed, Bangladesz)

LensCulture Street Photography Awards 2017 - wspaniała różnorodność fotografii ulicznej

Przyznano nagrody w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017. Uznani jurorzy z całego świata wyróżnili najlepsze fotografie uliczne.

Po raz trzeci przyznano nagrody LensCulture Street Photography Awards. Jurorami w tym konkursie są między innymi wydawcy ze znanych magazynów jak The Washington Post, National Geographic Magazine oraz fotograf Jacob Aue Sobol z agencji Magnum.

Cykle

Nagrody zostały przyznane zarówno za zdjęcia pojedyncze jak i za cykle. Zgłoszone prace pochodzą ze 187 krajów, więc jury miało naprawdę szerokie spektrum tematów i technik.

Z cyklu - ”OutofBreath” 1 miejsce w kategorii cykl w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

Pierwszą nagrodę za cykl zdjęć otrzymał Hakan Simsek za cykl "Out of Breath", który opowiada o swojej sytuacji jako dziecka tureckich imigrantów w Belgii. Autor przez zdjęcia chce dowiedzieć się czegoś o sobie i miejscu do którego przynależy.

Z cyklu”Fragments” 2 miejsce w kategorii cykl w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017
Z cyklu "LaNostalgia” 3 miejsce w kategorii cykl w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

Zdjęcia pojedyncze

Pierwsze miejsce w kategorii zdjęć pojedynczych zajął Moin Ahmed z Bangladeszu za zdjęcie “The Man’s Stare”, pokazuje ciekawą sytuację ze stacji kolejowej. Początkowo zwracamy uwagę na dziwnie ustawiony parasol jednak po chwili dostrzegamy spojrzenie pasażera, które jest tematem zdjęcia.

"TheMan’s Stare” 1 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

Zobacz również: Oto fotografie natury, która nie przestaje zachwycać

“TheLittleOnions” 2 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017
“DogFun” 3 miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze w konkursie LensCulture Street Photography Awards 2017

“Cieszę się patrząc na te wszystkie prace i byłem zaskoczony i zachwycony różnorodnością zgłoszonych zdjęć, które rzeczywiście pokazały różne podejście do fotografii ulicznej. Zdjęcia zgłoszone do konkursu poszerzają granice definjujące gatunek, co dało jurorom szansę na dyskusję czym jest fotografia uliczna, a czym nie.”

Molly Roberts, Senior Photography Editor, National Geographic Magazine

Jurors Picks

Warto także przejrzeć kategorię Jurors Picks, w której każdy z jurorów mógł docenić jednego fotografa, który poza wyróżnieniem otrzymał także stypendium w postaci gotówki. Pełną galerię zdjęć możecie obejrzeć na stronie www.lensculture.com.

"MissDakar". Z cyklu ”BreakTime” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
"Amazon B-Side" kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
"Out Of Place" kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
“The Girls of Mogadishu Are Heading Back to the Beach” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
“Un-Organ” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017
"050310-030717” kategoria Juror’s Pick, Lens Culture Street Photography Awards 2017

Źródło: www.lensculture.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Michał Giedrojć – z głową w snach [inspiracje] Damian Chrobak: "Fotografia uliczna jest jak polowanie, trzeba zdać się na instynkt" Różnorodność Szanghaju widziana z lotu ptaka zachwyca swoim pięknem Ostatnie, koczownicze plemiona mongolskie, które żyją razem z reniferami Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?! Fotograf potrzebował aż 4 lat, by zrobić niesamowite zdjęcia Budapesztu pogrążonego we mgle Znana sosna na szczycie Sokolicy zniszczona podczas akcji ratowniczej Jarek Zuzga i jego miejska przestrzeń [GALERIA] Kobieta, aparaty i wielka katastrofa. Co z tego wyniknie? [wideo] Zdjęcia, które pozwalają zrozumieć relacje między matkami, a córkami z całego świata Tuca Vieira: z daleka widać więcej Rekin szarżował wprost na fotografa. Udało mu się to uchwycić

Popularne w tym tygodniu:

Matki ze swoimi młodymi, czyli jak zwierzęta dbają o potomstwo Znana retuszerka zablokowana na Facebooku za zdjęcia z II wojny światowej Beztroskie dzieciństwo ukazane dzięki miłości do zwierząt Artystka odtwarza renesansowe dzieła sztuki. Wychodzi jej to genialnie! Pomysł na zdjęcia dzieci. Potrzebujesz tylko kredy i smartfona! Kampania Gucci zrealizowana bez fotografów. Modele robili zdjęcia sobie sami Co się stanie, gdy fotograf podwodny pójdzie robić zdjęcia ptaków? Kwitnąca lawenda to dla niej pole do popisu Artystka przerobiła Lomo Instant, by robić zdjęcia techniką mokrej płyty Były inżynier NASA zbudował budki fotograficzne dla wiewiórek. Wyszło świetnie! Dokument o Platonie dostępny za darmo. Nie musisz za nic płacić Nietypowe morskie stworzenia uchwycone na doskonałych zdjęciach